Ametist Taşı (Yardım & Ufak bir anı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fnguler

Kayıtlı Üye
Birkaç gün önce, bir arkadaşımla birlikte bulunduğumuz bölgede doğal taş satan bir yer olup olmadığını öğrenmek istedik. Önce bir aktara uğradık ve bize aksesuar ve benzeri şeyler satan bir yeri tarif etti. Gittiğimizde görevli bize sadece Ametist taşı olduğunu söyledi. İç sesim görmem gerektiğini fısıldadı diyebilirim.
Görevli kolye ucu şeklindeki taşı çıkardı, arkadaşım taşı eline aldı ama hafif olduğunu düşünerek gerçek olmadığını öne sürdü. Ben taşı almak için uzandığımda elimde bir enerji akımı hissettim. Etrafa baktığımda Ametist kümelerinin de satılmakta olduğunu gördüm. Yaklaştıkça ellerim karıncalanmaya başladı ve ellerim ve taş arasında on santimetre kala falan, hava buz gibi olduğu halde ellerimin yaz aylarında olduğu kadar sıcakladığını fark ettim. Taştan uzaklaşınca bu his geçti.
Arkadaşım taşın gerçek olmadığını öne sürdüğü için biraz şüphelenmiştim. Görevliye istediğimiz taşı getirip getiremediklerini sordum ve beni patronu olduğunu düşündüğüm birine yönlendirdi. Adam alayla bakarak *sanırım bir anlık heves içinde olduğumuzu düşündü* istediğimiz taşı (kolye ucu şeklinde yani) 20 tl civarı bir ücretle getirtebileceklerini söyledi. Normalde bu tarz şeyleri insanlar daha pahalı bir fiyata sattıkları için arkadaşım gerçekliğinden daha da şüphelendi ve oradan ayrıldık. Yolda arkadaşıma taşlarla olan etkileşimi anlattığımda psikolojik olduğunu söyledi.
Birkaç yerde Ametist taşının soğuk taşlar familyasına girdiğini okumuştum, doğruluğunu veya etkileşim olarak nitelendirdiğim bu şeyin doğru olup olmadığını bilemem. Bir gösterilen kümelerin rengi oldukça koyuydu, gerçekten kristal şeklindeydi ve işlenmemişti. Açıkçası taşlardan pek anlamam ve rengine, damarların sıklığına göre de gerçek olup olmadığını ayırt edemem. Önemli ve gerçekten ihtiyacım olan bir taş olduğu için sorma ihtiyacı hissettim, taşı da oracıkta yakamayacağıma göre gerçekliğini bir şekilde anlamanın yolu olup olmadığını sormak istedim.
Ametist taşı camı rahatlıkla çizebiliyor diye okumuştum, işlenmiş olduğu halde bu test geçerli olacaksa denemek isterim.

Yanlış bir şeyler söylediysem, konuyu yanlış bir yere açtıysam veya anlatım bozukluklarım varsa, gereksiz laf kalabalığı yaptıysam affola.
Fotoğraftan bakarak anlayabilecek olan varsa veya böyle bir olanak varsa resmini göndermeye çalışırım.
Sevgi ve ışıkla..

__endless__

Kayıtlı Üye
İş
İç Mimar
Tasin gercek olup olmadıgını anlamak icin bir cok yol var mesela , taşa saçı sıkıca sarıp (arada boşluk kalmıyacak şekilde) yakmaya çalışın eger sac yanmassa taş gercektir. Bu en kolay kolay yollardan biridir. Taşın size uygun olup olmadığını anlamak için de taşı göbek deliği hizasında tutarken ağır bir cisim kaldırın eğer cisim size normalde olduğundan daha hafif geldiyse taş size uygundur daha ağır geldiyse uygun degildir.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Taşların saflığını sitenin ilgili bölümüne bakarak , nasıl saptayacağınızı öğrenebilirsiniz. Bunun dışında resim de koyarsanız anlaşılabilirliği artacaktır.Etraftaki taş kümelerinden de etkilenmiş olma ihtimaliniz yüksektir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ametist taşını kullanmaktayım.İki tane var biri yıllardır elimde diğerinide kısa zaman önce aldım.Benimkiler gerçek ametist ama kolye olarak takılanlardan değil evde obje olarak durabilecek şekilde olanlardanYinede eğer fotoğraf koyarsanız rahatça kıyaslayabiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...