Hades’in Mızrağı gibi Nesneler Var mı ? Yapılabilir mi ?

KronoM

Kayıtlı Üye
Herkese Merhaba
Forumda Hz.Süleyman ın yüzüğü Hz.İsa nın asasının kısaca kutsal nesnelerin yerleri gibi konular vardı. Hades in mızrağı hakkında birşey var mı ? Aynı Hadesin asası gibi bişey yapılabilir mi ?
Forumda asa nasıl yapılır diye soranlar oluyodu.
Hayatımda hiç büyü yapmadım ben öyle karı koca ayırma gibi tıfıl niteliksiz işleri sevmem istemem. Büyü yapmam hayatta ama zikirlerle özel sözlerle veya saf su ve karışımlarla yeni bir asa gibi nesneler oluşturulabilir mi ? Mızraktan Ateş falan bişeyler çıksın. Eski zamanlarda vardı diye biliyorum.

Asa yapımı veya hadersin asasının yeri veya Zeus’un şimşeği veya herhangi bir mitolojik kutsal nesnelerin yerleri söylentilerini bilen var mı ? Merakımdan soruyorum

KronoM

Kayıtlı Üye
İlizyon istesem buraya yazmama gerek kalmazdı ben gerçek güç, psişik metafiziksel olarak olsun istiyorum ateş olayını örnek olarak verdim. Eski zamanlarda Hz. İsa zamanında Asacı olan çoktu yapanlar vardı.

Ü

Üye silindi 58480

Tamam da neden mizrak ?
Mizrakla mi gidicen okula ?
Neden bir yuzuk degil mesela ?

Hz. Musanin asasi vardi ever. Ama topallayarak yurudugu icin asa kullaniyordu. Vahiy alana kadar da asasinda bir numara yoktu.
Yunana mitolojisindeki tanrilarin hepsi 90 100 yasina kadar yasamis elit kesime hizmet eden memurlardi. Hepsinin de asasi vardi.

Sonradan anlam takviyesi yapilacakti hepsine. Sen o tanrilari sutunlu kosklerinde sabahlari takma dislerini takarken gorcektin...