Dua Büyük Enerji Kaynağıdır.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Nette gezinirken bu makaleyi buldum ve çok yararlı olacağını düşündüğüm için buraya alıntı yaptım. Umarım faydalanabilirsiniz. Sevgiler...

Dua insanların hızlı yaşlanmasını da engeller. Bunu da hastalanmamızı önleyerek gerçekleştirir. Dua bizde meydana gelen bıkkınlık ve monotonluğu önler, kendimizi yeniden taze ve dinç hissetmemizi sağlar. Her akşam dua edersek sabah kendimizi yenilenmiş ve enerjik bir insan olarak buluruz. Eğer bilinçaltınızda varolan gücün ortaya çıkmasına izin vermeyi başarırsanız, her sorunun üzerine çekinmeden gidebilir ve yanlışla doğruyu daha kolay ayırabilirsiniz. Bilinçaltındaki gücün ortaya çıkmasını ise dua sağlar. Dua sizin doğru hareket etmeniz için yol gösterir. Dua bilinçaltınızın derinliklerine iner ve orada saklı olan gücü ortaya çıkarır. Şimdiye kadar ortaya çıkaramamışsanız, bu gücü ortaya çıkaracak yeni dua teknikleri öğrenmelisiniz. Bu dua tekniklerinden biri hakkında size bilgi verebilirim. Benim anlattığım şekilde dua ederseniz olumlu sonuç alacağınıza inanıyorum.
1) Sorunları YARADANA anlatın
2) Çözüm yollarını gözünüzde canlandırın
3) Büyük bir istek ve gayretle bu sorunları çözmeye uğraşın. Çoğu kere sorunların üstesinden gelmeyi başardığınızı göreceksiniz.

1) Sorunları YARADANA anlatmak: Nerede olursanız olun, ister evde, ister işyerinizde, arabada ya da sokaklarda yürürken, sorunlarınızı YARADANA anlatıp onunla iletişim kurun. Sorunlarınızı çözmek için O’ndan size güç vermesini isteyin.

2) Çözüm yollarını gözünüzde canlandırmak: Fizikte en önemli faktör kuvvettir. Psikolojideki en önemli faktör ise gerçekleştirme arzusudur. Bir insan başarıyı sahiden isterse ona ulaşır. Olumsuzluğu isterse olumsuzluğaulaşır. Neyi gerçekleştirmek isterse ona ulaşır. Dolayısıyla, sorunlarınızı çözmek istiyorsanız, bu olumlu isteği kafanızda canlandırın.

3) Büyük bir istek ve gayretle sorunlarınızı çözmeye uğraşın: Sorunların çözüm yollarını gözünüzde canlandırmayı ve bunu çözme isteğini sağlayabildiğiniz zaman, psikolojinin temel faktörü olan gerçekleştirme isteği ortaya çıkmış demektir. Bundan sonra Yaradanın size verdiği güçlü çözüm yollarını uygulayın; bakın, sorunun çözüldüğünü göreceksiniz. Ben bu üçlü dua tekniğini kendimde uyguladım ve işe yaradığını gördüm. Bunu uygulayan diğer insanlar da işlerini yaparken büyük bir güç ortaya çıktığını ifade etmişlerdir.

Duanın önemli işlevlerinden biri de insanlarda olumlu, pozitif fikirler doğurmasıdır. Örneğin, benim tanıdığım bir insan var. Kendisi bir şirkette yöneticilik yapıyor ve emrinde dört kişi çalışıyor. Bu insanlar odada on dakika boyunca hiç ses çıkarmadan dua eder ve konsantre olurlar. Yaradan’a, kafalarının yeni fikirler üreten bir şekilde çalışması için dua ederler. Hepsi kendi tarzında, Yaradan’a, şirket için kafasında bulunan en yararlı fikrin ortaya çıkmasında yardımcı olması için dua ederler.
Yeniliğe açık bir çok insan bugün dua edince daha iyi bir ruh haline kavuştuğunun, daha iyi çalıştığının, daha verimli olup daha iyi uyuduğunun farkına varmıştır.
Grove Patterson, enerjisini biraz da dua etme biçimine borçlu olduğunu söyler. Örneğin o dua ederken uykuya dalmaktadır. Böyle yapınca bilinçaltının daha çok dinlendiğine inanmaktadır. Yaşamımızı büyük ölçüde bilinçaltımız yönettiği için onun dinlenip gevşemesi çok önemlidir. Eğer duanızı böyle bir dinlenme esnasında bilinç altının derinliklerine iletebilirseniz o zaman bu duanın ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Mr. Patterson önceleri dua ederken uyuyakaldığına üzülüyormuş, fakat bunun yararını görünce hep aynı hareketi yinelemeye devam etmiş.

Dr. Laubach gerçek gücün dua sırasında elde edildiğine inanan bir insandır. Laubach’ın belirttiği dua etme şekillerinden biri, sokakta yürürken görülen insanlar için dua etmektir. Kendisi buna “dua bombardımanı” adını takmıştır. Yolda yürürken duanın her bölümünü başka bir insan için yapmaktadır. Dr. Laubach böyle dua ettiği zamanlar, duayı içinden sessizce yaptığı halde, kendisi için dua edilen insanların bunu hissedip kendisine gülümsediklerini söyler. Onların bir elektrik enerjisi gibi duanın gücünü hissettiklerine dikkat çeker. Laubach her gün otobüste rastladığı arkadaşları için de dua etmektedir. Yine bir gün otobüse bindiğinde, bir arkadaşının suratının asık olduğunu görmüş ve arkasına oturmuş. Devamlı dua ederek duasını bu arkadaşına göndermeye başlamış.

Bir topluluk karşısında konuşma yapmadan önce dua eder, onlara iyi dileklerimi ve sevgilerimi gönderirim. Salonda gergin ve huzursuz olan birkaç kişiyi seçer, dualarımı özellikle onlara gönderirim.
Eğer dua etmeyi unutmazsanız her gün iyi bir gündür... Her sabah kalkınca “Bugün iyi bir gün ve bütün işlerim yolunda gidecek” diyorum. Hakikaten günlerim çok güzel geçiyor, duanın gücünü içimde hissediyorum.

(Kişisel Gelişim Uzmanlarından yararlanılmıştır. Bunlardan en meşhurları Dr. Peale... Teşekkürler Peale, Teşekkürler) Yaklaşık 2001 yılından bu yana ben tüm karşılaştığım insanlar için bu dua sistemini mümkün mertebe hayatımda uyguluyorum… Ve gerçekten çok yararını görüyor, müthiş dostluklar kuruyorum… Size de tavsiye ederim…

Sadık Türkmen.

dede

Kayıtlı Üye
Yazı rengi okumayı çok zorlaştırmış ve insanın okuyası gelmiyor. Ancak güzel ve kimileri için yararlı olacak bilgiler mevcut.Bence düzelilmeli

Jackson

Kayıtlı Üye
Dualar aslında bir tür olumlamadır, Tanrıdan yardım istiyoruz ona dua ediyoruz bu dua sözcügünü açıklayacak en güzel ata sözümüz ''Bir insana 40 defa deli dersen deli olurmuş'' Yani sürekli dua eden insanların hayatlarının kolaylaşması o insanların sürekli olumla yapmasından kaynaklanıyor :) Paylaşım çok yararlı teşekkürler...
Sağlık ve Esenlikle Kalınız...

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Yazı rengi benide rahatsız etti, umarım düzeltilmesi mümkündür. Sizler de sağolun. Bu arada bir kaç gündür ben de sürekli dua ediyorum, okuyorum şu an tepe çakramda bi güzel yoğunlaşma başlamıştır. Ayrıca olumlama olunca duaların daha çok etkisi oluyor :) :Angel_anim:

winelilac

Kayıtlı Üye
Çok güzel bir paylaşım banada faydası olacak eminim. Tessekkurler.