bana gece 00 a kadar bu resmi yorumlarmısınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ahmet045

Kayıtlı Üye
Kadının sağ bacağında kesikler görüyorum. Onu sarmalayan adam bir güce sahip ki ayakları bir bulut misali dalgalanmış. Kadın göğüslerinden tavana asılmış. Ve sanki birilerini beğendirmek için bir direk üzerine oturtulmuş. Garip bir şeyler var. Kadın birisine yada bir şeye bakıyor. Kadın doğanın canlılarına hükmediyor, canlılar onu seviyor ayda ona itaat ediyor. Arkada yanan bir ağaç görüyorum. Yukarı da ki hac işaretine asılmış bir bebek var kolları kesilmiş. Acıklı bir his var bebekte. Bebeğe bakan kadın bana her nedense Bakire Meryemi çağrıştırdı. Fakat bu kadın da bir kötülük görüyorum. Ayrıca kadının kanatları var, oldukça cılız ve siyah. Sanki kesici bir kanat. Meryemi andıran kadının altında bulutların içinde bir silüeti var. Kulakları oldukça dikine. Yüzü bir kurt adamı andırıyor. Yada bir mağara adamı. Cinsiyetinde karar vermek zor. Ve kadını sarmayalan adam bir bitkinin gücü sayesinde yukarıya uzanıyor. Etrafta bir fırtına havası var.

reso

Kayıtlı Üye
Kusura bakma ama sizin medeni kelimesinden ne anladiginizi cok merak ettim.

Akil sahibi olmayan varliklari akil sahibi olan insanlarla kiyaslamanin ne mantigi var ?

Hayvanlar soykirim yapmaz, yapamaz. Hayvanlarin yaratilis gayesinde bu yoktur. Hayvanlarin insanlar gibi dunyaya sahib olma gibi bir arzusu yoktur, zira dunyadan haberi yoktur. Onlar icin dunya, o an bulunduklari yerden ibarettir. Kendisi ve ailesi tok ve dusmandan eminse, baska bir sey arzulamazlar. Insanlar gibi gozu doymaz bir sekilde malda biriktirmezler.

Terim olarakta medeni elbette degiller, butun hayvanlar bir toplukuk kurup bir arada yasadigini dusunun ? Kediler,kopekler,fareler,bocekler,kargalar,aslanlar,ceylanlar,tilkiler,... bu tamamen imkansiz bir seydir.

Doga dengesini nasil bozacak ki hayvanlar, bunu yapabilmek icin evvela doganin dengesini bozacak bir seyler uretmek gerek, akil sahibi olmayan varliklardan bunu beklemek ne kadar dogru ?

Uyusturucu satmak mi ?

Cocuga tecavuz konusuna gelince, cocuk tecavuzcusu iki sapik ozelligi bir arada barindirir. 1. Cocuga karsi cinsel arzular besemek. 2. Tecavuz etmek. bu konuda hayanlar hakkinda bilmik yok, ama hayvanlarin akil sahibi varliklar olmadiklari icin bu gibi psikolojik ve seytani sapikliklar yapabilecek potansiyele sahip olmadiklarin dusunuyorum.

Kisacasi hayvanlar mukellef varliklar yani akik sahibi varliklar degildir. Bunlarin fiilerini mukellef varliklarla kiyas etmek dogru degildir.

Insan esreful mahlukattir. Nefsini dinlemez,ilahi emirler dogrultusunda hareket ederse gunahsiz olan meleklerden daha ustun olur. Nefsinin cirkin arzulari pesinde giderse omrunu helak eder hayvandan asagi olur.

candokia

Kayıtlı Üye
hayvanları bu kadar düşük göstermeye mi çalışıyorsunuz nerden biliyorsunuz hayvanların bizden daha medeni olması gücendiriyormu?

candokia

Kayıtlı Üye
Cevabım sizin hayvandan daha az medeni olmak değil sadece hayvanları aşağlamayın o da bir varlık..

dexter

Elit Üye
Konu amacından yeterince çıktı. Konuyu açan üyemiz gerekli cevabını almıştır. Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...