Havas İlmine Başlangıç ???

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm..Arkadaşlar burada ve birçok forumda sürekli havas uygulamaları yaplaşılıyor.
.Ama uygulamaya gelince kimseninki kolay kolay tutmuyor.
Nedenini sorduğumuzda eğitim diyor sonrada ses seda çıkmıyor..
Sizden allah rızası için yardım istiyorum havas ilmi nerden
nasıl öğrenilir..İmanın esas olduğunu biliyorum, temizlik ,
haramdan uzak durma , ibadet(kadiriyim)..Ama nerden nasıl
başlıcam bilemiyorum..Kitaplardan filanmı başlamak lazım acaba
yada hangi kitaplardan... Yardımcı olurmusunuz?

Özellikle havas ile uğraşan arkadaşlardan rica ediyorum..Nerden nasıl başlıcağımı neler yapacağımı bana anlatabilirlermi..Adeta ders gibi..

mandalin

Banlı Kullanıcı
ilk olarak kitaplardan bir temel oluşturmanı öneririm ...daha sonra usta bir uygulayıcı bulmalısın ve o seni eğitmeye razı olmalı ....bulabilirsen ne mutlu ..

La-edri

Kayıtlı Üye
Ilk önce amacinizi bilmeniz lazim, amaci asil amaca uygun olmayana bu ders verilmez, verilsede bir sey degismez..
Ek bilgi hic bir kitaptan havas ögrenilmez bosuna kitaplar ile kafa yormayin, bu gönül ilmidir, gönül sahibi birinden gönülden gönüle nakl edilir.. bu yüzdende sizin ögrenme amaciniz cok önemli...

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Saolsun mabet sahibi olan URUMHAMATAHAYİL den yardım istedim.Oda bana başlangıç için kitap ismi verdi..İnşallah bu konuda kendimi geliştiririm..

mandalin

Banlı Kullanıcı
kitabı buraya da yazarsan faydalanmak isteyen arkadaşlar edinebilir

Joizazaa

Banlı Kullanıcı
Şemsül Maarif adlı kitabı önerdi..Sitede aratırsanız çıkar 4 ciltlik pdf formatında var..Yanlız ben bunu hangi yazıcıdan çıkartırım diye şimdiden kara kara düşünmeye başladım :)

CevzA

Kayıtlı Üye
İş
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Güzel kitap evet... bakın bende size muthiş bir set tavsiye edeceğim ama daha çıkmadı sabırsızlıkla bekliyorum ; Mustafa Varlı'nın Havas Usul ve Şartları bildiğim kadarıyla 10 cilt olacak,bizzat kendisinden duydum çok faydalı olacağına inanıyorum.Ve bir şeyi özellikle belirteyim ki;
Cincilikle ugraşanlar iflah olmazlar.Özellikle bu kelimeyi kullandım.Benlik ortaya çıkar.Halbu ki konu öyle değildir senin yaptıkların sadece dua mahiyetinde Allah tan istemektir.Verende Allah'tır.Ben yaparım ben ederim ben birleştirdim ben ayırdım ben şöyleyim falan durumlarına düşen bir sürü insan var.Sadece uyarı olsun diye söylüyorum.Sadece Allah rızası için bu işe gönül vermeli ve çok ama çok araştırmalısınız. Dua ve Selam ile....