Esmalarım hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Ya Kuddus - Ya Hakk - Ya Habir - Ya Allah - Ya Alim -Ya Rakib-Ya Nur-Ya Muktedir Bu esmaların saati ve gününü bana söylerseniz çok sevinirim münkünse o gün içinde hangi saat aralıklarında okuyabilirim malum o saati kaçırırsam gece saatlerinde okurum gece saatleride varmış ve sabah ve ikindiden sonra okunur yazıyor bazı sitelerde esmalar için sabah derken sabah namazından öğle namazına kadar olan kısımmı sabah ifadesine giriyor ve ikindiden sonra akşam namazına kadar hiçbişey okunmaz biliyodum ama esmaların çoğunda ikindiden sonra yazıyor biri lütfen aydınlatsın benim zikirlerim hangi gün hangi saat aralığında okucam lütfen söyleyin rica ediyorum

La-edri

Kayıtlı Üye
Hangi sebebden dolayi lazim size bu bilgi, havvas mi amac ne ?

Bir esmanin kuvvetini genel anlamda bir zaman dilimine sigdirmaya calismak yada bu zaman dilimine haps etmek dogru degil. Sizin sorunuz eksik hangi amaci gözetiyorsunuz bu islemleri yaparken, bunu bildirmesseniz daha öncede oldugu gibi ( önceki paylasiminiz) cok yanlis yönlendirileceksiniz benden söylemesi.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Merhaba.Size daha dündü sanırım konunuza tek tek sorduğunuz esmaların gün ve saatlerini yazdım,tamam demiştiniz.Ne oldu sayılarımı beğenmediniz?:)
sizden önce bunu paylaşmıştım lviv angeles .d yeni onaylamışlar

Hangi sebebden dolayi lazim size bu bilgi, havvas mi amac ne ?

Bir esmanin kuvvetini genel anlamda bir zaman dilimine sigdirmaya calismak yada bu zaman dilimine haps etmek dogru degil. Sizin sorunuz eksik hangi amaci gözetiyorsunuz bu islemleri yaparken, bunu bildirmesseniz daha öncede oldugu gibi ( önceki paylasiminiz) cok yanlis yönlendirileceksiniz benden söylemesi.

Yok olurmu havasla filan ne işim var sadece ben devamlı esmaları zikir çeken biriyim ama dediler yanlış yapıyon etkisini gününde çekmeden saatinde çekmeden göremezsin boşa çekersin bazı saaatler tekin değil o saatlerde çekilmez filan dediler zaten esmaların faziletine dikkat ederseniz hep kalbi temizlemek imanı güçlendirmek maneviyat için hepsi yani dünya adına bir esma çekmiyorum yolum rabbimin yolu ona daha yakın olmak için kendimi kalbimi temizlemek için çekiyorum sizden istediğim esmalarımı her istediğimde çekebilirmiyim ozaman yoksa saaati ve günü hariç çekmiyimmi havas bana göre değil Allah korusun 3 harflilerden hep korktum sizin kadar maneviyatım ve ruhum güçlü değil görsem ben kesin kalbim kriz geçirir ölürüm :D adam yazmış arkadaşım herşeyi soruyom yok deedim artık adamlar kanka olmuşlar onlarla :D

La-edri

Kayıtlı Üye
Sevgili ZeberuS, Esmalarin her birisi Allah'in sifatlaridir ve bunlar her anda ve mekanda ayni siddetindedir. Belirli zamana/mekana onu isnad etmek tenzih ve tesbih disi olur buda sirk oluyor. Malum sirkin acigi ve gizlisi var.Ve artik yaptiginiz sey her ne kadar niyetiniz güzelsede ne islam dini dairesindedir nede ibadettir.

Bir insan istedigi her esmayi istedigi kadar cekebilirmi?Insan istedigi herseyi yapabilir, ama yapmalimi? Mesele bu, yapmamali :)
Bir isin bir niyeti vardir, bu niyetin sonuca ulastiracak yöntemleri vardir.
Sizin niyetiniz ibadet, ibadet etmek icin kuran baslica zikirdir namaz oruc tefekkür baslica zikirdir esma zikirdir. Ibadet budur. tabiyati ile sizin niyetinizi sonuca ulastiracak yol budur.

Esmalar belirli bir rakamda cekiliyorsa, burada baska bir niyet vardir, illa sihir degil. Fakat niyet cok baska bir boyuttadir, sizin böyle bir niyetiniz yoksa neden esmalari rakamlar ile günler ile cekiyorsunuzki, zarari olurmu diyorsunuz, zarari olur, bas agrisi icin karinagrisi ilaci alinmaz.

Esmalar ne zaman rakam ile kullanilir, ya havas iliminde ki bu sihirdir.
Yada insanin karsilikli ahidlesmek üzere bir bag kurdugunda. Bunlar sufidir, bunlarin her ibadet sekli farklidir, bunlarda rakam vardir. Ama bunlarin niyetlerini sonuca götürecek yöntem budur, sizin durumunuzla bir alakasi yok. Ve siz simdi bu insanlarin durumunu kendi gündeminize tasirsaniz muhakkak sorun yasarsiniz. Cünki siz ne havas ile alakalidiniz nede sufisiniz.Siz normal bir müslüman gibi normal ibadet yapmak istiyorsunuz.

Esma+rakam = ibadet. Bu mantik ibadet adina zaten sufilerden giriyior islam dinine, ama bu her insan icin gecerli degildir,bu yolda cok cetin seyler vardir. Ben kendim bir sufiyim ve size bildigim bir seyden bahsediyorum laf olsun diye demiyorum. Yapmayin! Bazi esmalar vardirki onlara sufiler bile ruhsat almak icin yillarca calisiyorlar siz simdi o esmayi hop uyguluyorsunuz, bu sizde kemoterapi etkisi yapacaktir. Benden demesi.

Bundan ziyade, ibadet icin hayirli bir zaman dilimi varmidir, vardir. Buda sher vakitleridir sabah namazi bu vakti zaten degerlendiriyor ekstradan birseyler de yapabilirsiniz tabi, cok guzel faydalarini alirsiniz, ve gece yarisi bir kac saat uykudan uyandiktan sonra yani gece 2-3 gibi de uygulayabilirsiniz. Bunlarin disinda bilgi istiyorsaniz yada soru sormak istiyorsaniz bana özelden ulasabilirsiniz, bilgilerimi severek paylasirim sizinle.Yeterki kendinize zarar verecek enteresan kaynakli seyleri uygulayipda maneviyatiniza zarar vermeyin, insanin sahib oldugu tek mücevheri maneviyatidir, siz maneviyatiniz nisbetinde degerli bir insansiniz Hakk huzurunda.. önemli yani :) Allah siniznle olsun.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Belli bir saate zamana sığdırarak ve sayı adetine bağlı kalarak yapılan okumalar maji sınıfına giriyor bilginize.
Böyle yaptığınız taktirde üzerinizde bazı etkilerin olması normaldır.Bunu yapıcaksanız etkilerine de hazır olmanızı tavsiye ederim.

La-edri

Kayıtlı Üye
Belli bir saate zamana sığdırarak ve sayı adetine bağlı kalarak yapılan okumalar maji sınıfına giriyor bilginize.
Böyle yaptığınız taktirde üzerinizde bazı etkilerin olması normaldır.Bunu yapıcaksanız etkilerine de hazır olmanızı tavsiye ederim.

Genelleyemeyiz sevgili Yare, hepsi sihir degildir.
Belli sayiya bagli ve belli zaman dilimine bagli zikirler vardir, ve bunlar sihir degil farzdir ve sünnettir.

Vakit namazlarinin her birisi belirli bir zaman dilimine aittir, ve her namazin icinde 3er olmak üzere zikir vardir bu 2 degil 4 degil tam tamina 3 sonunda 33 rakamina bagli zikirler vardir. Yani hem zaman hemde rakam var ve bu sihir degil, bu yukarida bahsi gecen sihir disindaki bag ile alakalidir, kisi namazi icinde kullandigi farz 3er defa yaptigi zikirler ile Allah'a baglanir. Namazi telebe göre sünnet olan 33 lük zikir ile noktalandirdiginda bir dahaki namaza kadar rasule baglidir.

Ve bunlari her gün uygularken buna ragmen her zaman ve sayiya bagli zikir sihirdir dersek birde üstüne islam dini sihiri yasaklamistir dersek, kendimiz ile celismis oluruz. Kaldiki namaz baslica zikirdir ve sen bunu zamana dayali yapiyorsun, yani fatiha'yi günde 40 kere belirli bir zaman dilimine sigdiriyorsun, fatiha da Hamid Rabb Rahman Rahim Malik Esmalari vardir ve sen bunu her gün zikir ediyorsun hemde normal bir zikirden cok daha kapsamli bir bicimde ayet halinde yapiyorsun. Simdi gelde sihir de..Ama La-edri bu baska bir sey diyeceksin.. degil bu zikir:)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Genelleyemeyiz sevgili Yare, hepsi sihir degildir.
Belli sayiya bagli ve belli zaman dilimine bagli zikirler vardir, ve bunlar sihir degil farzdir ve sünnettir.

Vakit namazlarinin her birisi belirli bir zaman dilimine aittir, ve her namazin icinde 3er olmak üzere zikir vardir bu 2 degil 4 degil tam tamina 3 sonunda 33 rakamina bagli zikirler vardir. Yani hem zaman hemde rakam var ve bu sihir degil, bu yukarida bahsi gecen sihir disindaki bag ile alakalidir, kisi namazi icinde kullandigi farz 3er defa yaptigi zikirler ile Allah'a baglanir. Namazi telebe göre sünnet olan 33 lük zikir ile noktalandirdiginda bir dahaki namaza kadar rasule baglidir.

Ve bunlari her gün uygularken buna ragmen her zaman ve sayiya bagli zikir sihirdir dersek birde üstüne islam dini sihiri yasaklamistir dersek, kendimiz ile celismis oluruz. Kaldiki namaz baslica zikirdir ve sen bunu zamana dayali yapiyorsun, yani fatiha'yi günde 40 kere belirli bir zaman dilimine sigdiriyorsun, fatiha da Hamid Rabb Rahman Rahim Malik Esmalari vardir ve sen bunu her gün zikir ediyorsun hemde normal bir zikirden cok daha kapsamli bir bicimde ayet halinde yapiyorsun. Simdi gelde sihir de..Ama La-edri bu baska bir sey diyeceksin.. degil bu zikir:)

Bence namaz ile bunları birbirine karıştırmamalıyız namaz alemlerin rabbi tarafından bir zamana bağlanmıştır zikir için ise sadece zikredin denmiştir.
Elbette hepsi sihir için diyemeyiz ama bazı zamanlara ve sayılara bağlı metodlar bazı kapıları açtığı bilinen birşeydir.Zikir aslı itibarı ile sihir değildir tabi ki ama bunu yapmak içinde kullanılır misal fatiha suresi bir büyü değildir ama kullanılan vefklerde bunun için kullanıldığınıda görüyoruz.
Ben zamana ve sayıya bağlı kalmadan zikredilmesi taraftarıyım Allah için yapılan zikirler böyledir.Diğer türlüsü kişilere beklemediği şeyler getiriyor,bazı boyut kapılarını açıyor.Kişi bunu yapıcaksa en azından bu olucakları bilerek yapmalı.
Zamanında kendimde tecrübe etmiş olduğum birşeydir bu.Sizinde düşücenize saygı duyuyorum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben saatlere çok takılmıyorum okumalarımda ,adet önemli benim için.Sayı adetine bağlı ,zamana bağlı olmadan okurum.Bence en önemlisi niyet.
Son zamanlarda açık günler kapalı günler diye bir olay popüler ..Acaba Zeberus bundanmı bahsediyor.?Açık ve kapalı gunler gözetilldiğinde kapalı gunlerde ....... esmayı okumayın ters döner vs gibi söylemler var.Zeberus 'un ifade etmek istediği bumudur?

La-edri

Kayıtlı Üye
Iviv sana bir kac soru sormak istiyorum, cevab vermek istemezsen anlarim.

Rakamlari hangi ölcüye göre sectin?
Neden illa sayi diyorsun.
Ve niyetin ne ? ( bunu özellestirmek istemezsen anlarim, kabaca ibadet yada sahsi bir durumum var dersen olur)
Ibadet amacli zikrin hic bir sarti kurali yoktur. Abdest dahi gerekmez diger ibadetlere nazaran,kapali acik gün yoktur.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yok La edri sana niye cevap vermeyeyim?:)
Rakamları esma kitapları vardırya ,esmaların sabit sayiları ona göre okuyorum.isim sorun olmazsa yazarım. (özelden yazarım):)
Gelişigüzel sayıda okumak benim içime sinmiyor,sanki önemsememiş gibi hissediyorum,kafama göre takilmış gibi olmak istemediğimden,tek sebebi bu.
Niyetim ;mesela işlerin yolunda gitmesi,huzur,sağlık ...kısaca hayatın intizam icinde ilerlemesi,niyetlerimin gerçekleşmesi adına okuyorum diyebilirim.
Kapalı açık gün konusu ise;bu konuda hiçbir fikrim yoktu benimde.Son donemlerde cok duyduğum bir konu olduğu için acaba ihtimalmidir diye düşünerek yazdım.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
5
Görüntüleme
581
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
133
Üye silindi 77822