Ateist ve Cin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RedKitttt

Kayıtlı Üye
Bir ateiste cinlerin varlığını nasıl gösterirsiniz?

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Ateizm inanç koşullanmalarını, hayali yaratıkları ve olayları reddeder. Ateist bakış açısıyla tanrının yanı sıra tüm metafizik inançlar ve tüm ruhani varlıklar da reddedilir.

Kısaca bahsettiğiniz olay ateizmin tabiatına aykırı. İyi forumlar

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
Daha önce bu olayı bir ateistle tartışmıştım, inadına reddediyordu cinlerin varlığını.

Havas ilmi

ahbarül cin ve şeytan

Alemül ervah

acebül ucâb - acayiplerin acayibi

Kenzül esrar

Kenzül envar

Davetname firdevs i tavil

Kitab'ül azazil

Lesser key of solomon

Kabala

Bahrül karaib

Keşifname

Vs.

kaynaklarda sundum ''hiyaaa saçmalık bunlar hurafe'' deyip geçti, insan inanmak istemedikten sonra ne yaparsan yap reddedecektir. Az buçuk aklını kullanan insan onların varlığını bilir zaten.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Sayın qbarıs;

İnanacak olsa ateist olmazdı zaten.Bir insanın inancını değiştirmesini çok basite alıyorsunuz. Konunun akılla da bir alakası yoktur.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ataıstlere neden bir şeylere inandırmaya çalışılır ki, ataist zaten bir şeye inanmaz yeri gelır kendinede inanmaz. Cünkü ataizm bir düşünme şeklidir, inanma şekli değil, öyle düşünüyordur o.
Ataist değilim ben ama insanlarında bir ataıst, bir hırıstıyan vb. Şekilde tanımlanmalarına da çok karşıyım. Oda adı olan bir insan, oturup konuşup düşüncelerinizi değiş tokuş ederseniz vardığınız sonucu gösterecek ve göreceksiniz.

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
Sayın qbarıs;

İnanacak olsa ateist olmazdı zaten.Bir insanın inancını değiştirmesini çok basite alıyorsunuz. Konunun akılla da bir alakası yoktur.

Hayır benim demek istediğim şu: Cinler inanıp inanmamayla alakalı bir durum değil. Cinleri inkar etmek: ''ben gökyüzünde güneş diye birşeyin varlığına inanmıyorum'' demekle eşdeğerdir, inkar etmek onların varlığını yok etmez, ben ateistlere hep böyle derim.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Hayır benim demek istediğim şu: Cinler inanıp inanmamayla alakalı bir durum değil. Cinleri inkar etmek: ''ben gökyüzünde güneş diye birşeyin varlığına inanmıyorum'' demekle eşdeğerdir, inkar etmek onların varlığını yok etmez, ben ateistlere hep böyle derim.

Bence ateizmi gercekten anlamamışsınız. Güneş fizik, cinler metafizik. Adamların fizik bilimleriyle bir sorunu yok metafizikle var. ''ben gökyüzünde güneş diye birşeyin varlığına inanmıyorum'' Eğer bu cümleyle bir ateisti ikna etmeye calıştıysanız bence cok şanslısınız, dua edin o sizi ikna etmemiş :)

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
Bence ateizmi gercekten anlamamışsınız. Güneş fizik, cinler metafizik. Adamların fizik bilimleriyle bir sorunu yok metafizikle var. ''ben gökyüzünde güneş diye birşeyin varlığına inanmıyorum'' Eğer bu cümleyle bir ateisti ikna etmeye calıştıysanız bence cok şanslısınız, dua edin o sizi ikna etmemiş :)

evet güneş fizik cinler metafizik, onlarda görmedikleri için inanmadıklarını söylüyorlar, bende görmek için bazı davetler var diyorum. cinleri görmemek onların olmadığı anlamına gelmez diyorum. kur'an ile ya da Allah'ın isimleriyle yapılan cin davetleri var diyorum, dabbe bir cin vakası, şeytan-ı racim, karadedeler vs. filmleri sizin gibiler için çekiyorlar diyorum vs. vs.

67890

Banlı Kullanıcı
şunu anlamıyorum neden bazı insanlar illa ateist bir insana bazı şeyleri kanıtlama çabasına düşüyorlarki.
tanrı isteseydi ateistte inançlı olurdu.bazı şeyleri çok zorladığımız zaman kainatın dengesini bozmak için uğraşmış oluyoruz.
tanrı eğer çeşit çeşit inanç var etmişse bu dengedir vardır bir bildiği.bir ateistinde evrene kattığı bir şeyler vardır.
kaldıki hiç kimsenin ömrünün sonuna kadar inançlı olacağına dair bir garantisi yok.
öyle bir an gelirki inancını kaybedebilrsin.bu hepimiz için geçerli.

jokerstyle

Kayıtlı Üye
Burada Ateistlerin inanclarindan söz edilirken, müslümanim veya Hiristiyanim veya Museviyim diyen kac kisi Cinlerin varligina inaniyor ki.
Cinler hakkinda Tevratda ve Incilde anlatimlar vardir ve Ku´ran-i Kerimde anlatimlarin yani sirasi ek olarak Cin suresi olmasina ragmen Cinlerin varligina inanmiyan "Iman " edenler var.Ben bu durumda Rabbime ne kadar sükretsem azdir.Beni bu konuda sahit tutmasiyle birlikte bir cok sorumunda cevabini almisimdir insallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...