Basıma Gelen Tuhaf Olaylar :O Paranormal ve Psişik Sebepleri?

DemonLove

Kayıtlı Üye
Yine herşeyi Psikolojiye bağlayan ben :) Kendi başıma geldiği için birkaç olayı birtürlü çözemiyorum (Olaya çok yakın oldundandır o dervişş :))

Konu'yu ciddi amaçlarla açıyorum ve kendi yaşadığım olaylar 2. maddede sahitlerim var :) ama ilki şahsi yaşadığım bir deneyim. Kimseye inandırmak için anlatmayacağım sadece güzide fikirlerinizi almak istedim.

Olay 1 - Yaşım küçük bizde zengin değiliz tabi. Canım çok çikolata çekerdi o zamanlar . Birgün bakkala yolladı bizimkiler tabi yine canım çikolata çekti ama para yok onu almaya :) Yoldayım yolun kenarında 1 tomar para gördüm ve sağıma soluma baktım. Sadece solumda yavaş yavaş yürüyen bastonlu bir amca vardı. Elime aldım paraları tam ona götürecektim ki sağdan bir teyze "Al o paralar senin oğlum, onlar artık senin hakkın helalin" dedi. (O olayı hiçbir zaman unutamadım) Ben yinede amcaya götürmek istedim fakat soluma bir baktığımda amca yoktu. Sonra teyzeye döndüm alamam gibi itirazlarda bulunacaktım. Ama teyzede yoktu. (Bilimsel yönden baktığımda beynim çok yavaş çalışmıştır o an dalmışımdır diye düşünüyorum ama çözemedim) Ve hala aklıma takılır. İşin güzel yani o parayla yediğim çikolatalar hala ağzıma gelir miss gibiydi :)

Olay 2- Başıma 3 kere ard arda Sınıfın ortasında geldi. İlk seferinde dershanedeydim ve sınıf kopuyordu baya rahatsız olduğum ve hocamızda olmuştu. Bir andan içimden "umut kapıda" demek geldi ve ayağa kalkarak dedim. Tam o an kapı çalındı hoca "içeri gelin" dedi ve gelen müdürdü öğretmeni özel bir mesele için dışarı aldı tüm sınıf bana tuhaf tuhaf baktılar 1-2 dk :S Ki zaten en kötü sınıftan en üst seviye sınıfa 1 sınavla geçtiğim için tuhaf bakıyorlardı. 2. Seferde okulumda oldu aynısı bunda ayağa kalkmak yerine oturduğum yerden söyledim.

Son seferde üniversite için arkadaşımın dershanesine gittiğinde oldu. Onda Arkadaşıma bu yaşadığım tuhaflığı anlatıyordum ve dedimki "kanka sizin dershane çok sıkıcıymış ders keşke bitse! istermisin şimdide işe yarasın? Umut kapıdaa" dediğim an müdür kapıyı çaldı içeri girdi ve bir öğrenciyi dışarı çağırdı konuşmak için. Öğretmende "zaten zamanımız az kalmış burada bırakalım bugün" dedi!

Arkadaşım ve ben adete donakaldık :) Arada buluştuğumuzda hala konusuruz o olayı .

Tude

Kayıtlı Üye
Küçükken yaşadığınız olayı her nedense "Hızır" ile bağdaştırdım.
Biliyorsunuzdur, Rabbimiz biz zor durumda iken onu karşımıza çıkartarak, içinde bulunduğumuz durumdan sıyrılmamızı sağlar.
Bu da onun bir armağanıdır.
Ben bu şekilde değerlendirdim.
İyi forumlar.

DemonLove

Kayıtlı Üye
Küçükken yaşadığınız olayı her nedense "Hızır" ile bağdaştırdım.
Biliyorsunuzdur, Rabbimiz biz zor durumda iken onu karşımıza çıkartarak, içinde bulunduğumuz durumdan sıyrılmamızı sağlar.
Bu da onun bir armağanıdır.
Ben bu şekilde değerlendirdim.
İyi forumlar.

2. Olayı hâlâ yaşıyorum :) Artık o kelimeyi nadir söylüyorum o yüzden :)

pembekiraz

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
2. yaşadığın olay eğer yeteneğinse mükemmel bi yetenek bi öğrenci için :D

aşk1

Banlı Kullanıcı
2. Olayı hâlâ yaşıyorum :) Artık o kelimeyi nadir söylüyorum o yüzden :)

bende birinci olayınız gibi bir şey yaşamıştım okadar kötüydüm ki kendimde değildim üzüntüden bi an birileri benimle o an konuştu o anlık konuşma beni kendime getirdi sonra bakındım ama yoktu benle o konuşan insan. iyiki beni o an durdurmuştu belki hayali idi belki gerçek belki başka bir şey ama iyi olmuştu benim için.

diğer yaşadığınız durum hep tekrar ediyorsa neden oluyor diye bir düşünmek lazım ama hayatınızda sadece iki kez yaşamışsanız düşük bir şey çünkü olmuştur sizde bunu bir şeylere bağlamış olabilirsiniz.

mesela bende bikeresinde otobüsle gidiyorum hızlansa ve kaza olsa demiştim içimden yavaş giden araç bi anda hızlandı kazadan döndük
ama bu benim etkimden dolayı değilde o an benim dememle hızlanması aracın cakışmış bir durumdu.
cunku başka zamanlar yapamadım bunu
lütfen yapmalıyım böyle şeyler çış oluruz çış :p

DemonLove

Kayıtlı Üye
bende birinci olayınız gibi bir şey yaşamıştım okadar kötüydüm ki kendimde değildim üzüntüden bi an birileri benimle o an konuştu o anlık konuşma beni kendime getirdi sonra bakındım ama yoktu benle o konuşan insan. iyiki beni o an durdurmuştu belki hayali idi belki gerçek belki başka bir şey ama iyi olmuştu benim için.

diğer yaşadığınız durum hep tekrar ediyorsa neden oluyor diye bir düşünmek lazım ama hayatınızda sadece iki kez yaşamışsanız düşük bir şey çünkü olmuştur sizde bunu bir şeylere bağlamış olabilirsiniz.

mesela bende bikeresinde otobüsle gidiyorum hızlansa ve kaza olsa demiştim içimden yavaş giden araç bi anda hızlandı kazadan döndük
ama bu benim etkimden dolayı değilde o an benim dememle hızlanması aracın cakışmış bir durumdu.
cunku başka zamanlar yapamadım bunu
lütfen yapmalıyım böyle şeyler çış oluruz çış :p

Bende tesadüflere bağlamayı istiyorum ama olmuyor :) Hani ilkine tesadüf diye düşündüm, hadi 2. yede tesadüf dedim, 3. de olayı anlatırken tekrar olması iyice düsürdü olayların tesdüf olmasını . Bilmiyorum nedendir :)

zenithmx

Kayıtlı Üye
İnancınızı bilmiyorum ama lain iblis tarafından oyalandırılıyorsunuz, sizi kendi günahı olan kibirliliğe davet ediyor. Bu vesvese dediğimiz olayın ta kendisidir. Benim inancım Müslüman.

"Fikirlerinizi almak istedim" dediğiniz için aciz fikrimi belirttim.

Selametle.

DemonLove

Kayıtlı Üye
İnancınızı bilmiyorum ama lain iblis tarafından oyalandırılıyorsunuz, sizi kendi günahı olan kibirliliğe davet ediyor. Bu vesvese dediğimiz olayın ta kendisidir. Benim inancım Müslüman.

"Fikirlerinizi almak istedim" dediğiniz için aciz fikrimi belirttim.

Selametle.

Vs. vs. vs... gibi . Şeytanın olduğuna inanmıyorum. Olsaydı ve oyalasaydı bile umrumda olmazdı ben sadece kendi hayatımı yaşar ve araştırmalarım sonucu kendi fikirlerime sahip olurum. İblis candır kankamdır :)

Konuyu saptırmassak sevinirim ayrı konu aç orada tartısırız.

incisu

Kayıtlı Üye
Çok temiz kalplisin,sakın bunu kaybetme!