Bu şekilde Yaparsanız Duanız mutlaka kabul olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar Şimdi Bu uygulama sayesinde Dualarımız Kesinlikle Kabul olucaktır Fakat kopyalanmasını istemiyorum .

-Cuma Namazından sonra eve gelip 2 rekat Allah rızası İçin namaz kılıyoruz Ve İlk rekatta Fatiha Sonra İse istediğimiz Duayı okuyabiliriz.
-Bunu 3 cuma namazından sonra 3 kere tekrarlıyoruz Yani Her hafta Cuma namazından Sonra 2 rekat namaz kılıp tekrar yapıyoruz bunu 3 hafta tekrarlıyoruz.(2 rekat namazdan sonra Duamızı Söylüyoruz)

-Duanın kabul olmasının şartı Hiç Cuma namazına gitmeyen bir kişi bunu yaparsan sırf bunun için duası kabul olmaz .Yani Hep cuma namazlarına giden kişi bunu yaparsa duası muhakkak kabul olur .Hemen yada Bir müddet Sonra

Selametle.

Yakaza

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Şimdi Bu uygulama sayesinde Dualarımız Kesinlikle Kabul olucaktır Fakat kopyalanmasını istemiyorum .

-Cuma Namazından sonra eve gelip 2 rekat Allah rızası İçin namaz kılıyoruz Ve İlk rekatta Fatiha Sonra İse istediğimiz Duayı okuyabiliriz.
-Bunu 3 cuma namazından sonra 3 kere tekrarlıyoruz Yani Her hafta Cuma namazından Sonra 2 rekat namaz kılıp tekrar yapıyoruz bunu 3 hafta tekrarlıyoruz.(2 rekat namazdan sonra Duamızı Söylüyoruz)

-Duanın kabul olmasının şartı Hiç Cuma namazına gitmeyen bir kişi bunu yaparsan sırf bunun için duası kabul olmaz .Yani Hep cuma namazlarına giden kişi bunu yaparsa duası muhakkak kabul olur .Hemen yada Bir müddet Sonra

Selametle.

Arkadaşım kesin kabul olunan dua diye birşey yoktur.Bunu 5 vakit namaz kılan biri olarak söylüyorum.Bu Allah ile kul arasındadır.Allah kişinin duasını ister kabul eder isterse etmez.Allah Kur'an da bana dua edin duanıza cevap veriyim diyor,kabul kesin kabul ederim demiyor.

Ori

Elit Üye
Allah hakedenlerin duasını zaten kabul eder bence. Arkadaşın dediği gibi Allah ve kul arasındadır.

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Bu uygulamada Evliya Diyorki Kim bu uygulamayı yaparsa Duası muhakkak kabul olur .Ve Doktor Arkadaşlara bu uygulamayı verdik ve hiç namazını kılmayan adam bile bu dua sayesinde duası kabul oldu .Selametle

bendekiben

Elit Üye
Tabiki cuma günlerinin bir mübarekliği bilinen bir şey ama bu dediğiniz gibi cuma namazını aksatmayan insanlarda daha makbul ama sen ibadetini yapıp daha sonra kötü davranışlarda bulunuyorsan bu Yüce Rabbimizin katında makbul olurmu hiç ...

bendekiben

Elit Üye
Evinizde Cuma namazını kıldıktan sonra yapabilirsiniz.Selametle

«Niye hiç bir zaman Mikâil'i (AS)gülerken görmüyorum?» diye sorar
Cebrail de (AS) O'na: «Mikâil, cehennem yaratilaliberi hiç gülmüs
degil» diye cevap verir

bayanlarda cuma namazı diye birşey yok ki evde öğle namazınızı kıldıktan sonra diyebilirsin mesela

selviler

Banlı Kullanıcı
Cağan bayanlar cuma namazına gitmiyor.... biz nasıl yapacağız

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Bunu sormam lazım bilgiyi aldığım kişiye kesin birşey söyleyemem .Selametle

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Hangi evliya,hangi kaynak merak ettim doğrusu?
Arkadaşın dediği gibi neyin kabul olup neyin olmayacağına biz karar veremeyiz.Önemli olan ne kadar dua edip ibadet ettiğimiz değil ne kadar temiz bir niyetle bir şey için çaba sarfettiğimizdir.Kendi dileği yerine gelsin koşuluyla dua etmek bana göre temiz bir niyet değil,ben mi bileceğim neyin iyi olduğunu da bana şunu ver diye üsteleyip duracağım,birde bunu okursam kesin kabul olur diye baştan kendimi şartlandıracağım.Bence en iyisi;

"Sen dualarımı kabul et,hakkımızda hayırlısı neyse onu nasip et"demek olurdu.En azından böyle bir dua etüdünün sonuna bunu söylemek?

Kadir-i mutlak olanın gücünü mü sınayacağım bunu okursam dileğim olacakmış dur okuyalım diye?Bana dileğimi elde edebilmem için her türlü kabiliyeti vermiş,bir ömür vermiş,o ömrün içinde aklımı kullanarak,çalışarak birşeyler elde edebilme şansını bahşetmiş.Eğer ellde edemezsem istediğimi ömrümde,hayırlısı buymuş derim,ona mı güvenmeyeceğim,ben mi bileceğim iyisini?Ben beni yaratana dileklerim için değil yakınlaşmak istediğim için dua etmeyi tercih ederim ve onu koşulsuz olarak severim,yarattığı herşeyi yaradandan ötürü severim,gelen herşeyi de yaradandandır diyerek kabul edip sindiririm.Birşey olmuyorsa bu kadar zorlamanın anlamı ne?Sözüm kişiye değil bu şekilde bu duaları araç olarak ortaya çıkarıp dağıtan zihniyete.

ayrıca ibadet hariç,(kişi nasıl tatmin olacaksa odur)Beni yaratanla dua edip konuşurken anlamını bilmediğim sözlerle neden kendimi ifade etmeye çalışayım?O ki insana ruhunu üfleyen,ben ne dilde sığınsamda beni anlamayacak mı?

Yanlış birşey söylüyorsam lütfen düzeltiniz ki ben de hata mı göreyim.

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Güncel arkadaşlar Bu Uygulama şahsi olarak Evliyadan özel olarak alınmıştır başka yerde bulamazsınız.Selametle

Katarina

Kayıtlı Üye
Güncel arkadaşlar Bu Uygulama şahsi olarak Evliyadan özel olarak alınmıştır başka yerde bulamazsınız.Selametle

Sevgili çağan;

Şahsi olarak evliyadan alındı demişsiniz; kusura bakmayın gülümsüyorum yine...

''Kesin kabul olur demişsiniz'' Diğer alemi ziyaret edip döndüğünüzü düşünmeye başlıyorum.Kimin duasının kabul olup kimin olmayacağını ne siz nede sizin şahsen görüştüğünüz evliyanız karar veremez.Evliya dediğiniz Allah'ın sevgili kullarından olup; kendisi de dua ile,iyilik ile rabbinin o mertebesine erişmiştir.

İlk sorum size:Şahsen görüştüğünüz evliyanın duasını neden tamamen bilmiyorsunuz?

İkinci sorum ise:paylaşımlarınızın çoğundan emin olmadığınızı görüyorum.Neden her soruyu bir hocanıza sorma ihtiyacı duyuyorsunuz?

Ya gerçekten tam ve doğru bir konu paylaşın ya da emin olmadığınız konuları paylaşmayın.Çünkü ben gerçekten samimi bulmuyorum bu paylaşımlarınızı.Yeteri kadar bilgili değilsiniz bu konuda.

Sevgiyle kalın...

cagan1014

Banlı Kullanıcı
Sorduğum hoca allah dostudur ben naklen onun dediklerini aktarırım .eğer bu uygulamayı yaparsanız duanız kabul olacak .Hoca değilim ben uyguladıklarımı paylaşır evliyadan aldıklarımı paylaşırım .Selametle

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Şunu da ekleyeyim.
Duaların kabul olması için;
duaları kabul olacak salih amelli,
günahtan uzak biri olmak da önemlidir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu ne saçma bir varsayım. Hatalarını hiç tartışmayacağım bile. konu kilit

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...