Eft

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Merhabalar.

Psikolojik olmayan hastalıklarda eft nasıl kullanılır acaba ?

Mesela örnek vermek gerekirse bir kaza sonucu yürüyemeyen birisinde eft nasıl uygulanır ?

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
eft'nin açılımını yapabilir misin dostum?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum.Kaza sonrası travmalarda eft etkili olabilir mi ? Mesela bir omurilik hasarını nasıl onarabilir ?

Saklanbac

Kayıtlı Üye
Kanser hastalığı eft ile tedavi edilebilir mi acaba? Bende merak ediyorum. Beyin kimyasının değiştiği hastalıklarda tavsiye edilmiyor deniyordu biyerde sanırım. Beyindeki tümörde bunlardan biri mi? Teşekkürler.

face1

Banlı Kullanıcı
kanser vs. gibi hastalıklar eft ile tedavi edilemez ancak yan tedavi olarak yararlanılabilir. onun dışında pskiyatride çok kullanılan bir teknik ağır depresyon ve durum bozukluklarında. kazadan dolayı yürüyemeyen birinde de kullanılırsa yine psikoloji boyutunda kendine kaybettiği güveni kazanması aşamasında kullanılır.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
kanser vs. gibi hastalıklar eft ile tedavi edilemez ancak yan tedavi olarak yararlanılabilir. onun dışında pskiyatride çok kullanılan bir teknik ağır depresyon ve durum bozukluklarında. kazadan dolayı yürüyemeyen birinde de kullanılırsa yine psikoloji boyutunda kendine kaybettiği güveni kazanması aşamasında kullanılır.
Bu teknik psikolojiden fazlasıdır ama tekniğini uygulandığında fasyda sağladığı kriteri bilmek gerekiyor

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Duygusal özgürleştirme tekniği olduğunu düsünürsek,kişinin en azından iyileşemeyeceğine olan inancını yok edebilir ya da iyileşmede blokesini çözerek ,fiziksel tedavisine büyük ölçüde destek olabilir.Örneğin yürüyememe ise; bu konudaki tüm olumsuz kalıp yok edilip yerine ben yürüyorum,ben sağlıkla yürüyorum gibi cümleler kullanılırsa o noktalar uyarıldığı için konudaki aksaklıklar giderilir diye düşünmekteyim.Başağrısına örneğin çok kısa sürede etki edebiliyor ki her başağrısıda psikolojik değildir.Kriterini net kestiremiyorum ama yadsınamayacak kadar faydası olacağını sanıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...