banisteriopsis caapi ve chacruna yetistirmek

İnarayis

Kayıtlı Üye
Arkadaslar Türkiyede banisteriopsis caapi ve chacruna yi nasil yetistirebilirim bunlarin yetistirme kosullarini bilen yapa kendisini yapan biri varmi? Birde guvenilir bir sekilde tohumlarini nasil temin edebilirim?

Ben192

Kayıtlı Üye
latincesi turbina corymbosa olan, güzel kokulu bir tür gündüz sefası. tohumlarının içerdiği lsa sebebiyle aztekler tarafından ayinlerde kullanılmışlardır. türkiye'de yaygın olmasa da özellikle güney bölgelerde yetişebilmektedir. bazı kaynaklarda adı rivea corymbosa olarak da geçer. aztekler ise bu bitkiye ololiuqui demişlerdir.
kullanımı ve yetiştirilmesiyle ilgili yasal bir düzenleme yoktur. tohumları ortalama olarak 0.05mg lsa içerir.

Ben192

Kayıtlı Üye
Latincesi turbina corymbosa olan, güzel kokulu bir tür gündüz sefası. tohumlarının içerdiği lsa sebebiyle aztekler tarafından ayinlerde kullanılmışlardır. Türkiye'de yaygın olmasa da özellikle güney bölgelerde yetişebilmektedir. bazı kaynaklarda adı rivea corymbosa olarak da geçer. aztekler ise bu bitkiye ololiuqui demişlerdir.
kullanımı ve yetiştirilmesiyle ilgili yasal bir düzenleme yoktur. tohumları ortalama olarak 0.05mg lsa içerir.

İnarayis

Kayıtlı Üye
Ayahuasca cayi yapmak icip kullanacagim bu malzemeleri tohumlarin temini ve yetistirilmesi nasil oluyor

Ben192

Kayıtlı Üye
İnternette buna dair ingilizce pdfler mevcut onları çevirerek öğrenebilirsin

İnarayis

Kayıtlı Üye
İnternette buna dair ingilizce pdfler mevcut onları çevirerek öğrenebilirsin

İngilizcm var ama pdfleri bulamadim link varsa atabilirmisin birde turkiyede ev ortaminda yetisirmi acaba ve tohunlari guvenilir nerden bulabilirim

Ben192

Kayıtlı Üye
İngilizcm var ama pdfleri bulamadim link varsa atabilirmisin birde turkiyede ev ortaminda yetisirmi acaba ve tohunlari guvenilir nerden bulabilirim
Ayahuasca preparation
In addition to foods high in tyramine, you should avoid:
  1. Salt (i.e. canned and processed foods)
  2. Refined sugar (i.e. sweets and junk food)
  3. Spicy food.
  4. Dairy.
  5. Oils.
  6. Caffeine.