Bir varlık ile anlaşma yapmak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bankai1

Banlı Kullanıcı
Hangi varlık olduğu önemli değil. Biri ile anlaşma yapmak istiyorum forumda çoğu doğru yanlış konu var bu yüzden insan pek güvenemiyor..

Eldarya

Banlı Kullanıcı
Bu tür anlaşmalardaki en önemli madde ''Neden çağırdığınızla ilgili kesin bir kanıya varın ve çağıracağınız varlığı iyi tanıyın.'' dır bana göre.
Hangi varlık olduğu önemli değil düşüncesini bir kenara bırakarak iyi bir araştırma yapmanızı öneriyorum. Tabii bu benim naçizane fikrim.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Güvenmiyorsanız o halde uygulamayınız.Anlaşma ve uygulamalar bireye özel olarak,tabiri caizse vahiy biçiminde gelir.Başkasının falan senede yaptığı anlaşma çok temel unsurlar dışında fincan kapatıp ruh çağırmaya çalışmanın etkisi ile aynı olacaktır.Sizin gibi 100 defa bu soruyu sordular ve halen aynı şekilde yanıtlıyoruz.Eğer varlık ta sizinle iletişim kurmak istiyorsa size kendine ulaşmak için gereken yöntemi bir biçimde iletir.Siz istiyorsunuz diye başka boyuttan emrinize amede kimse gelmez,neticede Peygamber değiliz.

mortuus

Kayıtlı Üye
Güvenmiyorsanız o halde uygulamayınız.Anlaşma ve uygulamalar bireye özel olarak,tabiri caizse vahiy biçiminde gelir.Başkasının falan senede yaptığı anlaşma çok temel unsurlar dışında fincan kapatıp ruh çağırmaya çalışmanın etkisi ile aynı olacaktır.

Peki bu durum demon davetleri içinde geçerli midir? İslami Havas ilminde bazı özel koşullar altında hüdam ve padişahlar ile görüşmek için kişiye özel davet vahiy edildiğini biliyorum ama demonlar için etrafta herkes tarafından uygulanabileceği(!) söylenen davetler bulunuyor...

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Peki bu durum demon davetleri içinde geçerli midir? İslami Havas ilminde bazı özel koşullar altında hüdam ve padişahlar ile görüşmek için kişiye özel davet vahiy edildiğini biliyorum ama demonlar için etrafta herkes tarafından uygulanabileceği(!) söylenen davetler bulunuyor...

Varlık varlıktır,sadece inanç sistemine göre adı değişir.Davet meselesinin prensibi her inançta davetin bireye özel olarak elde edilmesidir.Elbetteki o inancın temel kuramlarını ve kurallarını uygulayıp bilmek gerekir,neticede gelecek davet içinde bunları da barındıracaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...