Enerji etkileşimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Merhaba'lar.

Nasıl soracağımı bilemediğim için böyle bir başlık uygun gördüm.
Sorum kısaca şu birbirine çok yakın olan iki kişi karşısındakinin yaşadığı hastalığı yaşayabilir mi ?
Bulaşıcı bir hastalıktan bahsetmiyorum bulaşıcı sınıfında olmayan bir hastalığı enerjisel yolla kendi isteğimiz dışında karşımızdaki insandan alabilirmiyiz ?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Hastalık, enerjisizlik demek. Hastalığın bir enerjisi varsa kara delik gibi kişinin bütün enerjisini çekip boşluğa gönderir. Hastalık elle tutulur kötücül bir madde olsaydı onu çeker atardın dimi?
Ama hastalık hayalet enerji gibi, hem tüm yaşam enerjisini yutar hemde kendinede almaz yok edip boşluğa atar, yani kendisininde hiç enerjisi olmaz.
İnsana düşman bir enerji olsa ve kişinin enerjisini çekip kendine toplasa o zaman onu çeker atardık bünyeden ama dediğim gibi hastalık resmen bir hayalet, insanın enerjisini yok eden bir yokluk
Alıp atılabilen bir varlığı yok, biyolojik mikroplar gibi değil, kısaca sağlık enerji, hastalıkta enerjisizlik
Psişik hastalıkkar ayrı, nezle grip türü için yazdım.

Maddesel düşünüp hastalığı aldım verdim yapılamaz, hastaysa bi kişi, enerjisi artırılır vs.
Kendi isteğimiz dışında almak demişsin ama olamaz heralde, hasta beden iyileşmek için içgüdüsel olarak dışardan enerji çekmeye çalışır, eğer hastanın yakınındaysanız bir miktar enerjinizden nasiplenmiş almış olabilir, sizin enerjiniz düşünce hasta hissetmiş olabilirsiniz
Bunun dışında hasta insanlar etraflarından enerji çekmezler, aksine çok savunmasız olur ve enerji sızdırırlar, bu yüzden beden iç güdüsel olarak enerji arar zaten.
Kendi şahsi fikrim bu, şifa vs. Hiç bilmem benim mantığımda yeterince enerjisi olan bir insanın kırık kemiği bile 2 haftada iyileşir,
Konuyu tam anladımmı bilmiyorum ama gecmiş olsun :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Açıkçası burada önce çıkması gereken şeyin olay hikayesi olduğunu düşünüyorum.Yani bulaşıcı olmayan kronik bir sürü hastalık var,bu olay kime olmuş nasıl olmuş hatta birilerine olmuş mu gibi incelenmeli.Bende sayın kıvep ' e katılıyorum (bak sen) :)
Yani bir denklem oluşturmak istesek bir sürü parametre giriyor araya,hastalık ne bu iki insan birbirlerine ne şekilde bağlılar,veya kendi enerjisel alanları nasıl çalışıyor,yolunda gitmeyen bir şeyler var mı vb.

yare-i yarim

Moderator
İş
9 senedir konuşmadığım bir arkadaşla konuştuk evime geldi sağlık durumumdan bahsettim panik ataktan dışarı çıkamadığımı fln 2 gün sonra kendisininde dışarı çıkamamaya başladığını öğrendim bu sebepten bu soruyu sordum kendisi çocukluk arkadaşım benide çok sever acaba enerjisel yolla birşey birşey mümkünmü bunu merak etmiştim yada bu arkadaş benim durumumdan biraz fazla etkilenmiş.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bence sizden,yaşadıklarınızdan çok fazla etkilenmiş olabilir.Enerji yoluyda olduğunu sanmam ama zihninde öyle bi yer etmiştir ki anlattıklarınız, hatta belki" bende yaşarmıýım ,başıma gelirmi ?"diye güçlü bi negatif düşünce yerleştirmiştir bilincine ve kaçınılmaz sonuç.

yare-i yarim

Moderator
İş
Bence sizden,yaşadıklarınızdan çok fazla etkilenmiş olabilir.Enerji yoluyda olduğunu sanmam ama zihninde öyle bi yer etmiştir ki anlattıklarınız, hatta belki" bende yaşarmıýım ,başıma gelirmi ?"diye güçlü bi negatif düşünce yerleştirmiştir bilincine ve kaçınılmaz sonuç.

Peki bunu tersine çevirmek için yapılabilinicek birşeyler var mıdır ? Vijdan azabı sardı beni :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Korku filmi etkisi olmuş arkadaşınıza.
Etkilendiğimiz olaylar sonrası birkaç gün böyle olur.
Etkilendiğimiz üzüldüğümüz korktuğumuz vs. Olay neyse biz yaşııyo gibi hissederiz, İki güne gecer ama abartılcak bir şey yok. Durumunuzu arkadaşına uzun uxun film gibi anlattıysan ruhen etkilenmiştir

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Peki bunu tersine çevirmek için yapılabilinicek birşeyler var mıdır ? Vijdan azabı sardı beni :)
Yooo hiç kendinizi suçlamayın.Kim olsa yaşadıklarını iyi veya kötü yıllardır görmediği arkadaşıyla paylaşır.Biraz bencilce olucak ama oda bu kadar etkilenmese kafasında kurmasaymış:)
Düzelir merak etmeyin:) Ama malesef özel bir yöntem bilmiyorum:(

yare-i yarim

Moderator
İş
Hepinize cevaplarınız için minettarım sağolun :)

AJA

Elit Üye
Arkadaşınızın samimiyetine inanmadım.Ola ki böyle bir şey yaşadı ise manevi gücü çok zayıf biridir etkilendiyse ve kısa sürede 2 güne geçer.Bu tür şeyler enerji etkileşimden trafoyu da bağlasanız olmaz.Beyin nöronları o kadar samimi değiller karşı kişininkilerle..
Geçmiş olsun dileğinizi sunmaktan başka çareniz yok.

İyi forumlar :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Arkadaşımın samimiyetinin nesine inanmadınız ki ? Yani inandım deseydiniz de ozaman da buna göre bir soru sorardım,samimi mi değilmi ben orasını bilmem kalplerin içindekini Allah bilir.
Ben bunları manevi güce bağlamıyorum pek açıkçası , dışarıda tecavüzcüsü var çocuk kaçıranı organ mafyası var ama sağlıkları yerinde manevi güç ile alakalı olsa önce onların sorunlu hale gelmeleri gerekmezmiydi ? Aynı şekilde nice manevi gücü olanlarıda yataklarda sürünüyor.
Bu konudaki olaylar hangi kritere göre oluşuyor bilmiyorum ama bunun anahtarı herşeyde olduğu gibi gene bilinçaltındadır sağolsun arkadaşlar beni yeterince aydınlattı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...