Boşanmak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kristalangel

Kayıtlı Üye
İş
Profesyonel Ä°ÅŸsiz
Selamun aleyküm arkadaşlar tüm müslümanların Kadir Gecesini kutluyorum. Hayatınız boyunca pişmanlıklarınız olmadan yaşarsınız inşAllah. :)

Beni hatırlamışsınızdır her ne kadar bayadır giremesem de :)
Ben şimdi 8 aylık evliyim ve o kadar pişmanım ki. Evlenince kapanıp namazıma başladım her namazımın ardından eşim için dua ettim. Neden diye soracaksınız dine hiç mi hiç saygısı yok küfür ediyor bağrıyor çağrıyor her neyse bu böyle uzadı gitti bende artık çareyi boşanmakta buldum. Eşime açtım bu konuyu yine küfür etti bağırdı çağırdı filan ardından beni tehdit etti. Kaynanamla birlikte oturduğum için basıp gidemiyorum da. Son çareyi dualarda buldum.
Bu konuda bana yardım ederseniz çok sevinirim :)

İyi Günler.

janet

Kayıtlı Üye
Bu konuda nasıl yardımcı olabiliriz?

AJA

Elit Üye
Durumunuz kendi içiniz de kilitli kalmış.Kendi doğrularınızı eğer hayata geçiremiyorsanız başka biri size yardım edemez..
Hepimiz kararlarımız dogrultusunda hata yada dogru yaparız. Hepsi bizim tecrübelerimizdir..

Oturun düşünün şimdi,sizin yerinizde başka biri olsa idi ne önerirdiniz ,cevabı kendiniz uygulayın..

Ori

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba. Bu forumda kimse birbirini unutmaz. :)
Yanlış yapmışsın tabi haliyle daha bu yaşta evlenmen biraz erken olmuş. Senin kararını sorguluyor değilim yanlış anlama sakın ama olmuş bitmiş zaten. Bence eğer böyle bir tehdit varsa ortada polise başvur. Geçinemiyorsan tabi ki boşanacaksın kimse kimseyle zorla evli kalacak değil. Erkek milleti olarak konuşacak olursam bazı erkekler bu durumları kabullenemiyor ve bunun kaynağıda genelde öfke veya elalem ne der korkusu oluyor. Siz doğru yağtığınıza inanıyorsanız problem yok. Aja'nın da dediği gibi bunların hepsi birer tecrübe..

codzombi

Kayıtlı Üye
Evlilikte birbirine saygı yoksa ilişki yürümez . Yirmi yaşındayım akıl vermek bana düşmez evlenmedim de yani ama karşılıklı saygının olması şart ister sevgili ol ister evli ol. Evlilikte ise daha ciddi bir saygı olmak zorunda belli kurallar ve mantık ile. Eşinizle oturup konuşun , 1 olmadı 2 olmadı 3.sünde eyvallah deyip boşanabilirsiniz , yaşınız da erken ve çocuk sahibi değilseniz boşanmak daha hayırlı olabilir.

mecra

Kayıtlı Üye
Kaynanamla birlikte oturduğum için basıp gidemiyorum da.
İyi Günler.

Bu ne demek? Sizi zorla mı tutuyorlar yani? Siz eşinizle yaşamak istemiyorsanız, kişiliğinden ve hareketlerinden hoşlanmıyorsanız boşanmak en doğal hakkınızdır. Kimse size mani olamaz, bu iş herşeyden önce kendine saygı meselesidir. Size psikolojik baskı yapmalarına izin vermeyin. Başkaları için değil kendiniz için yaşayın.

LETEREFURU

Banlı Kullanıcı
Evliligi kurtarmak gerek bence biryerlerde iletişimsizlik var oturup enine boyuna düşünmeniz gerekir nerde kimde hatavar gerekirse aile büyüklerinden yardımda alabilirsiniz...?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...