Aşırı gerçekçi lucid rüyalar

HeadShot

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar.

Çocukluğumdan beri lucid rüyalar gören biriyim. Son zamanlar lucid rüyalarımda bazı gelişmeler oluyor.

Ben 1 yıldan fazla astrale çıkmaya çalışmıştım, 2-3 garip deneyimden daha ileriye gidememiştim. Ve o sıralar araştırırken lucidden astrale geçiş tekniği olarak bulduğum bir şey - lucidde sırtüstü olarak yere atlamaktı. Bunu ilk öğrendiğimde çok denedim, tam astral gibi olmuyordu ama daha gerçekçi rüyaya geçiş yapmış oluyordum.
Son zamanlar yine aynı şekilde rüyada sırtüstü atlıyorum ve ekran kararıyor. Kendimi yatakta hissediyorum ama uyanıcağımdan korktuğum için gözlerimi açmıyorum. Bedenimin içinden süzülerek dışarıya çıkıyorum ve biraz uzaklaşıyorum, sonra gözlerimi açıyorum ve aşırı gerçekçi bir lucid rüyanın içinde olduğumu görüyorum, neredeyse gerçek hayat gibi hissettiriyor. Bu yaşadığım hakkında bilgisi olan var mı, tam olarak ne yaşıyorum ve bundan astrale nasıl geçiş yapabilirim?

Bilgili kişilerden yardım istiyorum. Teşekkürler)

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Astralde fazla deneyimim yok.Lucid de bulunduğun durumda kısmen astral oluyor.Ruhun dolaşması şeklinde.
Astral bir düzlem oluşturmak için lucid de bulunacağın mekanı yapılandır.Belli bir durum öyküsü oluşturabilirsin.Farklı kişileri bu düzleme çekebilirsin fakat o kişiyi rüya bitene kadar orda hapsetmiş olursun.
Farklı bir varlığın gösterdiği veya çekimiyle başlayan hayalleri bir kağıt gibi yakarsan parçalan kağıt sonrası varlığın küçük bir tasviri çıkar.Seni rahatsız eden hayalleri bu şekilde uzaklaştırabilirisin.
Gözlerini açma gibi durumlarda bir korku barındırmaya gerek yok.Farklı varlıklarla olan bağlantılarda ölsün bile bunun sana fazla bir etkisi olmaz.Kısmen oluşturulan çekim alanın da ne kaybettirmek amaçlandıysa eline ayağına işlenir.
Astrale çıkmak için çalışmalarda tavana uzanan bedenden çıkan bir iple bedenden ruhun tırmanması hayal edilmesi gibi çalışmalar yapıldığını duymuştum.

HeadShot

Kayıtlı Üye
Farklı kişileri bu düzleme çekebilirsin fakat o kişiyi rüya bitene kadar orda hapsetmiş olursun.
Hmmm enteresan. Deneyebilirim, ama bu konularda gelişmemiş biri büyük ihtimalle böyle bir şey yaşandığını hatırlamayacaktır uyandıktan sonra

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Telepati kuranlar gizlemek için geceyi kullanıyor ama benim gecenin üç buçuğunda uyandığım oldu.Sıfır risk değil yani.
Aynı yerde çalışıyoruz üç beş bir şey öğrenmiş bir kaç kişiyle konuşmuş...Uğraşıyoruz.

HeadShot

Kayıtlı Üye
Açın gözlerinizi. Bir de öyle deneyin
Denedim.
İlk denememde gözlerimi açtım ve bedenimden ayrılmaya çalıştım, ama kafam fiziksel bedenimin içinde sıkışmış gibi oldu. Biraz zorlayarak kafamı da ayırmayı başardım ama rüya gibi bir ortamda buldum kendimi.

Bir gün sonra ikinci denememde ise gözlerimi açtım ve yataktan yere doğru yuvarlandım, sonra yine rüya ortamında olduğumu gördüm, yatak vardı, yatakta yatan bedenimi de gördüm, ama içerisi benim odamdan tamamen farklıydı.

Gün geçtikce astralle lucidin aynı şey olduğunu düşünmeye başlıyorum, ama yine de denemektün kendimi alamıyorum.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Ben lusidten astrale geçildiğini inanmıyorum zaten. Fakat yaptıklarını söyleyenler olduğu için birşey yazmadım. Bence lusidten geçiş yapanlar yine başka bir rüyaya giriyorlar. Astraldeyim rüyası. 🤭

HeadShot

Kayıtlı Üye
Ben lusidten astrale geçildiğini inanmıyorum zaten. Fakat yaptıklarını söyleyenler olduğu için birşey yazmadım. Bence lusidten geçiş yapanlar yine başka bir rüyaya giriyorlar. Astraldeyim rüyası. 🤭
Evet deneyimlerim onu gösteriyor. Garip olan bedenden ayrılma hissini yaşamam ve her defasında da bu hiss aynı oluyor. O zaman sanırım bu da rüya sırasında da ruhun bedenden ayrıldığının göstergesi olabilir belki. Biraz daha farklı şekilde deneyimlemeye devam edicem, bir gelişme olursa buraya yazarım.
Sadece zaman meselesi de olabilir, mesela önceden denediğimde bu ayrılma hisslerini bile yaşamıyordum.