depremler lütfen bakın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

meldas

Kayıtlı Üye
ilk başta bu beni rahatsız etmesede artık uyku uyuyyamaz oldum ben bodrumda yasıyorum ve muglada hep kucuk siddette (1.5-2.5) depremler oluyor sıkıntı benim bunların hepsini dakika ve saniyesinde hissetmem... hissetmem derken sallanmıyorum kafamı kaldırıp deprem oluyor diyorum ben dahi nasıl bildiğimi bilmiyorum bu gece dörtte anca uyudum ve deprem oldukça uyanıp uyanıp durdum sabah son depremlere girdiğimde depremlerin en büyüğü 1.9 du yani sallanma olasılığı dahi yok bu bir şeye işaretmidir?

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Bence siz bir tansiyonunuzu ölçtürün sorununuz başka bir yerde olabilir

Ori

Kayıtlı Üye
Paranoyaklık belirtileride olabilir. Bence bu kadar kafaya takmayın üzülen siz oluyorsunuz. Bu çeşit sallantılar her yerde olur ama böyle kafaya takarsanız sizin için iyi olmaz.

Rapİ

Kayıtlı Üye
Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

Buna benzer bir olay yaşamıştım.Bulunduğum kasabadan yaklaşık 10 saat uzakta başka bir şehirde tatildeydim.Rüyamda kasabadaki evde depremi görmüştüm.
Sanki o evdeymiş gibi sarsıntıyı hissetmiştim.
Bunu bilinçaltı korkuma yormuştum.Çünkü daha önce 6 şiddetinde bir depremi yaşamıştım.
Tatil dönüşü öğrendim ki gerçekten de o yaz orada deprem olmuş.
Bazen mekanlara da enerji bağlılığımız olduğunu düşünüyorum.Bir şekilde o kozmik bağlantı varlığını kesişen anda duyurabiliyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Depremin benden haberi yok, benim depremden :)
Bence siz depremlerin etkisinde kaldınız, panik korku izleri, yada tansiyondan yada sıcaktan hepsi olabilir.
Düşüncem yaşanan depremden etkilendiğiniz korktuğunuz yönünde, çünkü dünden öncede deprem oluyordu ondan önceki günlerdede dünkü depremi biraz fazla hissettiniz için bugun böylesiniz. Daha önce sakin normaldiniz dimi? Sorun yok deprem, patlama, yangın vs. İnsanların etkisinde kalacağı olaylar

madasin

Kayıtlı Üye
Ben de oradayım. En son bir kaç ay önce sabah ciddi bir sallanmıştı. Benim Marmaris te işim vardı, akşama geri dönecektim. Ertesi güne iş uzayınca otelde kaldım . İşin uzamasına resmen sevindim yani. Benim de korkum var. Fakat sizinki bence panik adını almış. Deprem ölçer gibi anlattıklarınız. Eğer doğru ise, incelemeye alırlar sizi. Rahat olunuz, korku yaşamışsınız sanırım. Bunları yazan birinin deprem korkusu olmaması mümkün değil. Haklı mıyım sizce ?

Kha-Rin-Do

Banlı Kullanıcı
Kha-Rin-Do bunun paranoya ile alakası olduğunu düşünüyor fakat eğer merak ettiğin bu ise sizean-zeil bu hem bir yetenek hemde bir zayıflık diye anlatılır.

Kha-Rin-Do bilir ki dünyanın bazı yerlerinde beyaz tenliler için asil derler,
Kha-Rin-Do buna inanmıyor fakat seos kimhiir böyle düşünüyor,bu diyarlardan birinde bir albino düşün sizean-zeil,
Kha-Rin-Do biliyor ki bu diyarlar sıcak olmalı,yoksa beyaz ten özel olmazdı,albino değer görür fakat güneşten korkar yaol-fa-tiin korkar ve kendi için zararlıdır,hürmet görse bile güneşe çıkamaz zavallı,bu durumda ona benziyor sizean-zeil.

Kha-Rin-Do'nun bildiği kadarıyla depremi anında hissedenler bünyesi zayıf olanlar oluyor,aynı zamanda bunların duygusal anlamda güçlü olduğu söylenir.

meldas

Kayıtlı Üye
Evet deprem korkum var hic yasamamis olsamda asiri derecede hassasim bu konuda ayrica sarsinti hissetmiyorum deprem oldugunu icimden bir ses soyluyor 1.7 yada 1.9 zor hissedilen siddrtler iki gundur toplam alti yedi saat uyudum iyice berbat olmaya basladi bu durum

hopefull06

Kayıtlı Üye
17 ağustos ve 12 kasım depremlerinin ikisinide yaşamış biri olarak ki özellikle 12 kasım depreminde enkazdan sağ çıkmış biri olarak, biraz deprem deneyimimi diyeyim paniğimi diyeyim, bir kez bile yaşadığınızda, şiddeti önemli değil, kesinlikle her sarsıntıyı hissetmeye başlıyorsunuz. Benim yaşadıklarımı 10 binlerce kişi yaşadı. Ama halen kaç km uzakta olursa olsun hissedbiliyorum. Şuan Ankaradayım burada deprem olmaz. Oturduğum yer kayalık zemin. Halen değim gibi uzaktakileri hissedebiliyorum. Bu konuyu sayın Chillout un açtığı bir konuda kendisine sorduğumda bir çeşit deprem imzası demişti.. Ben depremi ilk 17 Ağustosta yaşadığımda o gün korkunç bir sıkıntı ve gece uykusuzluk ve sürekli oturduğum yerde yerin dibinde kazanlar kaynıyor deyip durmuştum. 12 kasım ise akşam erken saatte olan ise o gün sürekli minik sarsıntılar oluyordu ve 17 Ağustosun devamında artçılar normal dendiği için insanlar tedbirsiz, nasıl olsa birdaha olmaz diye 4-5 şiddetindekileri umursamıyorlardı. 12 kasım da gün boyu hep hissettim.. O gün hep panikli geçmişti..
Bu zor bir histir sizi anlıyorum. Ama içinizi rahat tutmaya çalışın çünkü yaşadığınız coğrafya ile alakalı olduğunu unutmayın.

fransula

Kayıtlı Üye
Ben Marmaris' te yşamama rağmen hiç bir şey hissetmedim, hatta depremi bile duymadım. Ama çok sık olmuş zaten rasathanenin sitesinden baktığımda neredeyse üst üste bir çok kere sarsıntı kaydetmişler. Bu yüzden belki sizi etkilemiş olabilir, tesadüf olabilir. Aklınıza kötüyü getirmeyin Allah korusun.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
99 yılında İstanbul depremini ve sonrasındaki artçıların hepsini yaşadım bende.Gece 3'te uykudan uyandıran depremde Ayetül Kürsi'yi defalarca okuyacak kadar sakin bir insanım deprem konusunda.Tabiki korkusu ve heyecanı hele ki acı kayıplarını unutmak mümkün değil.
Ancak böyle doğal afetlere takılı kalmak ,sürekli düşünmek önlemediği gibi ruh sağlığını etkiliyor.
Bakın uyku düzeniniz bozulmuş,süreklide aklınızda sanırım, yani deprem odaklı yaşıyorsunuz.Bu kadar yoğunlaşmak olmayan şeyide çeker zaten.Bazen insanın elinde olmuyor haklısınız ama profesyonel destek alırsanız en azından artmasını önlersiniz ,bir zaman sonrada dizginlenir eminim.
Huzurla uyuyacağınız geceler dilerim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kha-Rin-Do bunun paranoya ile alakası olduğunu düşünüyor fakat eğer merak ettiğin bu ise sizean-zeil bu hem bir yetenek hemde bir zayıflık diye anlatılır.

Kha-Rin-Do bilir ki dünyanın bazı yerlerinde beyaz tenliler için asil derler,Kha-Rin-Do buna inanmıyor fakat seos kimhiir böyle düşünüyor,bu diyarlardan birinde bir albino düşün sizean-zeil,Kha-Rin-Do biliyor ki bu diyarlar sıcak olmalı,yoksa beyaz ten özel olmazdı,albino değer görür fakat güneşten korkar yaol-fa-tiin korkar ve kendi için zararlıdır,hürmet görse bile güneşe çıkamaz zavallı,bu durumda ona benziyor sizean-zeil.

Kha-Rin-Do'nun bildiği kadarıyla depremi anında hissedenler bünyesi zayıf olanlar oluyor,aynı zamanda bunların duygusal anlamda güçlü olduğu söylenir.
Chillout, Kha-Rin-Do'nun sürekli ismini yazarak gözlerini ve zihnini meşgul edip zorla okutturmasından rahatsız oldu. Eğer ki Kha kendi günlüğüne veya kendine ait bir yere adını sonsuz kere yazsa bu kimseyi ilgilendirmezdi ama herkesin ortak olarak kullandığı alanda sürekli tekrar eden ismini yazması başkalarını rahatsız edebileceğinden Kha buna dikkat etmeli. Bilgelik başkalarına saygı duymakla başlar der Chillout.
Chillout sayfaları gezerken, sürekli Kha'nın adını zihninde tekrar etmek zorunda değil ve sürekli yazan şey okunduğunda mecburen zihinde tekrar ediliyor. Chillout az kalsın bu isim için birinin enerji topladığından şüphelenecekti ki bugün iyi ve paylaşımcı bir gününde olduğundan tatlı tatlı yazmakla yetindi.

meldas

Kayıtlı Üye
17 ağustos ve 12 kasım depremlerinin ikisinide yaşamış biri olarak ki özellikle 12 kasım depreminde enkazdan sağ çıkmış biri olarak, biraz deprem deneyimimi diyeyim paniğimi diyeyim, bir kez bile yaşadığınızda, şiddeti önemli değil, kesinlikle her sarsıntıyı hissetmeye başlıyorsunuz. Benim yaşadıklarımı 10 binlerce kişi yaşadı. Ama halen kaç km uzakta olursa olsun hissedbiliyorum. Şuan Ankaradayım burada deprem olmaz. Oturduğum yer kayalık zemin. Halen değim gibi uzaktakileri hissedebiliyorum. Bu konuyu sayın Chillout un açtığı bir konuda kendisine sorduğumda bir çeşit deprem imzası demişti.. Ben depremi ilk 17 Ağustosta yaşadığımda o gün korkunç bir sıkıntı ve gece uykusuzluk ve sürekli oturduğum yerde yerin dibinde kazanlar kaynıyor deyip durmuştum. 12 kasım ise akşam erken saatte olan ise o gün sürekli minik sarsıntılar oluyordu ve 17 Ağustosun devamında artçılar normal dendiği için insanlar tedbirsiz, nasıl olsa birdaha olmaz diye 4-5 şiddetindekileri umursamıyorlardı. 12 kasım da gün boyu hep hissettim.. O gün hep panikli geçmişti..
Bu zor bir histir sizi anlıyorum. Ama içinizi rahat tutmaya çalışın çünkü yaşadığınız coğrafya ile alakalı olduğunu unutmayın.

Yasadigim en buyuk deprem uc yada dort siddetle ankaradaydi ve sanirim bi tek o var boyle buyuk onun disinda mugla zatem besik gibi sallanir durur fakat su son gunler benim icin zehir uykulardan sicrar oldum calistigim isde baya yorucu hem uykusuzluk hem yorgunluk..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...