FihiBismillah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sitemans

Kayıtlı Üye
Fihibismillah nedir?
Fikirlerinizi paylasabilirmisiniz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hakkında net bir bilgi bulunmayan sadece Cafer İskenderoğlu'nun dediğine göre bu kelimeyi zikreden kişi Ledün ilmini sahip olurmuş.

Bana sorarsanız tamamen yanlış bir düşünce.İlim bir kelimeyi okumakla,onu zikretmekle öğrenilmez.

sekiz8

Kayıtlı Üye
Fihibismillah, bismillahın içinde var demek, anlamı bu. Ledun ilmi ile bir ilgisi oldugunu sanmıyorum

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu konuya cevab vermeyecektim ama sürekli bir sey diyorum ya, cimbizla ayetten cümle cekmeyin ayetlerin ardina önüne bakin diyorum ya, iste bakmayinca nasil bir maskaralik cikiyor sahid olduk.

Fi ha Bismillah neymis bakalim :)

Hud suresinde Allah Nuh'a bir takim emeirler veriyor ya gemi yap ve onun icine cifleri ile beraber hayvanlari doldur, O ayette diyorki;girin onun ICINE Bismillah ile zira onun hareket etmesi Allah'tan dir.

Yani girin o geminin icine allahin adi ile ayetinin arkasina önüne bakmadan, icine Allah'in adi ile yani FI-Ha Bismillah cümlelerini al birde tek cümleymis gibi yapistir ve satisa sun.

Sevgili Sitemans ben size kesinlikle bir sey demiyorum ama Bismillah Leduni ilim dir, siz isterseniz bu konuda arastirmalariniza devam edin.
Ismi azam hakkinda yerinizde olsaydim internetten bilgiler edinmezdim zira bu konuda sabit bir bilgi edinemezsiniz, fakat Allah Rahman Hu isimleri hakkinda arastirmalar yaparsaniz daha yakin bilgiler edinebileceginizi düsünüyorum, Allah sizinle olsun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...