geri getirme duası ile ilgili

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tr3434

Kayıtlı Üye
Merhaba,
benimde bir sorum olacak.. sevdiğim kızdan ayrıydım 1.5ay oldu . hocaya danıştım bana 6 tane dua yazdı 3 tanesini 3 er gün yatsı namazdınan hemen sonra niyet ederek dönmesini dileyerek yak dedi 1 gün bekle diğer 3 tanesinide üç gün arayla istediğin saatte niyet ederek yak dedi.
sorum buna benzer bir durum yaşayan ve sonuç alan varmı . duanın yakılması doğrumu yanlışmı bilmiyorum niyete göre sakıncasıyok dedi hoca. bu ne şekil bir duadır . duada anne adımız ve kızın benim adımız yazılı.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Öncelikle şunu belirteyim bu bizlerin anladığı manada normal dualardan değildir,bu bir büyü işlemidir.
Anne adı kızın ve sizin adınızın yazılı olduğu herşey şüphesiz ki büyüdür,bu durum sitemizde anlatılmıştır zaten araştırırsanız bulabilirsiniz.

Bunların işe yarama durumuna gelirsek majisyen tarafından oluşturulan maji işlemleri birisine verilmez,verilirse artık etkinliği kalmaz.Hoca dediğiniz bu kişi belli ki bazı kitaplardan toplayarak size vermiş bunları bir çok kitapta bu tür formüller vardır ve işe yaraması biraz olanaksızdır.
Bazıları var bu tür duaları okuyarak geri getirme işlemini gerçekleştiriyor bu o uygulamadan değil ( yukarıda anlattığım gibi etkinliği kalmamıştır çünki ) bu işlemi gerçekleştirebilmesi kişinin kendi enerjisel gücünden dolayıdır ancak kişi bunun farkına varmıyor.

tr3434

Kayıtlı Üye
muhabbet celbide diyebiliriz belki. bu işlemi yaptırdığım hoca sıradan bir hoca değil o şekilde sağdan soldan bilgi toplayıp yazarak iş gören biri değil. bir çok kişi kendisine gidip dua yazdırıyor arkadaşımın arkadaşıydı kendisi dedesinden babasına babasındanda kendisine kalan bir durum var. bir çok kişiye faydasının dokunduğunu duydum hatta yanımdayken yurt dışından bile yanına gelip dua yazdıranlar oldu. kendisien daha öncede dua yazdırdım ve ayrıyken kız arkadaşım döndü. şimdi yine tartışıp ayrıldık bu durumla ilgili ne yapabilirim diye bana bu şekilde bir dua verdi yakmak için..
önce Allahtan diliyorum tabiki sonrasında hocanın verdiğini yapıcam Allahın izniylede olacağı umudunu taşıyarak dönmesini umut ediyorum..

yaptırdığım kişini sıradan bu işi bilmeyen biri olduğunu düşünmüşsünüz ama öyle değil..

yare-i yarim

Moderator
İş
muhabbet celbide diyebiliriz belki. bu işlemi yaptırdığım hoca sıradan bir hoca değil o şekilde sağdan soldan bilgi toplayıp yazarak iş gören biri değil. bir çok kişi kendisine gidip dua yazdırıyor arkadaşımın arkadaşıydı kendisi dedesinden babasına babasındanda kendisine kalan bir durum var. bir çok kişiye faydasının dokunduğunu duydum hatta yanımdayken yurt dışından bile yanına gelip dua yazdıranlar oldu. kendisien daha öncede dua yazdırdım ve ayrıyken kız arkadaşım döndü. şimdi yine tartışıp ayrıldık bu durumla ilgili ne yapabilirim diye bana bu şekilde bir dua verdi yakmak için..
önce Allahtan diliyorum tabiki sonrasında hocanın verdiğini yapıcam Allahın izniylede olacağı umudunu taşıyarak dönmesini umut ediyorum..

yaptırdığım kişini sıradan bu işi bilmeyen biri olduğunu düşünmüşsünüz ama öyle değil..

Şimdi benim garip bulduğum bir durum var.
Önce Allahtan isticem sonra hocanın verdiğini yapıcam.
Büyü yapıyorsunuz ama önce Allahtan istiyorsunuz ? Bence her konuda dürüst olunması lazım, ya Allahtan isteyin ona sadık kalın yada büyüyü yapın ama vijdanınızı rahat ettirmek için Allahı işe karıştırmayın bir ayette buyrulur ki " Hayır siz sadece Allahtan istersiniz oda dilerse kaldırılmasını istediğiniz sıkıntınızı sizden kaldırır "

Hocanın dürüstlüğü konusuna gelince size yukarıda yazdığım yazıda majinin prensibinden bahsettim ama okumamışsınız belliki.
Majisyen dua vermez şunu yap bunu yap demez majisyene başvurduğunda kendisi yapar bu işi.
Al şunu oku bunu oku tarzı sipariş üzerine dua veren birisi işinin ehli hoca değildir bazı kaynaklardan faydalandığı çok belli.
Siz bana verilen bu şey nedir dediniz bizde bunun cevabını verdik cevabı verincede hocayı savunmaya başladınız.Adama okadar güveniyorsanız zaten soru sormanıza pek gerek yoktu.
Bunu gene de yineleyim bu size verilen şey bir büyü işlemidir ve hiçbir büyü işlemi kendi kafanıza göre yapılmaz.
Mesela hoca size bunu verirken korunma yollarını da vermesi gerekirdi bundan hiç bahsetmemeniz hocanın size böyle birşeyler vermediğini gösteriyor bu bile o kişinin ehil birisi olmadığını gösteriyor.

İyi forumlar dilerim.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Büyü yaparken enerjiyi yönlendirmek ve göndermek gerekir,duayı yakmanız içindeki potansiyeli aktarmanız içindir. Etik veya vicdani kısmına girmiyorum o sizin bileceğiniz iş,sadece neden yakılır onu belirtiyorum.

tr3434

Kayıtlı Üye
Şimdi benim garip bulduğum bir durum var.
Önce Allahtan isticem sonra hocanın verdiğini yapıcam.
Büyü yapıyorsunuz ama önce Allahtan istiyorsunuz ? Bence her konuda dürüst olunması lazım, ya Allahtan isteyin ona sadık kalın yada büyüyü yapın ama vijdanınızı rahat ettirmek için Allahı işe karıştırmayın bir ayette buyrulur ki " Hayır siz sadece Allahtan istersiniz oda dilerse kaldırılmasını istediğiniz sıkıntınızı sizden kaldırır "

Hocanın dürüstlüğü konusuna gelince size yukarıda yazdığım yazıda majinin prensibinden bahsettim ama okumamışsınız belliki.
Majisyen dua vermez şunu yap bunu yap demez majisyene başvurduğunda kendisi yapar bu işi.
Al şunu oku bunu oku tarzı sipariş üzerine dua veren birisi işinin ehli hoca değildir bazı kaynaklardan faydalandığı çok belli.
Siz bana verilen bu şey nedir dediniz bizde bunun cevabını verdik cevabı verincede hocayı savunmaya başladınız.Adama okadar güveniyorsanız zaten soru sormanıza pek gerek yoktu.
Bunu gene de yineleyim bu size verilen şey bir büyü işlemidir ve hiçbir büyü işlemi kendi kafanıza göre yapılmaz.
Mesela hoca size bunu verirken korunma yollarını da vermesi gerekirdi bundan hiç bahsetmemeniz hocanın size böyle birşeyler vermediğini gösteriyor bu bile o kişinin ehil birisi olmadığını gösteriyor.

İyi forumlar dilerim.

Garip bulduğun durum kusura bakma ama çok saçma. bu işleri yaptıranlar öncelikle Allahın izniyle yapmıyorlarmı?
tabiki önce Allahın takdiri isteği doğrultusunda olacak yada olmayacak bir iş.
yaptırdığım büyü değil bir kere bunu ayırt etmek lazım.. vicdan rahatlatmak
dürüst olmamakla nasıl bir alaka kuruyorsunuz anlayamadım.

Hocanın dürüstlüğü konusuna gelince. hocayı savunduğum falan yok ben olanı biteni anlattım . babamın oğluda değilki
öveyim reklam yapayım . kendisine işlem yaptıran pek çok insan var ve sonuçta alıyorlar. bende yaptırdım ve sonuç aldım
şu anda devam ettirmek adına dua ile tekrar bir araya gelmek için bu işlemi yaptırdım.

konuları okuyorum merak etmeyin. Ancak anlaşılan siz benim yazdıklarımı iyi okumamışsınız.bana verilen nedir diye bir şey sormadım
buna benzer bir durum yaşayan ve sonuç alan varmı diye sormuştum...

cevap veriş tarzınız hoş değil suçlar gibi.. bu şekilde tartışmakta istemiyorum mümkünse yazmayın konuya sizin fikirleriniz size kalsın..

Büyü yaparken enerjiyi yönlendirmek ve göndermek gerekir,duayı yakmanız içindeki potansiyeli aktarmanız içindir. Etik veya vicdani kısmına girmiyorum o sizin bileceğiniz iş,sadece neden yakılır onu belirtiyorum.

Bilgi için teşekürler..

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Bugün birini öldürdüm örneğin. Allah izin vermeseydi öldüremezdim. O halde günaha girmedim yada girdim ama Allah onu öldürmemi istedi çünkü izin verdi. Mantıklı geliyor mu? O halde sorunuzu ben cevaplayayım. Anlattığınız durumun aynısını yapan 3-4 tane hoca gördüm. Bana da bir şeyler verdiler, yakıldı, okundu, suya atıldı vs. Hiçbir işe yaramadı. Umarım emsaller aydınlatıcı olmuştur. İyi forumlar...

yare-i yarim

Moderator
İş
Garip bulduğun durum kusura bakma ama çok saçma. bu işleri yaptıranlar öncelikle Allahın izniyle yapmıyorlarmı?
tabiki önce Allahın takdiri isteği doğrultusunda olacak yada olmayacak bir iş.
yaptırdığım büyü değil bir kere bunu ayırt etmek lazım.. vicdan rahatlatmak
dürüst olmamakla nasıl bir alaka kuruyorsunuz anlayamadım.

Hocanın dürüstlüğü konusuna gelince. hocayı savunduğum falan yok ben olanı biteni anlattım . babamın oğluda değilki
öveyim reklam yapayım . kendisine işlem yaptıran pek çok insan var ve sonuçta alıyorlar. bende yaptırdım ve sonuç aldım
şu anda devam ettirmek adına dua ile tekrar bir araya gelmek için bu işlemi yaptırdım.

konuları okuyorum merak etmeyin. Ancak anlaşılan siz benim yazdıklarımı iyi okumamışsınız.bana verilen nedir diye bir şey sormadım
buna benzer bir durum yaşayan ve sonuç alan varmı diye sormuştum...

cevap veriş tarzınız hoş değil suçlar gibi.. bu şekilde tartışmakta istemiyorum mümkünse yazmayın konuya sizin fikirleriniz size kalsın..

Bilgi için teşekürler..

Evrende herşey Allahın izniyle oluyor o izin vermese nefes bile alamazsın yaprak bile onun izniyle düşer.
İslami sistemde sizin ya kavrayamadığınız yada işinize gelmediği için görmek istemediğiniz kısmı size açıklayayım.
Allah şer olanı da eğer kul onu gerçekleştirmek istiyorsa onu yaratır bu demek değildir ki Allah şerden hoşnut kaldı bize özgür irade verdi ve o yüzden bizim için şerride yaratır izin verir onun izin veriyor olması hoşnut olduğu anlamına gelmez bize verdiği özgür irade gereği böyle yapıyor yoksa imtihanın anlamı kalmaz.
Bir ayette Allah buyurur ki siz hangi yolu seçerseniz biz size o yolu kolaylaştırırız üst satırlarda anlatmak istediğim meselenin sırrı bu ayettedir.

Ben sadece dürüstlüğü tavsiye ediyorum hem Allahtan isteyip hemde büyü yapmak dürüstlük değildir.Ben bugün bir maji uygulaması yapıcak olursam Allahi bu işe hiç karıştırmam yaptığım şeyi dürüstçe kabul ederim en azından Allah katında dürüstlerden yazılmış olurum.

Birde bu işlemin büyü olmadığını söylüyorsunuz bundan okadar emin olmayın biraz majinin işleyişine bakın anlarsınız örnek olarak batı majisini araştırın orada bile anne adı kişinin ve gelmesini istediği kızın isimlerinin kullanıldığını görürsünüz araştırmak parayla değil.

Kusura bakmayın ama benim cevap tarzımda bir yanlışlık yok ne hakaret ettim nede saygısızca bir yorumda bulundum sadece bazı gerçekleri söyledim.
İnsanın mutlaka dürüst olması gerektiğini söyledim bu vijdanınızda gömmek istediğiniz bir yönü açığa çıkarmış olucakki rahatsız olmuşsunuz.

Yazınızda bu ne şekil bir duadır diye sormuşsunuz buda bir nevi bana verilen nedir'in diğer adıdır.
Amacım tartışmak değil zaten siz soru sordunuz bizlerde cevap veriyoruz eğer verdiğimiz cevaplar sizi rahatsız ediyorsa görmemezlikten de gelebilirdiniz.

İyi forumlar dilerim.

tr3434

Kayıtlı Üye
Yaptığınız uygulama bir büyüdür.. Evet, ilk önce bunun ayırt etmeniz gerekiyor!

Allah'tan isteyen bir kişinin büyüye yönelmesini bende anlayamıyorum. Vicdan rahatlatmak farklıdır, sahiplenme iç güdüsünün etkisi altında kalarak bir hocaya başvurmak ve verdiği büyü uygulaması gerçekleştirmek farklıdır. Yare-i Yarim'in dürüst olunması gerekiyor dediği kısım burası.

Allah'tan isteyen bir kişinin farklı yollara başvurması sizce İslam dininde olağan bir durum mu, yani kabul edilebilir bir durum mu? Büyü, bir sisteme bilinçli bir şekilde etmektir. O sistemin yöneticisinin size istediğinizi vermesini beklemek değildir.

Not: Size açıkça doğruları söyleyen bir kişiye yazmayın, fikirleriniz sizde kalsın demek dürüstlük değildir.

Sevgiyle Kalın..

Sana göre doğru bana göre yanlış .. Dürüstlüğü bu şekilde sorgulayamazsın. Dürüstlüğümü Sorgulamakta kimsenin haddi değil. Çok şükür bu konuda tavsiyeyede ihtitacım yok.. Konuda ben cevabımı Lavander arkadaştan aldım. Gerisi sizin düşünceniz.

Mümkünse konu cevaplanmış olarak kapatılsın tartışmak istemiyorum. Herkese iyi forumlar..

AJA

Elit Üye
Sayın üye,sizde bu şekilde böyle bir şikayetı konu açarak yapamazsınız .Konunun kapanma zamanına bizler uygun gördüğümüzde karar verirız.Ayrıca konunuz içinde gereksiz yorumları kaldırdım aynısının olmamasını rica ediyorum.
Lütfen yorum yaparken uslüba dikkat edin.
Rahatsız olduğunuz mesajı şikayet etmeniz yeterli.Konu açarak değil butonu kullanarak .
İyi forumlar .

origanum

Yönetici
Merhaba,
benimde bir sorum olacak.. sevdiğim kızdan ayrıydım 1.5ay oldu . hocaya danıştım bana 6 tane dua yazdı 3 tanesini 3 er gün yatsı namazdınan hemen sonra niyet ederek dönmesini dileyerek yak dedi 1 gün bekle diğer 3 tanesinide üç gün arayla istediğin saatte niyet ederek yak dedi.
sorum buna benzer bir durum yaşayan ve sonuç alan varmı . duanın yakılması doğrumu yanlışmı bilmiyorum niyete göre sakıncasıyok dedi hoca. bu ne şekil bir duadır . duada anne adımız ve kızın benim adımız yazılı.

Yaşadığınız durum sık rastlanılan bir durumdur. Özellikle kadınlar sık sık yaptırdığı için sormazlar, erkek olduğunuz için yeni bir uygulama gibi sanıp merak edip sormuşsunuz. Eğer düzgün birine giderlerse sonuç alınır ama bunları bulması zordur bu yüzden sadece para kaybettikleri ile kalırlar. Küçük paralar isterler, sürümden kazanırlar, müşteriler sonra yine yaptırmaya gelirler ya da bu olmadı başka hocaya gidelim diye en baştan para kaptırmaya devam ederler. İşlem dua olmadığı için yakılması elbette doğrudur, büyü şeklidir bu hem de en klasiklerden, tüm büyüler elementlerle buluşturulur, su olur, ateş olur, hava olur ya da toprağa gömmek. Sitemizde neyin büyü olup olmadığı ile ilgili yazılar çok fazla merak ederseniz bakabilirsiniz. Bu mahalle hocaları hiçbir zaman yaptıkları işin büyü olduğunu itiraf etmezler, müşterilerini dua adı altında kandırırlar. En baştan kandıran kişinin yaptığı işin güvenilirliği tartışılır tabi. Gerçekten de yapsa sahtekar da olsa bu işlemlerin tümü islami yöntemlerin kullanıldığı büyü tipidir. Dua başkasının etmesiyle, yazmasıyla çizmesiyle olmaz, sizin içinizden gelen düşüncelerin kalbinizden geçip Allahtan dilenmesi kadar doğal ve basit bir yoldur. Devamını getirirsiniz getirmezsiniz o sizin bileceğiniz konu ancak hoca sizi negatif enerjilerden temizledi mi yaptığı çalışma nedeniyle sizi arındırdı mı korumaya aldı mı asıl sorun burada. Hayat boyu işiniz aksi gidebilir, asla o kişi ile birleşmeyebilirsiniz, bereketiniz kaçabilir vs vs. Önemli kısım burada. Anlattıklarınız çok detaylı değil ancak çıkardığım kadarıyla gittiğiniz kişi işin ehli değil ve göz boyayıcı, sadece paranızı alıp sonra da olmadı diyecek tiplerden.
Konuyu yeterli cevabı aldığınız için kapatıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...