enerji birikimi,kullanma,toplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

wanted2014

Kayıtlı Üye
kolay gelsin arkadaşlar ben biraz yeniyim . yapılan majilerde uygulamalarda enerjimizin yüksek olmasının çok önemli oldugu soyleniyor bilir kişiler tarafından..
Peki enerjimizin ne kadar oldugunu nasıl anlayabiliriz ? Enerjimizi toplamak yogunlasmak icin ne yapabiliriz?
Maji uygulaması yapmak için? Çünkü enerji gerçekten önemli majide bildigim kadarıyla
Şimdiden sağolun iyi forumlar..

anil3333

Kayıtlı Üye
Orta Sütun ritüelini kullanabilirsin . Golden Dawn majisinin temelidir bu . Yada atmosferden ve dünyadan enerji çekme çalışmaları var .
Etraftaki enerji parçalarını düşünüp hızla sana doğru geldiğini imgeliyorsun . Zaten enerjinin geldiğini hissedersin.
Diğeriyse yerden sana bir şimşek çaktığını düşünüyorsun .
Bi de en basitinden şu var :
taichi.gif

wanted2014

Kayıtlı Üye
Bu kadar insan girip çıkmış konuya kimse cevap vermemiş saçma bir konu olduğunu düşünmeye başlamıştım gerçekten çok teşekkür ederim :)

demonic

Kayıtlı Üye
kolay gelsin arkadaşlar ben biraz yeniyim . yapılan majilerde uygulamalarda enerjimizin yüksek olmasının çok önemli oldugu soyleniyor bilir kişiler tarafından..
Peki enerjimizin ne kadar oldugunu nasıl anlayabiliriz ? Enerjimizi toplamak yogunlasmak icin ne yapabiliriz?
Maji uygulaması yapmak için? Çünkü enerji gerçekten önemli majide bildigim kadarıyla
Şimdiden sağolun iyi forumlar..

Enerji seviyeniz kesin şudur diyemem çünkü maji uygulamalarında enerji sadece bir faktörüdür.Yani bunu şöyle düşünün bir arabanız maji ise bu arabanın çalışması için deposuna benzin koymanız gerekir işte bu benzin enerjidir.Enerji iş yapabilme yeteneğidir ve sizin uygulamanızın amacına ulaşması için gereken iş gücünü oluşturur.Ancak sadece enerji seviyesi ile her maji uygulaması yapılamaz.Yine araba örneğindeki gibi bir arabayı pilot süremez(pilottan kastım araba kullanmamış ancak uçak kullanmış şeklinde yoksa gerçek hayatta pilotlarda araba sürebilir).İşte burdaki pilot-şoför faktörü ise yaptığınız uygulamanın ne türde bir uygulama olduğu ve ruh haliniz.Örneğin siz çok mutlu bir andayken bir karabüyü uygulaması yaparsanız büyünün işlevini yerine getirebilme şansı yok denecek kadar az olur yada çok öfkeli bir haldeyken aşk büyüsü yapılması imkansıza yakın bir ihtimaldir.Ve tabi herşey araba ve uygun bir şoförle bitmiyor birde bu arabanın gideceği yol var...İşte bunlarda o gün evrendeki diğer enerji türlerine göre daha baskın olan enerji türüdür.Bunu ise gezegen hareketleri ve astronomik olaylar etkiler.Örneğin wiccalar yapacakları büyüleri ve toplayacakları otları türlerine göre belirli tarihlerde yaparlar.Bunun asıl amacı aslında sizin büyü uygulamanıza daha fazla enerji ile daha büyük bir etki yaptırmaktır.
Farklı bir örnek verecek olursak içinizdeki saf kozmik enerjiye beyaz ışık diyelim.Enerji seviyeniz bu ışığın parlaklığını etkiler ve siz o gün şifa çalışması yapacaksınız.Beyaz ışığı diğer renklerden eleyerek(enerji dönüşümü) yeşil ışığa çevirdiniz.Eğer karşınızdaki ışık filtreside(Çevresel faktörler)yeşil ışığı en az soğuracak şekilde ise bu ışık en şiddetli şekilde hedefine varır.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Orta Sütun ritüelini kullanabilirsin . Golden Dawn majisinin temelidir bu . Yada atmosferden ve dünyadan enerji çekme çalışmaları var .
Etraftaki enerji parçalarını düşünüp hızla sana doğru geldiğini imgeliyorsun . Zaten enerjinin geldiğini hissedersin.
Diğeriyse yerden sana bir şimşek çaktığını düşünüyorsun .
Bi de en basitinden şu var :
taichi.gif
Resmi şu an gördüm ve bu tekniği hiç bilmiyordum ancak yorgun hissettiğim zamanlar ellerimi aynen böyle havada birleştirip indiririm 5.hareket hariç :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...