Define Cinler Büyü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

han__ozan

Banlı Kullanıcı
yeryüzünde ki defineleri cinler korur mu ya da cinler definelerin yerini insana gösterebilir mi definelerin üstüne yapılan büyüler neden çoğu zaman çözülemiyor...yeryüzünün en büyük hazineleri mehdi gelene kadar cinlere emanet edilmiş ve onlardan söz alınmış mehdi gelince dünyaya hükmedince cinler hepsini çıkartıcakmış böyle deniyor ve bu tür şeylerde fazlasıyla cin le alakalı hikayeler mevcut ama bunların yalan ya da safsata olduğuna inanmıyorum çünkü bizzat olayı kendim yaşadım burda olayı anlatmıcam ...ama bakıyorum ve araştırıyorum bu işe yıllarını vermiş biri olarak dünyanın heryerinde büyük defineler muazzam eserler çıkarılıyor..bu ülke asırlarca medeniyetlere ev sahipliği yaptı eminim altında nice şaheserler yatıyordur fakat gel gör ki hiçbiri günyüzüne çıkmadı neyse fazla uzatmim sorum üstte yazdığım gibi cinler hazineyi koruyabilirmi ya da yerinin gösterebilirmi ya da yerini değiştirebilirmi ve definenin üstüne yapılan büyüler nasıl bozulut bunlar ne derece etkilidir bunları merak ediyorum yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar..... :devil2:

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
yeryüzünde ki defineleri cinler korur mu ya da cinler definelerin yerini insana gösterebilir mi definelerin üstüne yapılan büyüler neden çoğu zaman çözülemiyor...yeryüzünün en büyük hazineleri mehdi gelene kadar cinlere emanet edilmiş ve onlardan söz alınmış mehdi gelince dünyaya hükmedince cinler hepsini çıkartıcakmış böyle deniyor ve bu tür şeylerde fazlasıyla cin le alakalı hikayeler mevcut ama bunların yalan ya da safsata olduğuna inanmıyorum çünkü bizzat olayı kendim yaşadım burda olayı anlatmıcam ...ama bakıyorum ve araştırıyorum bu işe yıllarını vermiş biri olarak dünyanın heryerinde büyük defineler muazzam eserler çıkarılıyor..bu ülke asırlarca medeniyetlere ev sahipliği yaptı eminim altında nice şaheserler yatıyordur fakat gel gör ki hiçbiri günyüzüne çıkmadı neyse fazla uzatmim sorum üstte yazdığım gibi cinler hazineyi koruyabilirmi ya da yerinin gösterebilirmi ya da yerini değiştirebilirmi ve definenin üstüne yapılan büyüler nasıl bozulut bunlar ne derece etkilidir bunları merak ediyorum yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar..... :devil2:

1.Evet sahipli defineler vardır ve onları bulmak için bazı uygulamalar yapılır.Uygulamayı yapmazsanız defineyi bulduğunuz zaman definenin ya yeri değişir ya da kömüre dönüşür,yerinden su falan çıkar.

2.Defineler ya sahipleri tarafından mühürlenir ya da varlıklar tarafından korunmaları için uygulama,büyü yapılır.Başka bir kişi o defineyi bulmaya çalıştığı zaman dediğim gibi yerleri değişebilir ya da define başka bir şekilde gözükebiliyor.

3.Sahipli defineleri çıkarmaya çalışırken yapılan uygulamalar sayılı kişiler tarafından bilinir ve o işin ehli kişiler de sırf zengin olmak için o uygulamayı yapmazlar.Gerektiği zaman yaparlar.Çıkaracakları define önemli bir şey barındırıyorsa kullanırlar.

<yasemin>

Kayıtlı Üye
Bilecik söğüt ü bilirsiniz. Osmanlı nın beşiği. Bizim oralarda eskilerden beri devamlı ufak tefek birşeyler çıkar. Daha büyüklerini ise çıkarmaya kimsenin gücü maalesef yetmiyor.
Dediğiniz gibi yerinin değiştirilmesine bizzat bende şahit oldum. Bahsettiğiniz yeryüzünün en büyük hazinelerinden biri yine bizim oralarda. Bizzat birçok kişi tarafından biliniyor. Ama kimse bir şey yapamıyor. İşin ehli hocalar ise uzak durun diyorlar da başka bir şey demiyorlar. Ben kendim bizzat üzerine gittim araştırmalar yaptım devasal kaya kapıdan taş örnekleri aldım, işaretleri uzmanlara yorumlattım. Örneklere göre 1300 1400 yılları arasında adı aklıma gelmiyor değişik bir kaya yapısıyla kapatılmış. Hocaların dediğine göre çok önemli bir evliya nın da mezarı içerideymiş. Orada %100 bir şeylerin olduğu açıkça ortada ama kimse hiç bir şey yapamıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...