cin çağrılmadan gelir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nikotin-34

Kayıtlı Üye
arkadaşlar benim çocukluğumdan kalma korkularım cinler hakkında. yaşımın ilerlemiş olmasına rağmen hala evde tek kaldığım zaman geceleri tedirgin oluyorum. bu zamana kadar hiçbir varlıkla karşılaşmadım. ama dediğim gibi hep bir tedirginlik var.( gölgeler,sesler vs)

benim sorum acaba varlıkları çağırmasak bile korktuğumuzu ankayıp ya da tesadüfen bize gözükebilirler mi? şayet gözükme ihtimalleri varsa bundan korunma yolları nelerdir. saygılarımla

Depresyon Oteli

Banlı Kullanıcı
gelebilir bana sorarsan, gözükürmü orasını bilmem. Sayın:nikotin-34 sevgi ve ışıkla kalın...

La-edri

Kayıtlı Üye
Korkunuzun boyutu zaten onlari davet eder,illede zarar verecek degiller ama ruya ses duyms hissi vsa gibi seyler olur.
Onlar gelmese bile sizin korkunuz yanliz yada karanlik ortamlarda zemini hazirlar ve su uyur pisikoloji uyumaz :)

Size korku hakkinda ufacik bir sey anlatayim, korku bizatihi yoktur ama insan bosluk kabul etmeyen bir varliktir, güven esikligi yerini korku dedigimiz karanliga birakir.
Ve karanligin neye gebe oldugunu bilmemekde bir güvensizliktir bu bir kisisrdöngü haline gelir ve suurunuzda korktugunuz seyler resme bürünür ses ve hissiyata.

Cinler her an heryerde varlar, onlari algilayacak hale getiren sey sizin endiseleriniz korkunuzdan dolayi sürekli onlarla meskul olmanizdan kaynaklanir.
Eger gercekten muska musallat davet tarzi seyler yoksa.Onlari davet eden sey korkudur.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Tedirginliğin verebileceği zararı onlar bile veremez.Kendi kendinizi mahvedersiniz...

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Sn. nikotin-34,kardeşim korkmanıza gerek yok,sizin davranışlarınız psikolojik soruna dönüşmüş görünüyor.
Fazla kafanıza takmayın,unutmaya çalışın.Varlıklar her istediğine,istediği zaman görünemezler veya konuşamazlar.Boyuttan boyuta geçerken
hiçbir varlık elini kolunu sallayarak geçemez.Size görünmeleri için engelleri aşmaları gerekir.Korkacak birşey yok,Onlar da sonuçta bir kul.
İçiniz rahat olsun.Bir düşünün bakalım korku kime,ne kadar,ne derece de korkudur.Kimine çok komiktir.Kimine de ciddi anlamda bir sorundur.
Yani korkmak veya korkmamak senin elindedir.Senin iraden ve gücün önemli rol oynamaktadır.

O merhemetlilerin en merhametlisi olan ALLAH'dır.Ona güven ve ondan yardım iste.Dua et.

ALLAH'ın selameti üzerüne olsun kardeşim...

arastirmaciastralci

Kayıtlı Üye
Bu tür korku bende de var.8 yaşımda arkadaşımın yaptığı bir şaka yüzünden psikolojim bozuldu herhalde onların geldiğini hissediyorum nasıl desem sanki onlar geldiğinde vücuduma acayip derecede bir ısı vuruyor ve bu ısı dua okuduğum da ya da ailem yanıma geldiğinde o ısı gidiyor.Hadi korkudan oluyor desem başka şekilde korktuğum da hiç böyle bir ısı hissetmiyorum.Sadece onların geldiğini anladığımda hissediyorum.Aranızda bu şekilde hisseden var mı?

nikotin-34

Kayıtlı Üye
benzer şeyler olabiliyor. bazen bir ürperti gibi geliyor. bazen yatarken kapıya sırtımı dönmüşsem oradan bakıyorlar gibi geliyor. tabi psikolojik bunlar biliyorum ama engel olamıyorum. acaba bundan kurtulmak için psikolojik destek mi gerekir arkadaşlar?

urum bu konuda yardımcı olabilir mi ? saygılarımla

Kabardey

Kayıtlı Üye
Her insanın sahip olduğu bir enerji seviyesi vardır. Sizin durumunuz bence psikolojik olmakla beraber insanın korkusundan beslenen paranormal varlıklar vardır. Farklı boyutlarda sadece cinler yaşamaz. Bir çok değişik türde varlık vardır. Hepimiz bu varlıklarla iç içeyiz. İnsanın enerji seviyesinde yaşanan değişimle beraber(bu genelde herhangi bir duygunun aşırı yoğunluğuyla olur), bu tür varlıklar gözle görülmese de hissedilebilirler. Bu normal bir durum. Dediğim gibi; sizin hissettiğinize psikolojik olarak yaklaşmak daha doğru olur. Diğer arkadaşların da belirttiği gibi bu tür varlıkların boyut değiştirmesi zordur.

Rahat olun. Her şeyin fazlası zarar mantığıyla yola çıkmanız lazım. Aşırı korku sizi yorar, paranoyaklaştırır. Bizi Allah korur. O'na sığınırız. Her zaman korunduğunuzu bilerek yaşayın ve içinizi ferah tutun. Cinler siz onları çağırmadıkça ve zorlamadıkça sizinle kolay kolay irtibata geçemezler. Rahat etmeniz açısından her gece yatmadan önce Ayetel Kürsi, Felak ve Nas surelerini okumanızı ve abdest almanızı öneririm. Bu bir tedbir olmakla beraber, sizi psikolojik olarak ferahlatacaktır.

Saygılarımla.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Admin notu: Üyelerimiz gerekli cevabı verdikleri için konu cevaplanmış ve kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...