Enerji

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lordrream

Kayıtlı Üye
Genellikle çalışmalar olsa da başaramasam da tam olarak çok enerji kaybı yaşıyorum. Meditasyon yapamıyorum, yapabilsem bile uygun olmuyor bana peki meditasyon gibi etkili enerji toplamam mümkün mü başka yöntemle ? Veya meditasyon gibi etkili enerji için atmosfer, güneş ve ay gibi şeylerden enerji çekmekte ustalaşmam mı gerekiyor ?

Tabii her konuya göz atan biriyim lakin bu enerji olayına uzağım :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ne tür çalışmaları hangi yöntemlerle yaptığınızdadır sorunuzun cevabı.

Lordrream

Kayıtlı Üye
Aslında hangi kinezi bana daha yakın diye her türlü kinezi hakkında ara sıra çalışma yapıyorum.

Bir arkadaşım midende bir şişenin mor suyla dolduğunu düşün demişti ama tam olarak hatırlayamıyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aslında hangi kinezi bana daha yakın diye her türlü kinezi hakkında ara sıra çalışma yapıyorum.

Bir arkadaşım midende bir şişenin mor suyla dolduğunu düşün demişti ama tam olarak hatırlayamıyorum.
Dediğim gibi kendi cevabınızı verdiniz.
Hangi kinezi bana yakın diye çalışma yapılmaz. Ömrünüz de enerjiniz de tükenir böyle böyle. Sürekli söylediğim bir şey var bunu yanlış anlamayın, bir yetenek yoksa o sonradan kolay kolay kazanılmaz. Var olan kilitliyse o kilit açılabilir, var olan artırılabilir veya azaltılabilir, bakın bunlar mümkünat dahilindedir.
Midede bir şişe neden mor suyla doluyor, neden bir şişe imgeleniyor, neden mor renk enerjisi ekleniyor? Bu soruların bir cevabı veriliyor mu size bilgi aktarılırken? Hayır genelde aktarılmıyor. Kopyala yapıştır mantığı ile ilerlemek kadar aldatıcı bir şey yoktur.
Bu konularda zaten doğuştan gelen bir şey varsa hissedersiniz ve üstüne gitmeyi tercih edebilirsiniz.
Böyle bir şey yok ise de, önce teorik bilgiyi, doğuştan yetenekli insandan 1 fazla bilmeli ve öğrenmelisiniz.
Sonra bu bildiklerinizi, çalışmalarınızla ve kendi enerjinizle bütünleştirebilir ve ilerleyebilme şansı elde edebilirsiniz.
Bir adım atarken zihninizi, samimiyetinizi, enerjinizi tamamen odaklayınız. Bunu da muhakkak ama muhakkak bilinçli biçimde yapınız.
Bu konuda ancak bu şekilde tavsiyelerim olabilir. Genel yazdığınız için genel bir cevap yazdım.

Lordrream

Kayıtlı Üye
Ama körelmiş bir şeyi açmak için bir tetikleme lazım değil mi ? Ben zaten arada yaptığım dediğim olabilecek gibi bir şey mi diye deneme diyebiliriz.:) Mesela psi ball rahatlıkla yapmıştım , sezilerim kuvvetli diyebiliriz, lakin belki başka bir kinezi de olabilir diye denemekten zarar gelmez ki :) Ben yeteneğim olmayan bir şey üzerinde ilerlemiyorum veya zorlamıyorum sadece yeteneğim var mı kontrol ediyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ama körelmiş bir şeyi açmak için bir tetikleme lazım değil mi ? Ben zaten arada yaptığım dediğim olabilecek gibi bir şey mi diye deneme diyebiliriz.:) Mesela psi ball rahatlıkla yapmıştım , sezilerim kuvvetli diyebiliriz, lakin belki başka bir kinezi de olabilir diye denemekten zarar gelmez ki :) Ben yeteneğim olmayan bir şey üzerinde ilerlemiyorum veya zorlamıyorum sadece yeteneğim var mı kontrol ediyorum.
Daha ne zararı bekliyorsunuz ''Genellikle çalışmalar olsa da başaramasam da'' bu cümlenizde bir başarısızlığı tanımlıyorsunuz '' tam olarak çok enerji kaybı yaşıyorum.'' burada da açık bir zarardan bahsediyorsunuz. '' Meditasyon yapamıyorum, yapabilsem bile uygun olmuyor'' diyorsunuz, meditasyon kadar doğal bir şey yoktur insan için, nefes almak kadar kolaydır ama siz çalışmaların karmaşası sebebiyle veya etkileri sebebiyle meditasyon da yapamıyorsunuz.

Bilmiyorum daha nasıl bir zarardan bahsetmeliyiz? :)

Lordrream

Kayıtlı Üye
Anladığım kadarıyla yanlış yolda gidiyorum :) Kısacası belli bir konu da ilerleyip meditasyona da başlamam gerekiyor ve düşüncelerimi düzene sokmam gerekir.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Anladığım kadarıyla yanlış yolda gidiyorum :) Kısacası belli bir konu da ilerleyip meditasyona da başlamam gerekiyor ve düşüncelerimi düzene sokmam gerekir.
Tebrikler, şimdiden bir düzen kurmaya başladınız bilincinizle. Düzenli zihin, evrenin düzenlerini algılamaya açılan zihindir. Sonra gerekirse kaostan gelen düzen vs. gibi üst konulara geçilebilir. ;)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Soğuk bir kış gecesi sıcak bir çayı yudumlamanın verdiği bir keyif bile meditasyon olabilir. Meditasyon derin bir hissediş halidir. Ne yaptığınız nasıl yaptığım değil ne hissettiğiniz önemli. Meditasyon yapamıyorum diye bir cümle olamaz. Doğanızda olan bir durum ve aslında herkes hergün yapıyor. Farkındalığını bilinçli yapıyor. Nefes almak gibi. Herkes nefes alıyor, farkındalık sahipleri nefes kontrolü alıyor. Yetenek keşfi aslında en küçük yaşlarda oluşuyor. İlgi alanlarınız,yaptıklarınız vs gibi pek çok konu sizin kim olduğunuzu zaten gösterir. Biraz düşünseniz yeter. Deneme yapmaya gerek bile yok aslında. Her insan yürüdü yolu bilir. Diğer yolları merak etmek o yolda yürüyeceğimiz anlamına gelmez. Siz yürüdüğünüz yola bir kez daha bakın cevap zaten orada bir yerde. Belki geçerken başka şeyle ilgileneyim derken fark etmediniz.

Enerji düşüklüğünün olası bir çok şebi var. Mutlaka kan testi yaptırın, Evinizi ve odanızı inceleyin, kişisel gelişim ve şifa ile ilgilenin. Sebep ve Çözümler çok farklı olabilir.

Yapamıyorum bir hastalıktır. Önce yapamıyorum dediklerinizi yapabiliyorum ile değiştirin. Bu hastalığı yenin. En büyük enerji kaynağı nefistir. Bahsettiğiniz herşeyin kaynağı pranadır ve prana havada bulunur. Nefes kontrol sistemi ile başlayın zamanla gerisi gelir.

Lordrream

Kayıtlı Üye
İçimden huzursuz taraf yapamam dedi madem ki cevap her yerde bunu yapabilirim :) Pekala bir şey soracağım garip bir soru belki ama merak ettiğim bir soru

Bir insan kötülük yaparak huzur veya mutluluk buluyorsa veya birinin canını acıtarak mutlu oluyorsa bu insan meditasyon yapabilir mi ?

Anael Zan

Kayıtlı Üye
İçimden huzursuz taraf yapamam dedi madem ki cevap her yerde bunu yapabilirim :) Pekala bir şey soracağım garip bir soru belki ama merak ettiğim bir soru

Bir insan kötülük yaparak huzur veya mutluluk buluyorsa veya birinin canını acıtarak mutlu oluyorsa bu insan meditasyon yapabilir mi ?

Eğer kişi bu şekilde mutlu oluyorsa meditasyonunu başarıyla tamamlamış demektir :D

Lordrream

Kayıtlı Üye
Dediğiniz olabilir :D Lakin sonucunda bazı insanlar negatif duygu besliyor, bence tam olarak meditasyon olmaz gibi düşüncem var :)

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Dediğiniz olabilir :D Lakin sonucunda bazı insanlar negatif duygu besliyor, bence tam olarak meditasyon olmaz gibi düşüncem var :)

Elbette negatif bir durum oluşursa meditasyon diyemeyiz ama bunlardan hiç rahatsızlık duymayan insanlar gerçekten var öldürmeyi normal doğal kabul edenler var tabi her olumun bir sebebi olacaktır elbet ama dediğim gibi bir insan bir insanın bedensel ruhsalcanını yakıyor ve bundan keyif alıyor :) cevremizde çok örnek var aslında Sayın Lordum :)

Lordrream

Kayıtlı Üye
Öldürmek biraz fazla da :) acı çektirmeyi sevmek aslında öç almanın verdiği mutluluk genel olarak herkesin sevebileceği bir duygu düşünceme göre :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
[QUOTEdrream;292791]Öldürmek biraz fazla da :) acı çektirmeyi sevmek aslında öç almanın verdiği mutluluk genel olarak herkesin sevebileceği bir duygu düşünceme göre :)[/QUOTE]
Herkesin sevebileceği bi duygu değil bence, hatta gereksiz sayılır, insan kendini koruyabilirse zarar gelmesini Engellerse, intikam almayı isteyerek bi olaylada karşılaşmaz, öç almak gereksiz bile sayılır. Ben kendimi koruyamamamın acısını neden başkasından çıkarayım ki ?
İntikam sevmeyenler varmış demekki :)
Kötülük yapmaktan zevk almak konusu içinde şunu söleyeyim, kötüler kötülükten zevk almazlar, hatta kötülük yaptıklarının farkında bile olmazlar, doğal normal şey odur onlar için.
Sizde kendinize doğal olan ne geliyorsa onu yapın, hoşlandığımız yada hoşlandığımızı sandığımız şeylerden çok, insanı normal gelen şeyler rahatlatır, doğal akış iyi bir meditasyondur :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...