göz yanılması ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blacksolis

Kayıtlı Üye
Akşam hava kararınca ya da gündüz fark etmeden etraftaki nesneleri dalgalanıyormuş inip kalkıyormuş ya da dönüyormuş gibi görüyorum.Mesela koltuğun minderi kalkıp iniyormuş gibi perde oynaması kapının açılıp kapanması vb. şeyler.Önceden de oluyordu ama nasıl desem 3-4 günde bir ya da daha geniş aralıklarla.Ama şimdi yani bir haftadır gün boyu devam ediyor hatta şuan bunları yazarken lamba sallanıyormuş gibi oluyor yakından bakıyorum kalkıp hiçbir şey yok.Nörolojik bir şey olabilir mi ? Daha önce nöroloğa çok gittim tahliller filan en son 2 hafta önce gittim genel tarama için hiçbir şey çıkmadı.Başına böyle bir şey gelen var mı ya da ne olduğunu bilen ?

hopefull06

Kayıtlı Üye
Bence bu yaşadıklarınızın altında paranormal bişeyler olduğunu düşünüyorsanız, böyle olup olmadığını anlamak için ilkönce bir göz doktoruna, birde nöroloğa gitmenizi öneririm. Belki sağlık problemidir.

bendekiben

Elit Üye
Peki bu dalgalanmalar nasıl oluyor yani direk baktığın yerde değil görüş açısında ama yan kesimlerdemi ?sonra bu gördüğünü sandığın hareketlenmelere bakınca yok oluyorlar değil mi?

nira

Kayıtlı Üye
Peki direk baktigin noktada mi oluyor bu dalgalanmalar vs? Yoksa görme alaninin dişinda mi? Mesela bendede gorme alanimin dişinda oluyor örneğin TV ye bakarken yandaki perdenin sallanmasi gibi. Merak ettim. Cevaplari takip edeceğim.

blacksolis

Kayıtlı Üye
Aslında direk bakınca daha belirgin oluyor kafamı çevirince olmuyor yani farklı yere bakınca olmuyor

GogoL

Kayıtlı Üye
hipotansiyon, vertigo sinyalleri olabilir bir doktora görünseniz öncelikle?

blacksolis

Kayıtlı Üye
Bende öyle düşünmüştüm ama yakın zamanda tüm tahlilleri yaptırdım.Uzun zamandır da etrafımda ufak çaplı flaş patlıyomuş gibi küçük ışık hüzmeleri belirip kayboluyor bu bakınca olmuyor ama görüş alanına yansıyor.Eklemeyi unutmuşum bunu.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Bence paranormalde olabilir tavsiyem evinizi arındırın.Eğer hala devam ediyorsa bir göz doktoruna gidin :D

blacksolis

Kayıtlı Üye
Göz tansiyonum var ama doktor böyle şeyler olur demedi :)

cileklikadin

Kayıtlı Üye
Goz tansiyonun var ya da gozlerin bozuk. Ben de de aynilari oldu gittim baktim gozlerim 1 bucuk numara miyop

blacksolis

Kayıtlı Üye
Gözlerim 2 buçuk miyop zaten 4 yıldır lens kullanıyorum daha böyle bir şikayetim olmadı ama

cileklikadin

Kayıtlı Üye
tamam dedigin gibi gorus alaninda sanki duz bakarken yanda simsek cakiyor ya da flas patliyor gibi degil mi ? Goz bozuklugundan oluyor bu 2 bucuk diyorsun normal .s

GogoL

Kayıtlı Üye
siz kendiniz dediniz göz tansiyonum var diye :) Bu da bir yan etki olabilir..

blacksolis

Kayıtlı Üye
olabilir tabii ama son bir haftada bu kadar sıklaşınca ister istemez endişelendim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...