Cin Sofrası..

nira

Kayıtlı Üye
merhabalar..

Trabzonda köyün birinde, gece 11 gibi köyde yürüyorlar evlerine dağılmak üzere. 7-8 kişiler. Bunlar yeğenlerim ve onların diğer kuzenleri komşuları ve köyün imamı. yağmur başlıyor bunlar karanlıkta yürümeye devam ediyor. karanlıkta yolun kenarında zayıf bi ışık görüyorlar. yaklaştıkça bakıyorlar ki, bir sofra üzerinde mumlar ve sofra yerden biraz yüksekte. havada duruyor yani. yağmur da mumları söndürmüyor. fakat etrafta kimseyi göremiyorlar sadece sofrayı görmüşler. ordakilerin hepsi buna şahit oluyor ve korkuyorlar. imam bunları okuya okuya eve bırakıyor.

yeğenlerimin başına gelmiş gerçek bir olaydır. duyunca paylaşmak istedim..

iyi forumlar...

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Benim merak ettiğim ise şu,cinleri göz perdesi kalkanlar görüyorsa bu 7-8 kişinin göz perdesi mi kalkıyor?
Yoksa zaman zaman kalkıp tekrar göz perdesi gerimi değişiyor.?
Yada bir defa açılan göz perdesi sebebiyle bu insanlar cinleri artık her zaman görebilecek mi?
Bu soruya cevap veren arkadaşa şimdiden çok teşekkür ederim.

gümüş

Kayıtlı Üye
öylesi bir kalabalığa ve imama tabii, görünmek istedilerse belki söylemek istedikleri bir şey ,iletmek istedikleri bir mesaj vardır- o yerle ilgili? olasılık

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Geçenlerde cin düğünü diye birşey okumuştum şimdide cin sofrası,sıradaki olayı merakla bekliyorum.

nira

Kayıtlı Üye
Fikrimuhim, o an hepsi görmüş bu sofrayi gerçekten. Ama cinlerin kendisini görmemişler. Diğerlerini bilemem ama benim yeğenler görmüyor o gözleri acik değil yani. Ama ayni dönemlerde ayni bölgede taslanmislar bu seferde başka bir grupla gezerken. Yumruk kadar taşlar mis. Nerden geldikleri belli değil. Karadenizde bu tarz hikayeler çoktur. Yasli bir buyugumuz düğünlerine çok denk gelmiş. Taşlamalarada çok denk gelmiş. Attiklari tas gelmez diyor. Hic kacmamis. Yapisi itibariyle gamsiz rahat bi kişiliktir. Heyecanlanmaz korkmaz. Çok izlemiş düğünlerini.