boşanma

nediyeyim

Banlı Kullanıcı
öncelikle hekese merhaba. pek çok forum vs gezdim ve yüreğime sinen tek burası oldu. katılan arkadaşlar bence çok kıymetli bilgilerini paylaşıyorlar. Hepsinden teker teker Allah razı olsun ve umarım haklarında hayırlı olan her ne durum ve olay varsa hepsi olsun inşallah ve tabiki benim için de inşallah. Arkadaşlar sizlerden bir ricam var. boşanmak üzere olan bir bayanım. malesef kandırıldım aldatıldım ve 3 aylık evliliğim bitmek üzere. karşı taraftan hakkım olan tazminatımı almam için anlaşmalı tez vakitte boşanmam için karşı tarafın hakkımı rızasıyla vermesi için ne yapmalıyım ne okumalıyım ne dilemeliyim ne demeliyim. bu işkenceye dur demek istiyorum . boşanma geriliminden hakkımda hayırlısıyla kurtulmak istiyorum. tazminatımı versin nereye giderse gitsin diyorum. yardımlarınız paylaşımlarınız bilgileriniz için şimdiden müteşekkirim.ALLAH hepimizden razı olsun inşallah. sağolun hepiniz.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
cevap verme gereği gören yok galiba.
Cevap vermeme geregi yok yanlış anlamayın, mesajı yeni okudum ve şimdi cevaplandırıyorum...
İstediginiz dogrultuda dua yada okuma olarak tavsiyem inşairah suresi olur, ancak bu tür konular profesyonel çalışmalar neticesinde sonuçlanır... Ama siz evde kendi içinizden geldigi gibi dua edebilir esma olarak el HAKK ve el ADL isimlerini kullanabilirsiniz.. Yani dua ederken Allah'ın bu isimleri ie dua edin.. Bu isimler hakkı için istiyorum diye telaffuz edin.. Hakkınızda hayırlı olsun..

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bende tam aynı şeyleri yazacaktım. Böyle şeyleri bir uygulayıcı zor yapabilir. Ki başkası sizin için yapsın yada size yapmayı öğretsin ama olmaz. Oldukça zor ve meşakatli bir çalışma.

beytullah

Kayıtlı Üye
bildigim kadarıyla boşanma sonrası tazminat ödenmesi için bir bayana esi tarafından işlence yada o tur seylere maruz kalması gerekiyormus gazetede okumustum 1 hafta kadar önce...

bergüzar

Kayıtlı Üye
Allah yardımcın olsun .. bi sitede bulduğum duayı öneririm..
Esselatü ves_selamü aleyke ya seyyidi ya Resulullah huz hakkı min filan ( kimden hakkını almak istiyorsan burada onun ismini zikir edeceksin) ya nasıral hakkı bi hakk Edrikni Ederikni Edrikni der her yüzde bir kere Ya Resulullah inni müstecirün bike men zalemeni filan( o kişinin ismi) zikredilir...

nediyeyim

Banlı Kullanıcı
Tekrar merhaba . umut arayışıma duyarsız kalmadığınız ve elinizden geldiğince beni bilgilendirmeye çalıştığınız için çok teşekkür ederim yönetici ve üye arkadaşlar. yıllardır hep dua ederim. hep ama. defalarca sayısızca yılmadan usanmadan bıkmadan. o güllü kitaplarda yazan selati tefriciye duasını ki bilenler bilir 4444 defadır ve uzun bir selavattır 1 günde tek başıma bitirmiş insanım. fakat öyle durumlar olabiliyor ki hayatta besmele çekmekten şükür etmekten aciz kalabiliyor insan o kadar hayattan yorgun olabiliyorsunuz. ama umut dünyası öleyim denince ölünmüyor malesef . öyle kötü bir durumda hissediyorum kendimi. tazminat için şiddet ve işkence olması gerekiyor diye okumuşsunuz evet şiddet olmalı ve ispat etmelisiniz tazminat alabilmeniz için doğru okumuşsunuz. ve malesef ben psikolojik ve fiziksel şiddet gördüm. ve bunları ispat emem için çok uzun ve meşakkatli bir boşanma süreci gerekiyor. 3 yıl ya da daha fazlası gibi bir zaman dilimini yıllarımı almadan; bu ALLAH korkusundan nasibini almamıştan kendimi tez vakitte hakkımda hayırlısıyla kurtarmam için bilgilerinizi rica etmiştim eksik olmayınız paylaşımda bulunmuşsunuz çok çok teşekkür ederim. elimden geldiğince belirttiğiniz gibi yakarmaya çalışacağım inşallah YARADAN benim yakarışımı kabul eder istediğimi bana vererek kurtarır beni bu illetten. ALLAH razı olsun cümlemizden. Bu forumlar umarım hep ayakta kalır ve insanlar hayır için faydalanır.

nediyeyim

Banlı Kullanıcı
bir konuya daha değinmek istiyorum biliyorum ki daha doğrusu inanıyorum ki okumaların kişiye göre yıldız saatleri ve zikir adetleri var. ve tabiki kalben edilen her dua kabul olunacaktır. ancak bilinçli ve tam bir huşu ile duamı yapmak istiyorum fakat okuma yapmam gereken saat ve zikir adedini ve hesaplamasını maalesef bilmiyorum. 6 mart 1972 saat 12 00 izmir doğmluyum balık burcum yükselenim ikizler. çok fazla vaktinizi almayacaksa eğer, belki çok şey istiyorum. bilmiyorum . kaç kere okumalıyım belirttiğiniz sureyi? böyle bir bilginiz var ise ve bizimle paylaşırsanız minnettarım. hiçbir bilgimi henüz paylaşamadan ricacı olmaktan dolayı da hayıflandığımı bu arada belirtmek isterim :eek:fftopic: tek dileğim hepimiz hakkında sadece hayırlısı olsun her zaman.

bergüzar

Kayıtlı Üye
benim de bu konular hakkında bilgim yok inşallah bilen kişiler yardımcı olur da sende en kısa zamanda sıkıntılarından kurtulursun..

tevafuk12

Kayıtlı Üye
Dua etmenin en güzel zamanı seher vaktidir kardeşim.Rahmetin dalga dalga indiği o vakittir. Herkes uyurken sen kalk soğuk suyla bir abdest al. Yönel Rabbine huzur içinde ihlasla dua et. Rabbim kabul eder inşaAllah. Duaya başlamadan önce 4 rekat namaz kılmanı namazdanda önce istigfar etmeni ve salavât getirirsen inşaAllah daha iyi olur.

casper72

Kayıtlı Üye
İş
finans
Dualarınızı eksiksiz yapın,ama bu konuda tecrübeli bir avukatta tutarsanız tazminat almanız daha garanti olur.

nediyeyim

Banlı Kullanıcı
avukatım zaten var. avukat herşey demek değil. ALLAH ne derse o oluyor . bu hep böyle oldu bundan sonra da böyle olacak. benim dileğim YARADANIN istemesi tazminatımın tarafıma verilmesini anlaşmalı boşanmayla. Bunu ALLAH'tan istiyorum diliyorum bekliyorum umut ediyorum. ALLAH dilemedikçe siz dileyemezsiniz. Bismillahirrahmanirrahim
Ve mâ teşâûne illâ en yeşâallâhu rabbul âlemîn(âlemîne).​
1.ve mâ teşâûne: ve siz dileyemezsiniz2.illâ: olmadıkça3.en yeşâe allâhu: Allah'ın dilemesi4.rabbu: Rabbi
İmam İskender Ali Mihr :Ve âlemlerin Rabbi Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.
Tekvir suresi 29. Ayet-i Kerime . Dİliyorum ALLAH'ım. Nediyeyim.:euro:

nediyeyim

Banlı Kullanıcı
oldu. bitiyor çok şükür. ALLAH beni kayırdı galiba. anlaşmalı boşanıyorum. söylenebilecek doğru hayırlı bi söz bi dua bi eylem var mı ? bi bilen var mı ? ne yapılmalı ne denmeli? boşanma çok kötü bişey ama hayırlı da bişey . ruhen de arınmak için bu kötü olaydan ne yapmalıyım. ne demeliyim? çok teşekkür ediyorum herkese şimdiden.sağolunuz.

salça

Kayıtlı Üye
İş
TEACHER
Sonuç ne oldu.Mahkeme devam ediyormu?Aynı durum benimde başımdaydı,mahkemeyi ben kazandım.Sana okuduklarımı verebilirim.Artık boşanacağımıza kesin gözüyle bakıyordum,avukatın telefonuyla çok şaşırdım.Çocuğuma birikmiş 8.000 tl nafaka ve nafakanın devamına hükmedildi.

sorunsuz

Banlı Kullanıcı
Sonuç ne oldu.Mahkeme devam ediyormu?Aynı durum benimde başımdaydı,mahkemeyi ben kazandım.Sana okuduklarımı verebilirim.Artık boşanacağımıza kesin gözüyle bakıyordum,avukatın telefonuyla çok şaşırdım.Çocuğuma birikmiş 8.000 tl nafaka ve nafakanın devamına hükmedildi.

Merhaba öncelikle şunu belirteyim nediyeyim ismiyle yazamadığım için bu isimle yazıyorum. sonuç ne oldu demişsiniz. cevaplayayım. :) çok şükür hayırlısıyla boşandım. nafaka ve tazminata hak kazandım Allah'ın izni ile. mahkeme devam etmiyor dolayısıyla. bilmiyorum ne yönlerini benzettiniz durmunuza. anlaşmalı boşanmaya yanaşmıyordu karşı taraf .o nedenle çok zorluk çekmiştim. çok zorlanmıştım. kabul etmiyordu isteklerimi. boşandım. şimdi rahatlıkla söyleyebilirim. tazminat vermek istemiyordu. öyle böyle razı oldu. nafaka ödüyor bana. umarım siz de kurtulursunuz. nafaka ödediğinize göre zannederim erkeksiniz. bu nedenle durumumuzun pek benzediğini sanmıyorum fakat hakkınızda hayırlısıyla boşanın inşallah. ne yapmalı diyorsanız eğer tek tavsiyem olabilir. anlaşmalı boşanın mutlaka. çekişmeli boşanırsanız durumunuz tam bir felaket. yıllarca süren davalardan kendinizi kurtarın derim. B i i i z k u r t u l d u k bütün dertlerden trilyonlarca kez şükür YARADANA. sormak istedikleriniz olursa hukukla alakalı yardımcı olmaya çalışırım hoşçakalın selametle

sevgicem

Kayıtlı Üye
Benimde boşanma davam devam ediyor meslek sahibi bir bayanim,şiddetli geçimsizlikten dolayi boşanmak istiyorum ama beyfendi istemediği için mahkemem sürüyor,1 hafta önce duruşmama bakan hakimle bizzat odasinda özel konuştum daha ne kadar sürecek tayin olup gitmek istiyorum bu şehirden dedim, anlaşamamazliğimiza dair çok geçerli deliller istiyor fakat ayrilmak istediğim kişinin geçimsiz olduğunu bilenler bana şahitlik yapmayi kabul etmediler sadece 4 yildir sorunlarimi paylaştiğim kari-koca şahitliğimi yapmayi kabul etti, şahit beyfendi ifade verdi bir sonraki duruşmamda da yani 22 nisanda ki duruşmamdada karisi ifade verecek,karşi taraf istemediği için boşanmak mahkemem uzayacak gibi görünüyor çünkü hakim kanuna göre hareket etmek zorundayim diyor ama ben 8 aydir ayri yaşiyorum davaliyla, anlaşmali boşanmaya da razi gelmiyor,15 yil aci çektim hep dedimki rabbim beni bu adamla sinavyapiyor ama ben bu dünyaya bir kere geliyorum o insanla hayatimin geri kalan yillarini geçirmeyi istemiyorum, çok iyi niyetli,temiz kalpli biriyimdir ben hep rabbime bana böyle bir kalp verdiği için daima şükrederim,neyleyeyim-sorunsuz inşallah rabbim dualarimi kabul eder de bende o insandan tez zamanda kurtulurum,uyguladiğiniz tertipleri bana da verirseniz çok memnun olurum,şimdiden tşk,22 nisana kadar elimden geleni yapmak istiyorum

sorunsuz

Banlı Kullanıcı
Mrb sevgicem kardeşim. şöyle söyliyeyim. çok okudum diyemeyeceğim. annecim ve bi teyzem var o okudu. ne okuduklarını bilmiyorum. kendi okuduğumu söyleyebilirim sana ve ihtiyaç sahiplerine. 41 kere YASİN-İ ŞERİF okudum 41 sultan ruhuna .bunu da o teyzem önerdi. ve çok yalvardım
ALLAH'a. kahrımdan ölecektim belki ALLAH rahmet etti bana ve beni kurtarmak için karşı tarafı razı yaptı bilmiyorum çünkü hayat ONUN parmağı elinde . hakimle konuşman boşuna. ne konuşursan konuş kanun maddelerini yapmak zorundalar sırayla şahitler dinlenecek deliller incelenecek şahit gelmezse polis zoruyla getirilecek şahitin adreste bulunmaması söz konusu velhasıl temyizde dahil ömründen ömür gider bence. mesleğin varmış nafaka alamazsın. 3 yıl ayrı yaşadığını ispatla yan yana gelme yine boşanabilirsin bi yolunu bulursun üzülme ALLAH hakkında hayırlını versin. aklına takılan çıkamadığın soru olursa yardımcı olmaya çalışırım ALLAH izin verirse. selametle kal

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bismillahirrahmanirrahim
Ve mâ teşâûne illâ en yeşâallâhu rabbul âlemîn(âlemîne).​
1.ve mâ teşâûne: ve siz dileyemezsiniz2.illâ: olmadıkça3.en yeşâe allâhu: Allah'ın dilemesi4.rabbu: Rabbi
İmam İskender Ali Mihr :Ve âlemlerin Rabbi Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.
Tekvir suresi 29. Ayet-i Kerime . Dİliyorum ALLAH'ım. Nediyeyim.:euro:
İskender ALİ Mihr.... Başka bir kaynak bulamadınızmı? Bu adam peygamber oldugunu aleni bir şekilde ilan eden, Ceviz kabugu programında Hulki Cevizoglu tarafından dumura ugratılan zavallı birisidir, evine kurdugu kameranın karşısında sözde vaazler veren, bazen vaaz verirken uyuyan, gaz çıkaran, sözde vahiy gelmesiyle hoplayan zıplayan birisidir... Kaynak olarak Harry Potter bile daha saglıklı olacaktır...