böyle bir büyü varmı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

crescent

Kayıtlı Üye
Bir yakınımı uzun süredir sürekli ağlama bayılma herkes benımle ılgılensın caresızlık beklentı ıcınde olma herkesı kıskanma sureklı hastalık gıbı sorunları vardı son olarak kasılma ve bayılmaları basladı.defaarca doktora götur doktor doktor gezdık acillere tasındık her bayılmasında en son 1 aydır psıkolog tedavısı göruyor ama hıcbısekılde sonuc alamıyorduk hocaya göturmeye karar verdık.esıyle bırlıkte gıttıler hoca evde yasanan olan bıten herseyı bılmıs bunun yanında gelırken gıyılmıs bı kıyafet getırın demıs vermıs ellerıne ıkısı tutmus kıyafetı sonra gerı actırmıs ıcınden sabun uzerıne çivi batırılmıs ve sabuna bulanmıs sekılde cıkmıs yere dusmus ınanamamıslar bızde ınanamadık esı yanında olmasa zaten ınanamıcaz ama durum böyle neyse gıderken menderese atın vs sekılde bılgılendırmıs son ongundur de sorunlarının azaldıgını rahatladıgını söyluyor yapılan uygulama nasıl varmı böyle bır buyu nasıl olduda o sabun ellerıne geldı bos anlarınamı denk geldı bilgi verebılırmısınız

SlnY.

Kayıtlı Üye
Her yöre de farklı hurafeler bulunmaktadır.Bir Bursalı olduğumdan bu sabun olayı bana tanıdık geldi,bir iki yaşlı teyzeme sordum.Haklıymışım valla,eskiden Bursa yöresinde eskiden sıkça yapılan bir büyüymüş bu,Ölmesi ya da acı çekmesi istenilen kişinin saçından bir tutam alınır sabuna sarılır,sabuna iğne ya da çivi batırılır,uygun yere saklanırmış.Benim tüm bildiğim bu,umarım yardımcı olabilmişimdir.

crescent

Kayıtlı Üye
Cevabınız için çok teşekkürler merak uyandıranda bir anda ellerine o sabn nerden geldı nasıl geldı hanı evde vs bıyerde bulsa yerını tarıf etse tama dıyecegım ama bır anda ellerıne sabun nasıl gelıyor

ermanakca

Banlı Kullanıcı
Eski den İstanbul fatih civarında varmış böyle hocalar sabuna 40 iğne batırılır kurbanın saçından belli sayıda tel alınıp sabuna sarılıp kuyuya atılırmış kurban sabun kuyuda suyun içinde eridikçe hastalanır günden güne erimeye başlarmış sonu ölüm tabi ,işte fatih tarafındaki derin hocaların bu sabunu görevli varlıklarına bulundukları yere getirtip büyüyü bozduklarını okumuştum

crescent

Kayıtlı Üye
demek bulundukları yere getırtebılıyorlar bunu ılk defa duyuyorum. daha önce hep yer tarifi yda gelip bulduklarını duymustum ama bir anda ellerinin içine gelmesi akıl alır gıbı değil cevabınız için çok teşekkürler

@Y$e

Kayıtlı Üye
Sabun, Anadolu büyülerine mensup olan ve daha önce hiç iyi amaçla kullanıldığına denk gelmemiş olduğum bir nesne. Büyülerde yaygın kullanımı ölümdür. Bu da şu şekilde gerçekleşir: kişinin zamanla içten içe hastalanıp yataklara düşmesi, günden güne eriyip güçsüzleşmesi ve en son ölümle sonuçlanmasıdır.
Büyü bozulduktan sonra büyü yapılan nesnenin suya atılması gerekir. Tabi daha alternatif yollarda muhakkak vardır. Ama nesne yakılmaz bu tarz büyülerde. Çünkü nesneyi yakmak içindeki büyünün iyice serbest kalmasına neden olur.
Ama yine de bana bir şeyler eksik gibi geldi. Bir şeyler atlanmış gibi. Bir büyü nesnesinin bu şekilde birdenbire belirivermesi bana hiç inandırıcı gelmedi. Yoksa diğerlerinde teorik olarak hiçbir yanlışlık yok.

Godric

Banlı Kullanıcı
Sabun büyüsünü yaptıysa geri getiremezsin getiren kişi peygamberliğini ilan eder. Sabun büyüsünden malesef ki kaçış yok kanalizasyon kuyu vs. ne varsa bulman gerek pek kolayda yapılmaz. Sıkıntıdır yapan kişi için ama hoca olayı fake anladığım kadarıyla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...