Bir Delinin Akıllı Notları

Ori

Kayıtlı Üye
BIR DELININ AKILLI NOTLARI-1

Aski seviyorum ozgurlugu sevdigim kadar.Ask icin deliliktir diyorlar. O zaman daha da cok seviyorum aski,cunku delilik en guzel ozgurluktur hele de ask icinde yasanirsa.

Asik olunca yapilan hersey mubah, hersey normal.Ne yaparsan aska yoruyorlar
Dalgin oluyorsun asiktir normal diyorlar .Cok konusuyorsun herkesi usandiracak kadar hem.Asiktir diyorlar susuyorlar

Birden birakiyorsun herseyi ardinda,isini, gucunu, dostlarini ve oturdugun sehri
Hic aciklama yapmadan kayboluyorsun ortadan.Belki kendi duzeninin bozulmasiyle baskalarinin da duzenini bozuyorsun.Birilerinin sana kizmasi lazim .Kendine gel, ceki duzen ver kendine demesi lazim.Hatta soyle yakandan silkip hesap sormasi lazim.Ama susuyorlar.Sirtini sivazliyorlar .Asiksin sen cunku ve ask yarasi kanar yureginde.Oyle olunca hersey normaldir.Kizmak yok sana.Belki de sana acimak, sana destek olmak var isin sonunda

Sonra birden huzun firtinalarina tutuluyorsun.Kendini odana kapatiyorsun .Herkesten herseyden kaciyorsun.Intihari dusunuyorsun bolc****imse garipsemiyor.Ask yarasi diyorlar bunun adina da .Normaldir diyorlar.Insanlari kiriyorsun .Yapilmayacak kotulukleri yapiyorsun.Ask yarasi insani bu hale getirebiliyor diyorlar yine susuyorlar
Ask bir delilik hali diyorlar.Deliyi mazur gorur gibi mazur goruyorlar asik olani

Seviyorum o zaman aski,ve seviyorum deli olmayi.Ask ozgurluk oluyor cunku ve ben seviyorum ozgur olmayi….

BIR DELININ AKILLI NOTLARI-2

Bugun gunlerden bilmedigim bir gun.Bilmedigim bir zamanda, bilmedigim bir mekanda gecen herhangi bir gun…

Gun doguyor yine.Niye dogacaksa .Ve dogusu ne ise yarayacaksa.Oysa karanliklar daha emniyetli, daha korunakli

Bir koseye siginmisim .Koseye sinmis gun dogumundan kacmaya cabaliyorum
Oysa gariptir ben kacmaya calistikca gun yuzume vuruyor.Hele gun isigina hasret insanlari dusununce,bir isigin huzmesine canini verecek insanlari dusundukce bir garip celiski olusuyor beynimde

Ben kaciyorum ve gun isigi pesimde.Ve gun isigini kovalayanlardan kaciyor gunes onlari karanliga mahkum ederek.

Belki de karanliktan kacmak lazim karanliga kavusmak icin.Hep boyle olmamis midir.Hep kacan kovalanmamis midir ki simdi degissin.Simdi ben karanligin elinden kurtulmaya calissam karanlik bana dogru kosacak…

Herkesin kavusmak istediginden kacmak niye ki diye dusundugum cok oluyor. Herkes gibi olmak mi beni korkutan. Oysa herkes birbirine olan benzerliginin icinde guveni bulmuyor mu ki

Delilik denen sey bu olsa gerek.Herkesin kactigina kavusma ozlemi ile kosmak
Herkesin kavusmaya calistigindan korkup kacmak. Belki de kimseye benzememektir delilik. Insanin sadece kendisi gibi olmayi dilemesidir deliligin diger ismi.

Her ne olursa olsun ben yine de seviyorum deli olmayi . Birden siyrilip cikiyorum koyun surusunden cunku.Parmakla gosterilince bilinen farkedilen olmak hos cunku, bu delilikle gelse bile hos yine de…

BIR DELININ AKILLI NOTLARI- 3

Eksik olan ne insanin yureginde.Niye baglar umudunu yasamdan geleceklere.Oysa hayat bazen bencil,bazen cimri. . .
Kiskaniyor mu hayat insani, ya da aski ? Niye kiskansin ki hayat aski? Hayati buyuten ask degil midir? Kendine katilani kiskanmak olur muydu?
Ask hayati buyutuyordu cunku.Belki buyuyen degil de, buyuten olmakti esas olan. Oysa hayat tum zekalarin toplamiydi ve buyuyen ile buyuten bir butundu ve butun icinde daha az onemli olmak yoktu. . .

Belki de adalet duygusu idi boyle yaptiran. Butunun her parcasinda, buyuyen ile buyutenden bir parca olmasi gerekirdi. Oysa hayat adil olmak zorunda degildi
Toplamin kendisi ise hayat,toplami olusturanlarin kiyasi onemsizdi.
Ya biz insanlar icin?Biz hayatin icindeki partikuller degil miydik?. Ve adalet bizim icin gerekti

Hayat aski kiskaniyordu belki.Ama biz butun olmayi kiskaniyorduk hayattan. Bilgeler hayatin neresindeydi? Ve cahiller neresinde? Bazen cahiller kazaniyordu bilgelere karsi Demek ki hayat icin esas olan kimin kazanmasi degildi, birilerinin kazanmasiydi.Cunku kazanmanin ardinda yatan sey gelisimdi, ve hayatin butunu icinde hayat icin onemli olan buydu

O zaman insan hayat icin bir arac miydi? Oyle ise hayat insan icin ne idi? Hayat icin cahil ile bilge ayni degerde miydi? Bilgeyi uretime goturen, cahilde gordugu eksikligi tamamlama icgudusu muydu ? Diyelim ki cahil yok, diyelim ki eksik yok, diyelim ki herkes ayni, bilge ne dusunur ? Nasil buyutur? Neyi tamamlar? Diyelim ki bilge yok,diyelim ki uretmeye gerek yok. O zaman hayat nasil buyur?

Ya deliler neresindeydi hayatin? Cahil aracti…Bilge de aracti hayat icin. Ya deli neydi ? Belki daha ozgurdu deli.Cunku bilgenin ustune uretecegi bir sey yoktu delide, ve bilgenin urettiginden alacagi bir sey yoktu delinin. Yani araclar icinde ki en ozgur olaniydi deli. En guzel ozgurluk delilik galiba. Bu yuzden seviyorum deliligi ben . Deli olan kavrayamaz mi ?, deli olan ozgurlugu anlayamaz yasayamaz mi? Kim bilebilir ki bunu? Hangimiz tam anlamiyla deliyiz ki bunu anlayabilelim Yine de bilinmeyenler arasinda en guzeli deli olmak
Yasasin delilik. . ..Seviyorum deliligi ben

BIR DELININ AKILLI NOTLARI -4

Erteliyoruz yine aski , onumuzde uzun zaman var daha diyerek . Zaman en buyuk hirsiz oysa. `Zamanin koynunda buyur insan` masalinda uykudayiz bizler.
Planlarimiz var yasama dair..Aski planlara prangaladik .Zaman ve planlarin suc ortakliginda boguyoruz aski
Oysa ask gunesin isigi gibidir yasama, oysa ask topragin can kaynagi su gibidir bedene, ve biz erteliyoruz aski hala niye oldugunu bilmeden.

Koca bir yasami erteliyoruz boylece .Daha dun dostlugu gommedik mi topraga .Daha dun hosgoruyu gommedik mi derinlere .Cunku planlarimiz var yasama dair . Cunku dostluk ve hosgoru zincirdir ayaklarda

Bugun sira askta artik .Zaman en buyuk hirsizliginin esiginde .Aski alacak bizden Karsiliginda duygularimizin arindigi basarilmis planlar vererek.Bizler basarilmis planlarin karsiliginda duygulari bedel vermeye gonulluyuz ustune ustluk.

Zaman en buyuk hirsizligini yapmak uzere. Umudumuzu calacak biz basarili planlarimizin sevincini yasarken. Agza calinmis bir parmak balla bir kovani feda edecegiz. Belki de icimizdeki bal yapan arinin kanatlarini kiriyor olacagiz.

Umut nedir ki ? Planlar ve hedefler degil mi ? Nasil calacak zaman umudumuzu . Varsin duygu olmasin , varsin ask olmasin planlarimizda ne olacak ki . Umudu biz mesleki basarilarimizda buyuturuz, bankadaki paramizla buyuturuz…

Ask dedigin nedir ki zaten, ya da duygu dediginiz nedir ki . Hic bakkala gidip iki yudum duygu karsiliginda bir kilo domates alabilir misin ya da o sevdigin siyah kazagi ? Demek ki duygu denilen sey modasi eskilerde kalmis degersiz bir eski pul gibi… Belki kolleksiyonu yapilsa ve sadece kolleksiyona merakli bir kisi ciksa para edecek.

Aslinda ben duygularin kolleksiyonuna talibim. Hatta guzel bayanlara gel sana evdeki duygu kolleksiyonumu gostereyim deyip aski avcuma almaya calisacak kadar deliyim. Hatta hala duygu kolleksiyonuna merakli birinin evime gelecegini sanacak kadar deliyim

Ben umudumu hep askin icinde buyutmeyi sevdim. Zaten bu yuzden bana deli diyorlar. Zaten bu yuzden hala evde yalnizim. Ama yine de duygu kolleksiyonu mu sakliyorum. Biliyorum ki benim gibi bir deli cikacak karsima ve bana bakarak haykiracak ` iste benim gibi bir deli ` ve ben de cevap verecegim ben en cok sende ki bu deliligi sevdim. Hatta belki beraberce haykirabilecegiz `YASASIN DELILIK` diye . .

BIR DELININ AKILLI NOTALARI-5

Bir zamanlar bir kitap okumaya calismistim. Adi ` BEN O`YUM` yazari `SIR NISARGADATA MAHARAJ`. Okuyorum, okuyorum , sonra bir kez daha okuyordum. Ve sonucta buyuk bir ofke ile hicbirsey anlamadigimi goruyordum. Bazen sevincle bir sey anladigimi saniyordum. Tek tek cumleleri kavriyordum, ama butunde `oglum ne anladin sen simdi` diye sordugumda `hicbirsey` cevabini buluyordum. Ve daha da cok ofkeleniyordum. Oysa alistirmisim kendimi zekiyim diye eh herkesler de soyluyor zekisin zekisin diye, inanmisiz haliyle buna. Simdi ben nasil anlamam bunu diye dovunuyorum. Kitabi olabilecek en uzak noktaya koyup onu unutmak en iyi yoldu, cunku zeki oldugum ve anlayisimin kuvvetli oldugu dusuncesini baltaliyordu.

Sonra birgun bir arkadasla sohbet ederken soz dondu dolasti bu kitaptan acildi. Arkadasim bana hemen ` sakin bana o kitabi butunuyle anladigini soyleme` dedi. Aman allahim cogu kimse anlamiyordu. Ezoterik bilgiler ve parapsikolojik veriler isiginda kendini tanima kurslarinda bu kitabin son evreler disinda okunmasi istenmiyormus. Cok zor anlasiliyor ve ogrencilerin kafasini karistiriyormus. Megerse cok ileri duzeyler icinmis bu kitap.
Yani nasil seviniyorum o anda anlatamam. Elbette sevinecegim cunku benim gibi anlamayanlar coktu yalniz degildim ben.neredeyse ekranin arkasindan arkadasima ulasip opecegim, nasil bir yuk indirmis sirtimdan anlatamam. O da benim anlamayisima seviniyor isin garibi. Cunku benimle birlikte o da yalniz degil artik

Simdi dusunuyorum da ne kadar cocukca ve ne kadar akilli akli ile dusunmusum butun bunlari. Oysa ben kitabi kendimi anlamak,kendimi bilmek, kendimi gormek icin gerekli asamalara ulasmak icin okuyordum, ve baskasinin bu kitabi anlamamasi hic bir sekilde beni, kendimi bilmek konusunda bir adim ileri goturmuyordu. Ve ben benim gibi anlamayanlar var diye istedigim bilince ulasmamaya bahane uretip seviniyordum. Elbette simdi ki deli aklimla daha net goruyorum o gunku akilli aklimin bana yaptigi oyunu.

Aslinda simdi dusunuyorum da kitap aslinda ilk gorevini yapmisti. Anlasilmasinin zorlugu icinde bana ilk dersini yani herkesin kendi yolunda yurumesi gerektigini, baskasinin basari ya da basarisizliginin kendim icin asla bir avuntu ya da bir dayanak olmamasi gerektigini, baskasinin geriliginin beni geriletmedigini ve baskasinin ilerde olusunun beni ileri goturmedigini, ne yaparsam kendimin yapacagini bu anlamda aslinda dunyada yalniz oldugumu ogretti bana.

Ben anlamak istedigim konulari anlamamistim ve istedigim asamalara ulasamamistim, baskasinin da bunlara ulasamamasi ne benim icinde bulundugum durumu degistiriyordu ne de icimdeki isteklerin hedeflerini. Eh artik akilli gibi dusunmeyi birakip deli gibi dusunmeye baslamistim kitap sayesinde. Ilk kez anlamadigim bir seyin ogreticiligini ve dolayli olarak nasil ogrenime etken oldugunu goruyordum ve daha cok seviyordum o kitabi daha ilk sayfalarinda takilip kalmis olsam bile.

Simdi o kitap nereye gitsem yanimda. Su anda bu satirlari yazdigim bilgisayar masamin ucunda bana gulumseyerek bakiyor. Hatta ara sira ogrenmenin zamani, ve sadece tek yolu yoktur, herseyden herkesten ve her nesneden ogrenir insan deyip goz kirpiyor ustelik.
Simdi bana sakin kitapta goz kirparmiymis demeyin sakin. Deli olan anlar ancak bir kitabin, bir cicegin, bir agacin, bir siirin nasil goz kirpabilecegini.

Bilirim turk filmlerinde hep mutlu son vardir. Bu satirlari okuyanlar ( ki varmidir ciddi ciddi okuyan bilmiyorum bir delinin yazdiklarini) belki su soruyu soruyorlardir, `Eee ne oldu heyecandan olduk yahu sonunda kitabi okuyup anlayabildin mi`. cunku mutlu son bunu gerektirir.Ama yagma yok, yukarida yazdigim sozcukleri inkar edecek kadar akilli degilim ben. Benim kitabi anlayip anlamamam hic bir sekilde size bir sey kazandirmayacak, kaybettirmeyecegi gibi. Dusunun bakalim sizce ogrenmenizde fayda var mi hic.

Kizdiniz mi … haklisiniz bir delinin yazisini okumanin bu tur sinir bozucu riskleri de var. ama inanin delilik cok guzel. Hadi siz de biraz deneyin, beraber delirelim. Ama siz, siz olun bu oyunuma dusmeyin benim ozendiriciligimle adim atmayin. Cunku sizing ne yapmak istediginizi en iyi siz bilirsiniz.

Simdi baska bir soru da gelebilir akla. Yoksa kitapta deliligi ozendirici bir sey mi var diye. Ama yine yagma yok diyecegim. Herkesin ayni nesneden, ayni dusunceden, ayni sozcukten anlayacagi ve algilayacagi sey degistiktir. Bu yuzden deliligi ozendirici bir sey var mi yok mu bu kitapta sadece benim dogrum olacak benim gercegim olacak , sizin degil.

Ee o zaman ne mi yapmak lazim
Bilmiyorum vallahi.
Ben ne yaptigimi bildim ve yaptim. Ve simdi ne yaptigimin adi bende sakli. Sizing ne yapmak istediginizin adinin sizde sakli oldugu gibi.
Ama illaki bir sey soylemem gerekiyorsa, sunu diyebilirim. Delilik cok guzel ve ben seviyorum deliligimi. . .

BIR DELININ AKILLI NOTLARI-6

Bugun herseyi ardimda birakarak , ama 36 yil boyunca ugruna calistigim ne varsa arkamda birakarak baska yerlere kacma istegi var. ne bileyim belki para kazanma derdi olmayan , belki kimseye ne kadar basarili oldugumu gostermek zorunda kalmadigim, daha iyi bir yasam ve daha iyi bir kariyer icin kimseyle cekismek zorunda kalmayacagim bir yer olmali. Belki gunes olmali piril piril, belki bir gol olmali duru bir mavi, agaclar olmali yemyesil ve ben renk cumbusu icinde ustume yagan yagmurla, ama sicak , ama oksayan damlalarla sarki soyleyecegim bir yer olmali.

Baskalari icin calismak, kendimi daha iyi hisssetmek icin calismak, bir suru para biriktirmek , ya da gelecek endisesi ile , gelecegi guvence altina almak icin delice calismak.
Bu arada delice calismak ta ne oluyor. Bence bu bir akilli calismasi. Delinin bu tur bir calismaya ne ihtiyaci var ki. Oysa ben akilliyim, yani sanssizim. Deli olmak hic bu kadar cazip gelmemisti bana.

Dusunuyorum da geleceklerini dusunecegim kimse yok, kariyer derdim yok ve en onemlisi gelecek kaygisi yok. Bunlar delice seyler mi
Bence bunlar akilli isi. Akilli olmak ise bizim bildigimiz anlamda en delice olay.
Oysa deli olmak bunlari asmak demek. Ne yapar deli ? dunyanin kendisi icin olduguna inanir. Yemesi gerekenin onunde olacagina inanir. Kaygi tasimaz. Az yorulur,cok az yorulur.
Oysa biz akillilar ne yapiyoruz.delice calisiyoruz- ki delice oldugunu sanmiyorum, biz akillica calisiyoruz yani asil dalga gectigimiz kapali alanlara kapatigimiz(ve akilli olmadiklarina kadar verdigimiz) insanlarin yaptigini varsaydigimiz cilginligi yapiyoruz
Soyle bir dusunuyorum da deli olsaydim ne olurdu diye
Maviyi benimdir diye severdim herhalde. Simdi maviyi bilmez ki deli demesin kimse. Kim deli olabildi ki, kim delileri anlayabildi ki
Ve kim deli olduktan sonra akillanabildi ki. `Pek cok giden memnun ki yerinden, geri donen yok seferinden` sarkisi dokuluyor dudaklarimdan
Evet delirdikten sonra geri donmemelerinin sebebi bu olsa gerek
Sonsuz huzur bulmalari asil sebep donmemelerine sanirim.
Belki bu bizim cilginca kosturmamiz herseye yetismek icin umutsuzca ugrasimiz icin sinsice guluyorlardir
Belki de diyorlardir ki bize bu akilli deliler : ey deli akillilar sizler akilli oldunuz da ne oldu sizin farkindaliklariniza sahip oldugunuz maviyi mi yasayabildiniz ormanlarin icinde ozgurluk denen kavramimi yasayabildiniz. Bir kumsalda butun gelecek kaygilarinizi bir kenara atip yuruyebildiniz mi
Ya da yasadiginiz omrun kacta kacini mutluluga ayirdiniz sizler ey deli akillilar
Akilli olmaniz ne kazandirdi size
Aski bile evet siz aski bile kiskancliga ve sahiplenmeye cevirmediniz mi , ve sonra sahiplenmeyince dunyanin en guzel duygusu olan ask yuzunden aci cekmediniz mi
Nereniz akilli sizin
Ikimizin arasinda bir tek fark var siz deli akillisiniz, biz ise akilli deliyiz
Ve varin dusunun kim daha mutlu diye
Yasasin delilik ve yasasin ozgurluk …..

BIR DELININ AKILLI NOTLARI-7

Ayrintilarda sakli yasam denen kosu. Anladigimizi sandigimiz noktada basliyor karmasiklik. Ve belki anlamaktan umudumuzu kaybettigimizi o zor anda basliyor yasami anlamak.

Aslinda bir sekilde dusuncelerimiz davet ediyor yasadiklarimizi. Biraz da dusuncelerimizin eseridir yasamimiz. Nedense cogunlukla olumsuz dusunuruz. Esimizin bizi aldatma ihtimalleri agir basar ,onun bizi sevmesi ihtimali sonra gelir. Isten atilacaklar listesinde ilk olma telasi hep oncelikli yasanir. Ya da bir ise baslarken basaramayacagimiza dair bir korku vardir. En inancli baslangiclarda bile yuregimizin en derininde bir korkuyu orteriz umut denen olgunun altina. Yok oldu sanirken o korku, isin gelisimindeki ilk olumsuzlukta hemen o korku su yuzune cikar.

Dusunceler olumsuzluklari cagirdiktan ve o olumsuzluklarin basimiza gelmesinden sonraki `allahim neden ben, neden benim basima geliyor butun bunlar` haykirislari ise eglendiriyor biraz da beni.
Icimden yahu kardesim sen deli misin diyesim geliyor. Ama bu aklimda gecince baska dusuncelerde uyaniyor beynimde.Yahu bunlar deli olsa zaten bu denli olumsuz dusunemezlerdi ki diyorum kendi kendime. Cunku en akillilar genelde en olumsuz ve en korkak dusunenlerdir. Bakiyorumda imkansiz gibi gozuken isleri basaranlarin arkasindan ` deli cesareti var bu adamda` ya da ` cilginca bir is basardi` deriz. Yani bir sekilde basariya deliligi ve cilginligi yakistiririz.

Ben de sansliyim bu konuda. Cunku akilli olmadigimi biliyorum. Aslinda bu akilli ya da deli olmanin otesinde, ben akilli ya da deli olmak zorunda olmadigimi biliyorum. Eh buna da toplumda delilik dendigine gore biraz deliyim galiba.

Neden deli olumsuz dusunmez diye soracak olursaniz ki hadi sorun cekinmeyin…
Cunku deli icinde oldugu ani yasar, gecmisin keske ve pismanliklari yoktur yasaminda, gelecek korkusunun olmamasini da ekleyin ( zaten cesur girisimleri yapan insanlara bu yuzden deli cesareti vardir diyoruz gibime geliyor ) o zaman delinin niye olumsuz dusunmediginin cevabini bulacaksiniz.

Dusunuyorumda deli diye nitelenenden biraz uzak durmak hatta onu kendinden olabildigince uzak bir yerde mahkum etmek bundan kaynaklaniyor.
Cunku akilli, kendi gibi dusunmeyen, kendi gibi olmayan herkesten korkar ve onlara potansiyel dusman olarak bakar. Cunku deli degisik ve cilgin fikirleri ile hem kendisinin hem de icinde yasadigi toplumun aliskanliklarini degistirebilir. Oysa aliskanliklar zamanla toplumun o kisilerin inanci olur ki inanca dokunmak bir insana yapabileceginiz en korkunc saldiridir. En ufak dokunus inanca ( aliskanliklara) zarar verecektir. Cunku aslini bilmedigi aliskanliklar ve inanca yapilan saldiriyi gogusleyecek bilgiye sahip degildir.
Iste akilli insan bu zincirleme icinde mahkum eder kendini, kendi korkularinin icine- ki o korkulari kendi dusuncelerinin yaratimidir.

Ben mi ? Ben deliyim. Kendime kotulugum yok. Akilli olma cilginliginin cok uzagindayim. Cok uzakta ve cok mutlu. Seviyorum bu yuzden deliligi ben
Deliligi severken de en cok kendimi seviyorum . yasasin delilik diyorum bir kez daha …..

BIR DELININ AKILLI NOTLARI-8

Bir deli gozuyle tarihe baktim. Okulda bize hep dogru olaylarin tarihini ogretmisler. Ben de akilli akli ile okumusum o tarihi ve inanmisim. Simdi bakiyorumda tarihin yonunu belirleyen hatalar olmus cogunlukla. Asla dogru davranislarin boyunduruguna girmemis tarih.

Dusunuyorum da savaslar hep bir toplulugun bir baska topluluga hakim olma cabalari sonucunda cikmis( dinsel , ekonomik, ya da kulturel). Iste hata...
Dogru olan her toplumun bir diger toplumun dogrularini kendine katarak beraberce ayni parallelde yasamasi olmaliydi.

Spartakusun koleligin sona erdirilmesi icin baskaldirisina yapilmasi gereken ozgurlugu savunan her toplumun destek olup ozgurlugu tum insanlara yaymaya calismalariydi. Ama hata olan yapildi ve spartakus carmiha gerildi. Hatali bir davranis daha tarihe yon verdi.
Oysa bir delilik yapilmis olsa ve spartakusun eli ozgurlugun kanatlarina degdirilse tarih dogrularin ustunde yol almaya baslayacakti. Ama akilli akli galip gelmisti.

Ve sonra butun dinler birbirini kotuledi ve butun dinler birbirini dusman gordu. Oysa isin dogrusu dinler birdi ve o BIR olandan gelmisti ve hep ona donecekti. Oysa yapilan sey yine hatanin kollarinda dusmanligi ve kini ve ayriligi deneyimlemekti ve tarih yine dogrunun degil hatanin kollarinda yurumeye devam etmisti

Belki Hitler zekasini dogru yonde kullansaydi cok daha refah bir dunya olusacakti ama Hitler hatanin zekasinda yurumustu tarihi yazmak ugruna. Belki atom bombasinin yarattigi enerji insanlarin aydinligi icin kullanilmaydi ama hirosima yaratilmisti kocaman bir yara olarak tarihin bagrinda ve tarihi bir kez daha hata yazmisti

Ve bugun bizler sevgisizligimizle yaziyoruz tarihi. Oysa sevgi dogrusunda yurumemiz gerekiyordu. Ama tarih tekerruden ibaretti ve daha once oldugu gibi yine yanlisin kotunun ve hatanin kaleminden cikacakti

Ve ben bir deli olarak ilk kez huzunle bakiyorum tarihin hatalarin ellerinden yazilmasina
Ve ilk kez deli olmanin acisini yasiyorum yuregimde
Ilk kez akillilarin goremedigini goruyorum deli kimligimle
Ilk kez deliligimden dolayi canim aciyor
Ilk kez yasasin delilik diyemiyorum. . .

Kaynak: İnternet

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Bu konuyu araştırıp sitemize koyduğunuz için teşekkür ederim. Arkadaşlarımla paylaşacağım +^^+ (Sitemize derken yanlış anlaşılmasın.) Saygılar.