İç Savaşım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ruhname

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlar herkese iyi forumlar şimdiden hayırlı , huzurlu ve mutlu bayramlar diliyorum. Ben sizlere şu konu hakkında danışmak istiyorum : içimde olan bi hiss , duygu var bu duygudan aslında hoşnut olmuyorum çok karmakarışık bir duygu yani ifşa etmek istemiyorum hülasa içinizde böyle çok karışık bir duygu var ancak bu duygudan memnun değilsiniz bu duyguyu bastırmak için ne yapmalıyız herkesin görüş ve önerilerini bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Meditasyon veya nefes egzersizleri ya da aklımı başka yerlere veririm mesela film izlerim spor yaparım. Bu arada konu yanlış yerde sorularınız bölümünde olması gerekiyordu.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Duyguyu bastırmayı düşünmeyin.O var bunu bir defa kabullenirseniz daha kolay ilerlersiniz.Arkadaşların dediği gibi meditasyonda yapın ama bir defa yetmez tabi.Sürekli hale getirin.Olumsuz duygu geldiğinde ilk iş kendinize yanlış frekansta olduğunuzu hatırlatın ve olumlama yapın."Ben duygularımı sevgiyle kabulleniyorum,ben daima hayırlı düşünceler içindeyim
gibi...
Ve birde Ho'oponopono tekniğini tavsiye ederim.Lütfen beni affet,özür dilerim,seni seviyorum,teşekkür ederim..Harika bir bilinçaltı arınma tekniğidir.Aklınıza geldikçe kelimelerin özünü ,ne anlatmak istediğini hissederek tekrarlayın.Ve tabiki güzel uğraşlarınız olsun.Sizede iyi bayramlar.:)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Benimde başıma gelir. O zaman derdim ki "kıvep sana rahat battı, kalbin tıklım tıklımken boş yer açıldımı sandın?" Sorumluluklarım, yüklerim, başka işlerim varken soğukkanlılığımın etkilenmesi beni rahatsız ediyordu açıkçası. ruh halimin dengeli, bilmediğim hisleri düşman olarak görürdüm. Açlık susuzluk gibi öldürücü bir histi bu. Karışık bir duygu.

Sonradan anladımki adına insanlık diyorlar, yani yaratılışımız böyle robot değiliz. Bazı insanlar duygukarını bağrına basıp yaşar. Bazılarıda içinde biriktirip rahatsız olur, sonra der ki bu ne anlayamıyorum? Aslında rahatsız etmemesi lazım ama kişiliğimiz kabul etmiyor. Çektikçe peşimizden gelen, ağır bir yük, içimizde şişen rahatsız bir şey.
Artık seninki neyse kişiliğin kabul ederse rahat yaşarsın ama etmezsede yok olmaz sadece sakin tutmayı öğrenirsin...

Ori

Kayıtlı Üye
Bence oyalanacak birşeyler bulun sizi gerçekten meşgul edecek birşey. Mesela yoğun bir sektörde iş. Ben şahsen öyle yapıyordum bir zamanlar kafanız dağılır.

ruhname

Kayıtlı Üye
Karışık duygumu yenemezsem meditasyon yaparım. Ruh halimi dengelersem duygularımda karışmaz.

Meditasyon veya nefes egzersizleri ya da aklımı başka yerlere veririm mesela film izlerim spor yaparım. Bu arada konu yanlış yerde sorularınız bölümünde olması gerekiyordu.

Duyguyu bastırmayı düşünmeyin.O var bunu bir defa kabullenirseniz daha kolay ilerlersiniz.Arkadaşların dediği gibi meditasyonda yapın ama bir defa yetmez tabi.Sürekli hale getirin.Olumsuz duygu geldiğinde ilk iş kendinize yanlış frekansta olduğunuzu hatırlatın ve olumlama yapın."Ben duygularımı sevgiyle kabulleniyorum,ben daima hayırlı düşünceler içindeyim
gibi...
Ve birde Ho'oponopono tekniğini tavsiye ederim.Lütfen beni affet,özür dilerim,seni seviyorum,teşekkür ederim..Harika bir bilinçaltı arınma tekniğidir.Aklınıza geldikçe kelimelerin özünü ,ne anlatmak istediğini hissederek tekrarlayın.Ve tabiki güzel uğraşlarınız olsun.Sizede iyi bayramlar.:)

Benimde başıma gelir. O zaman derdim ki "kıvep sana rahat battı, kalbin tıklım tıklımken boş yer açıldımı sandın?" Sorumluluklarım, yüklerim, başka işlerim varken soğukkanlılığımın etkilenmesi beni rahatsız ediyordu açıkçası. ruh halimin dengeli, bilmediğim hisleri düşman olarak görürdüm. Açlık susuzluk gibi öldürücü bir histi bu. Karışık bir duygu.

Sonradan anladımki adına insanlık diyorlar, yani yaratılışımız böyle robot değiliz. Bazı insanlar duygukarını bağrına basıp yaşar. Bazılarıda içinde biriktirip rahatsız olur, sonra der ki bu ne anlayamıyorum? Aslında rahatsız etmemesi lazım ama kişiliğimiz kabul etmiyor. Çektikçe peşimizden gelen, ağır bir yük, içimizde şişen rahatsız bir şey.
Artık seninki neyse kişiliğin kabul ederse rahat yaşarsın ama etmezsede yok olmaz sadece sakin tutmayı öğrenirsin...

Bence oyalanacak birşeyler bulun sizi gerçekten meşgul edecek birşey. Mesela yoğun bir sektörde iş. Ben şahsen öyle yapıyordum bir zamanlar kafanız dağılır.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum :) :) konuyu çok üstü kapalı anlatmama rağmen aslında çok iyi anlamışsınız ve çok güzel tavsiyeler de bulunmuşsunuz söylediklerimizin bir kısmıni ben de yapıyorum film izlemek ,başka uğraşlar edinmek vs. Ama en iyisi de şu diye düşünüyorum benim şuanki Halet i ruhiyemle tıpatip aynı olmasa da sizlerden birkaçınızın da benzeri bir durum yaşamıssınız yani yalnız değilim bir de sizleri hiç tanımasamda insan kafasına takılan her türlü konuyu paylaştıkça daha huzur buluyor hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum hayırlı akşamlar..:)

enesrko

Banlı Kullanıcı
Sorunun halledilmiş gibi duruyor ama bir de ben cevabımı katayım :D

Benim sürekli aklıma gelen iğrenç bi konu vardı aklıma gelince içim içimi yiyordu sürekli o konuyu bir dünya olarak imgeliyordum ve dünyayı patlattığımı düşünüyordum.
Geçmiyordu. Dünya ile barışık olduğumu imgeliyordum. Geçmiyordu. En sonunda ne olacağı varsa olsun dedim ve oluruna bıraktım ye beynimin etini dedim ilk bi kaç gün zorlansamda şimdiye kadar herhangi bir rahatsız düşüncem yok :D Ayrıca

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=43989&highlight

Göz atmalısın. İyi forumlar
Sevgi ve ışıkla

Allaha emanet olunuz

Love Song

Banlı Kullanıcı
Karışık duygular ile birlikte yaşamayı öğrenmek en mantıklı olandır,sen o duyguları bastırmaya çalışıyorsun.

Fakat öfke,kıskançlık,şehvet,tembellik,kibir,oburluk,aç gözlülük gibi duyguların içinde barınmasına izin vermemek çok yönlü düşünmeni engeller,şahsen sevdiğim birisi beni öfkelendirdi ise onu gördüğümde öfkem ve sevgimi aynı anda yaşamayı tercih ederim böylece en ağır basan duygularımla o kişiye karşılık verebilirim fakat öfkeyi görmezden gelirsem o kişi beni tekrar öfkelendirebilir,bende bunu istemem.

Bu bir iç savaş değil,bu düzene girmeye çalışan duygulardır,iç savaş çıkan bir ülkede kendi görüşünü savunan insanlar hariç herkesi öldürmezsin değilmi?
bir ortak yol bulmaya çalışırsın yada duruma göre müdahale edersin değilmi ?,peki içindekini iç savaş diye nitelendiriyorsan niye diğer duygularına soykırım yapmaya çalışıyorsun?

Ayrıca koskoca forumda bunu söyleyen tek kişi niye benim arkadaşlar?

Hiçbirinize ülke emanet edilmez,hepiniz diktatör olurmuşsunuz :D

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
O duygunla konuş :) ve sonrasında seni öldürüyorum de. Sonra da canın ne isterse onu yap, onu düşünme :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...