2024 yılında aşk hayatınız da neler olacak

Tanrınıneli

Kayıtlı Üye
3 kart için de aşk hayatında olumlu gider demişsiniz, yani kişi hangisini seçerse seçsin bu olumlu olacak oran yüzde yüz. Peki hickimsenin aşk hayatı olumsuza gitmeyecek mi, bu gonderiden kimsenin aşk hayatı olumsuza gitmeyecek cikarimina vardım, yanlışım varsa lütfen düzeltin.

createtherules

Kayıtlı Üye
3 kart için de aşk hayatında olumlu gider demişsiniz, yani kişi hangisini seçerse seçsin bu olumlu olacak oran yüzde yüz. Peki hickimsenin aşk hayatı olumsuza gitmeyecek mi, bu gonderiden kimsenin aşk hayatı olumsuza gitmeyecek cikarimina vardım, yanlışım varsa lütfen düzeltin.
Olumsuz olacak kişi videoyu izlememiş kişidir.
Veya izleyip inanmamış ya da kabul etmemiştir.
Kafasında bin tilki dolaşıp, şüphelenip kendine yakıştıramamış, hak etme sorunu yaşayan bir kişidir.
Yani evet bizim için olumlu ve çok güzel

Tanrınıneli

Kayıtlı Üye
Olumsuz olacak kişi videoyu izlememiş kişidir.
Veya izleyip inanmamış ya da kabul etmemiştir.
Kafasında bin tilki dolaşıp, şüphelenip kendine yakıştıramamış, hak etme sorunu yaşayan bir kişidir.
Yani evet bizim için olumlu ve çok güzel
O zaman bu zaten placebo olmaz mı, inandığımız her şey bize geri döner mantığıyla, eğer öyleyse günlük burç yorumları ile ne farkı var maksat degil de sunuş şekliyle diyorum yani olay şuna benziyor, googla'a burçların özelliklerini yazıyorsunuz bir bakıyorsunuz tüm burçlara en iyi özellikler atfedilmiş, çevreye bakıyoruz bir o kadar da ahlaksız, haysiyetsiz insanlar var, bunlar da o burçlara tabi değil mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kartlar bu şekilde geldi.
Böyle olması gerekiyormuş demek ki. Yani kimin ne yaşayacağından çok benim bu mesajları vermem gerekiyorda olabilir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
O zaman bu zaten placebo olmaz mı, inandığımız her şey bize geri döner mantığıyla, eğer öyleyse günlük burç yorumları ile ne farkı var maksat degil de sunuş şekliyle diyorum yani olay şuna benziyor, googla'a burçların özelliklerini yazıyorsunuz bir bakıyorsunuz tüm burçlara en iyi özellikler atfedilmiş, çevreye bakıyoruz bir o kadar da ahlaksız, haysiyetsiz insanlar var, bunlar da o burçlara tabi değil mi?
Bence 1 dakikalık keyifli bir paylaşımı bu kadar sorgulamaya gerek yok. Zira zaten bireysel olarak kadersel bir açılım yapmadım. Ben anlatmayı, birileri seçmeyi ve dinlemeyi seçti. Evrende bu seçime karşılık bir olasılık geliştirebilir veya geliştirmeye bilir.

Sunuş şekli olması gerektiği gibi.

Şu şekilde bir soru sorabilirsiniz. Bu kartları bilerek mi seçtiniz. Eğer öğle yaptı iseniz olumsuz bir yorumda eklenseydiniz daha mantıklı olurdu. O zaman haklarınız lakin kartları ben belirlemedim. Genelin niyetine kadın arkadaşım seçti bunlar çıktı bende yorumladım bu kadar basit.

abc123

Kayıtlı Üye

Tanrınıneli ne katılıyorum. Yeni yıl için iyi dilekte bulunacaksak kartlar olmadan da yapabiliriz bunu.​

Zaten son zamanlarda bu kart mart bakım işlerinden uzaklaştım iyice. 3 sene öncesine kadar forumda okuduklarımdan sonra bir bakım yaptırmak istedim belki temel sorunlarıma bir çözüm bulurum diye ama dönüş olmadı forumdan. Sonradan insanın temel sorunlarının tespitinin de, varsa bu sorunların çözümünün de gene insanın kendi başına yapabileceği şeyler olduğuna yönelik düşüncem güçlendi ve oturdu.

Burç konularına takılmış durumdayım son zamanlarda. Takılmaktan kastım mantık çerçevesine oturtmaya çalışıyorum

Yanlış bişeyler var. İnsanın doğum yerinin doğum tarihinin insanın kararlarını, karakterini yönlendirebileceği düşüncesi hiç bir zaman aklıma yatmadı.

Yanlıs anlasılmasın tabi ki her insan gibi merak ediyorum böyle şeyleri hatta uyan tarafları da görüyorum ama gene de aklıma yatmıyor ve bu işin genellemelerden kaynaklı algıda seçicilik olduğunu düşünüyorum. konular ne kadar genelse algıda seçicilik o kadar genel olur ve herkese oturabilir

Kart olayı da buna benziyor aslında. Zaten insanın doğasında varolan şeyleri kartlara koymuşlar. Bu kartlar her insanın hayatında zaten var. mesele tarot kartları zaten oyun olarak baslamıs, psikolojik destek için falan da kullanmıslardı yanlıs hatırlamıyorsam ama bunu nasıl yapmıslar bilmiyorum.

çok basit bir genelleme olacak bana kızmayın ama; mesela diyelimki 6 kart seçmem lazım. seçtim bu kartları. simdi bu sectiğim kartlar benimle ilgili geleceğimle ilgili bir şeyler söyleyecek ya. Bunların doğru olduğunu farzedelim

ertesi gün tekrar 6 kart seçmem istendiğinde aynı kartları seçmem gerekmiyor mu bu kartların doğru olduğunu farzettiğimiz de. basit bir yaklaşım ama benim kafam böyle çalışıyor

iyi yıllar herkese bu arada

createtherules

Kayıtlı Üye
Zaten kart bakımı oyuncak gibi üst üste yapılmaz diye boşuna denmemiş ama o ayrı konu.
Bu şekilde inanıyorsanız zaten size sonuç vermemesi normal bir yöntemdir. Alt tarafı güzel bir hoşluk yapılmış. Amma da sorgulandı. Aslında bunlar insanın hemen her şeyi evrensel doğrularla garantiye alma dürtüsü. Halbuki senin dünyanda öyle benimkinde böyle olabilir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Matris de çok güzel bir sahne vardı. Kahin ve Neo arasında geçen.

İlk tanıştıklarında Neo’ya "Vazoyu boş ver," diyor. Neo bu söylediklerine şaşırınca afallayıp vazoyu yanlışlıkla deviriyor. Bu, Kahin'in yalnızca geleceği görme yetisine değil, aynı zamanda Matrix içindeki olaylara müdahale edip bunları değiştirme becerisine de sahip olduğuna işaret ediyor.

Ya da kendini gerçekleştiren kehanet mi yapıyor.

Evren sonsuz olasılıkların yeridir. Her fikir her inanç her kabul mümkündür

abc123

Kayıtlı Üye
Zaten kart bakımı oyuncak gibi üst üste yapılmaz diye boşuna denmemiş ama o ayrı konu.
Bu şekilde inanıyorsanız zaten size sonuç vermemesi normal bir yöntemdir. Alt tarafı güzel bir hoşluk yapılmış. Amma da sorgulandı. Aslında bunlar insanın hemen her şeyi evrensel doğrularla garantiye alma dürtüsü. Halbuki senin dünyanda öyle benimkinde böyle olabilir.

Günaydın. İnanıp inanmama meselesi değil işte ondan bahsediyorum. Eğer bir sonuç alıyorsam bu sonucun kök ün de bir neden olmalı. Doğaüstü şeyler için de böyledir, bilim için de böyledir, kartlar için de, burçlar için de.

Yani bu senin düşüncenle varacağımız yer herkesin kendince düşünceleri vardır. Evet doğrudur ama bu düşünceler sadece kişinin kendisini bağlar o zaman. Ve başkaları tarafından test edilip sonuç alınamadığında genel geçer olamaz ve genel geçer olamayınca da gerçekliği sorgulanır

Din kültürü hocasına sormustum namazın önemini falan anlatıyordu. Çocuk aklı ya o zamanlarda da babam emekli bir öğretmenden bilim teknik dergisinin bazı sayılarını getirmişti bana gömülmüştüm bunlara. Düşünsene ilk defa dinazor görmüşüm kendi kendime düşünüyorum "vay be böyle hayvanlarmı varmış" diyorum.

tabi burda gördüklerimi sorup sorup duruyorum. Dergilerden birinde yarı çıplak afrikalıları görmüşüm tabi

Öğretmen namazın önemini anlatırken şak yapıştırdım soruyu: afrikada ki çıplak insanlar da namaz kılıyor demi diye. Öğretmen afalladı tabi. Müslümansa kılıyordur dedi. Dedim o zaman herkes müslüman olmalı yoksa nasıl faydalanacak insanlar böyle önemli bir şeyden.

Simdi o çocuk aklımla böyle düşünmüşüm yani herkes müslüman olmalı sonucuna varmışım. Simdi bu konuya bakış açımsa: Eğer sahip olduğun inanç, ibadet, ahlak her neyse sana fayda sagladıgını düşündüğün. Dünyanın geri kalan tüm insanları için de aynı faydayı sağlamıyorsa orda bir sıkıntı vardır

Amacım tartışma değil yanlış anlama kendimce içimi döküyorum sadece. Sen haksızsın demek için yazmadım bunları

abc123

Kayıtlı Üye
Ve en nihayetinde bana şunu diyebilirsiniz. O zaman bu forumda ne işin var

İşte nedenlerle sonuçları bağlamaya çalışıyoruz kendimizce :)

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Matris de çok güzel bir sahne vardı. Kahin ve Neo arasında geçen.

İlk tanıştıklarında Neo’ya "Vazoyu boş ver," diyor. Neo bu söylediklerine şaşırınca afallayıp vazoyu yanlışlıkla deviriyor. Bu, Kahin'in yalnızca geleceği görme yetisine değil, aynı zamanda Matrix içindeki olaylara müdahale edip bunları değiştirme becerisine de sahip olduğuna işaret ediyor.

Ya da kendini gerçekleştiren kehanet mi yapıyor.

Evren sonsuz olasılıkların yeridir. Her fikir her inanç her kabul mümkündür

Matrix'in birinci filmi neredeyse tamamını alıntılara parcalamislar. Olay film.
Arkadaşlar, yılbaşının bir parçası olan eğlenceli falın, gereksiz tartışmasını yaptınız.