Havas İlmi zarar verir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Merhabalar, bu konuda kafam çok karıştı. Benim kıldığım namazlardan sonra okuduğum duaların hepsi Kuran'ı Kerim'de yer alan ayetlerdi. Belki siz havas ilminde yer alan başka metotlar için bunları söylüyorsunuzdur. Yani umarım öyledir. Çünkü peygamber efendimizin (s.a.v.) yasaklamış olduğu bir şeyi yapmış olmak istemem :(

Namazdan sonra ayet okumakla havas yapmış olmazsınız, havası biraz araştırın isterseniz. Bu ilme sahip olmak için çok uzun bir eğitim sürecinden geçilir, öğrenebilmek için bir öğretici bir mürşid esastır. Havas ilmi, Rahmani cihetten melekler,hüddamlar ve manen güçlü mümin cinlerle irtibata geçerek yapılır. Anlayacağınız her önüne gelen yapamaz, ancak yaptığını sanabilir.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Merhabalar, bu konuda kafam çok karıştı. Benim kıldığım namazlardan sonra okuduğum duaların hepsi Kuran'ı Kerim'de yer alan ayetlerdi. Belki siz havas ilminde yer alan başka metotlar için bunları söylüyorsunuzdur. Yani umarım öyledir. Çünkü peygamber efendimizin (s.a.v.) yasaklamış olduğu bir şeyi yapmış olmak istemem :(

Namaz'dan sonra ayet okuyarak tabi'ki yanlış birşey yapmış olmazsınız bu peygamberimizinde yaptığı birşey'dir hatta bazı kaynaklara göre her namazın ardından dört büyük melekten birisiyle birlikte peygamberimiz Kur'an ayeti okurmuş
benim dediklerim havas ilmi konusunda geçerli yani varlıklardan faydalanarak birşeyler yapmaya :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...