dünyayı başkasının gözlerinden görmek

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
arkadaşım yıllar önce bir anısını anlatmıştı. hikayeyi uzatmadan konuya gireyim. dünyaya başkasının gözlerinden gördüğünü söylemişti. ruhu karşıdaki insanın bedenine girdi veya bilinci karşıdaki insanın ruhunda uyandı vs. başka bir örnek le yaklaşırsak olaylar birde benim bakış açımla bak deriz . bir de benim gözlerimle gör deriz. bu olay mecazi değil gerçek anlamda dır.

konu hakkında bilgisi olan yorum yapabilirmi.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Böyle bir şeye çok yakın bir arkadaşım tanık olmuştu, fakat o kadar irdelememe rağmen bir türlü detayları öğrenememiştim... Ben de çok merak ediyorum bunu...

aşk1

Banlı Kullanıcı
arkadaşım yıllar önce bir anısını anlatmıştı. hikayeyi uzatmadan konuya gireyim. dünyaya başkasının gözlerinden gördüğünü söylemişti. ruhu karşıdaki insanın bedenine girdi veya bilinci karşıdaki insanın ruhunda uyandı vs. başka bir örnek le yaklaşırsak olaylar birde benim bakış açımla bak deriz . bir de benim gözlerimle gör deriz. bu olay mecazi değil gerçek anlamda dır.

konu hakkında bilgisi olan yorum yapabilirmi.

bı bedende iki ruh mümkünmüdür bilemem.
ama benim bakış açımla bak demek başkasına görede bir şeyi değerlendirmek zaten empati ile mümkündür.
bunun için birinin bedenine girmeye gerek yok.

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
yaşanan olayı tarif edilemediği için çağrışımlar ile açıklama gereği ni duydum. dikkat ettiysen " bu olaylara bir de doktor gözüyle bak

aklıselim1

Banlı Kullanıcı
yaşanan olayı tarif edilemediği için çağrışımlar ile açıklama gereği duydum. dikkat ettiysen " bu olaylara bir de doktor gözüyle bak " örneğindeki anlatım mecazi dir . olayın mecazi değil gerçek anlamda yaşandığını anlatmaya çalışıyorum.
şöyle demiş olsaydım. arkadaşım başkasının bedenine girdi. sizlerde "nasıl yani" diyecektiniz.

bir bedende iki ruh un girmesi hakkında yorum yapabilmek için daha başka bilgilere ihtiyaç duyabilirsin.
aşağıdaki videoyu izleyiniz. lütfen yazılanları dikkatli okuyunuz . paragrafın ana konusundan sapmayınız.
[video=youtube;APjRFY-qdY4]https://www.youtube.com/watch?v=APjRFY-qdY4[/video]

Belline

Kayıtlı Üye
yaşanan olayı tarif edilemediği için çağrışımlar ile açıklama gereği duydum. dikkat ettiysen " bu olaylara bir de doktor gözüyle bak " örneğindeki anlatım mecazi dir . olayın mecazi değil gerçek anlamda yaşandığını anlatmaya çalışıyorum.
şöyle demiş olsaydım. arkadaşım başkasının bedenine girdi. sizlerde "nasıl yani" diyecektiniz.

bir bedende iki ruh un girmesi hakkında yorum yapabilmek için daha başka bilgilere ihtiyaç duyabilirsin.
aşağıdaki videoyu izleyiniz. lütfen yazılanları dikkatli okuyunuz . paragrafın ana konusundan sapmayınız.
[video=youtube;APjRFY-qdY4]https://www.youtube.com/watch?v=APjRFY-qdY4[/video]

Burada Britney'e uygulanan olay Mk Monarch programı ile alakalıdır, yani kişinin iki kişilikli temelde belirli akıl kontrollerine maruz bırakılarak disyosyatif bozukluğu olduğundan kaynaklanan bir durum.