Doğal Taşların Gizemli Dünyası

majeste

Kayıtlı Üye
Doğanın bizlere sunduğu doğal taşlar, yaşamdan beklentilerimiz ve hayallerimizin gerçekleşmesi konusunda faydalanacağımız en önemli maddelerdir.Gizemli yapıları, bizim, evrenle kurmaya çalıştığımız ilişkinin sözü, gözü, kulağı ve dili olabilirler.

Negatif Enerjilerden Korunma
Olumsuz enerjilerle, fiziksel bedenim ağırlaşır ve kendimizi kötü hissederiz.Siyah renkli taşlar, negatif enerjileri toplayarak bizi korur.
HEMATİT, SİYAH İNCİ

Yaratıcılığınızı Arttırma
Yaratıcılık enerjimizi geliştirerek yaşamın özünü kullandığımızı biliyoruz.Yeni fikirler, yeni projeler, sanat, edebiyat ve müzik yaratıcılık enerjisiyle ortaya çıkar.Doğal taşlar, bu anlamda, yaratıcı ruhumuzu ateşler.Sarı, yeşil ve mavi renklerdeki taşlar yaratıcılık enerjimizi arttırır.
SİTRİN, TURMALİN, TURKUVAZ, AVENTURİN, MALAKİT, KARNELİAN

Yaşam Çoşkusunu Arttırma
Fiziksel olarak, bedenimizde dengenin bozulması canlılığımızı ve coşkumuzu ve yaşam amacımızı kaybetmemize neden olur. Canlılık olmazsa, enerjimiz düşer ve hayat çekilmez bir durum alır.
Sarı, kırmızı ve turuncu taşlar canlılık kazanmamızı ve içimizdeki coşkuyu arttırır.
TOPAZ, AGAT, RUBİ, YAKUT, KAN TAŞI, GARNET, SİTRİN

Huzur Ve Rahatlama
Ruhsal, fiziksel ve zihinsel dengemizi sağlamak için, pembe, yeşil, sarı ve lila renklerdeki taşlardan faydalanabiliriz.
KUVARZ, ONYX, AYTAŞI, TURMALİN, AMBER, PERİDOT

Özgüven Ve Kendini Sevme
Kendimize değer vermemiz, özgüvenimizi arttırmamız, kısacası kendi dünyamıza dokunabilmemiz için taşlardan faydalanabiliriz.
HEMATİT, KAPLAN GÖZÜ, YEŞİL TURMALİN, KALSADİN

Anlam Ve Amaç
Yaşamın anlamını keşfetmek tüm sorunlarımızı aşmamızı kolaylaştırır.Anlam yoksa, yolumuzu bulmamız zorlaşır.Kim olduğumuz ve niçin burada olduğumuz duygusuyla yaşam daha anlam kazanır.
SODALİT, KARNELİAN, KUVARZ, TOPAZ, OBSEDİAN

Sezgilerimizin Güçlenmesi
6.his, sezgi, bilinmeyenle ilişki kurmak ve cevap alabilmek.Bu içsel farkındalığımızı taşların yardımıyla geliştirebiliriz.
AMETİST, LAPİS, AYTAŞI, SODALİT, AZURİT

Zenginlik Ve Bereket
Zenginlik, sadece maddi anlam dışında, tüm isteklerimiz, beklentilerimiz ve ihtiyaçlarımızın gerçekleşmesidir.Taşlar, bizim, destek, aşk, yaratıcılık ve sağlık gibi tüm zenginlik kaynaklarına bağlantımızı sağlar.
SARI SAFİR, KAPLAN GÖZÜ, TOPAZ, KARNELİAN, PERİDOT, SİTRİN, PIRLANTA, KANTAŞI, AYTAŞI, KIRMIZI GARNET, RUBİ

Ayrıca, taşları vücudumuzun enerji noktaları / çakralarımız üzerine koyarak, tıkanmış noktaları açmanız mümkün olabilir.

KUVARZ KRİSTAL , enerjiyi çeker: Tepe çakra
AMETİST, zihnimizi sakinleştirir: Üçüncü göz
PEMBE KUVARZ, kalbimizi sakinleştirir: Kalp çakra
SİTRİN, güven ve emniyet hissi verir: Göbek çakra
DUMANLI KUVARZ, negatif enerjiyi boşaltır: Kök çakra

(alıntı)

Briseis

Kayıtlı Üye
paylaşım için teşekkürler... aragonit ile ilgili uyumlama bilgisini nereden alabilirim bilen var mı?

yagmur06

Kayıtlı Üye
ametist taşının etkisini 3.göz çakramda gerçekten çok görüyorum...

janet

Kayıtlı Üye
Televizyonda sık sık doğal taşlar konuşulmaya başlandı, ve insanların doğal olarak ilgisi artmaya başladı. Ayrıca televizyon dizilerinde de doğal taşlı takıların reklamı yapılıyor. Örneğin son zamanlarda Hürrem yüzüğü oldukça ilgi görüyor. Televizyon sabah kuşağı programlarında doğal taşlar anlatılıyor. Fakat anlatan kişilerden hiç biri önemli bir noktaya değinmiyor. Örneğin sarı safir tavsiye ediliyor. Gerçek sarı safir doğada çok az bulunan ve mücevher grubunda olan bir taş.Nicole Kidman sarı safirli bir kolye yaptırmak için 4 yıl taş bekledi. Bunları bilmeyen yurdumun televizyon izleyicisi, cebine 20 lira koyup sarı safir aramaya çıktı. Ve kaya tuzu - bildiğimiz hayvanların önüne yalaması için konulan, hayvan yemi satan dükkanlarda bulunan kaya tuzu, birden bire yarı kıymetli taş grubuna giriverdi. Halbuki evde bir kaseye bir paket iyotsuz salamura tuzu döküp salona koysanız aynı işi görüyor. Ve dizi, televizyon özentileri: Gerçek hayatla televizyon dizilerini ayırd edemeyen insan o kadar çok ki ülkemizde.. Bundan altı ay önce orta yaşlı, tipinden ev hanımı olduğu belli olan bir kadın geldi: "Angelina Jolie nin Oskar töreninde taktığı küpenin aynısından istiyorum, taşı da gerçek zümrüt olsun" dedi. Kadına o kadar şaşkın bakmışım ki, kadın bir adım geriye gitti.. "Olur, yapan firma ile irtibata geçebiliriz" dedim. "Bak dedi kadın 20 tl den fazla para vermem ve aynı taştan olsun"..
cevap veremedim.. Televizyon dünyası kadınlarımızı o kadar esir almış ki, beyinlerini ve mantıklı düşünme yetisini yerle bir etmiş..
Hala nasıl olur da Angelina Jolie'nin 20 liralık bir küpeyle Oskar törenine katılabileceğini düşünen insanlar olduğunu çözmüş değilim...
Eğitim şart...... okumak, okuduğunu anlamak, araştırmak ve öğrenmek.........

Riddick

Banlı Kullanıcı
Biraz ön yargılıyım bu konuda kusura bakmayın. Ben bu taşların özelliğinin söylenildiği içinmi, psikolojik olarak etkilerinin yaşanıldığına; yoksa gerçekten bir enerjisinin olupta insanları bu enerjiylemi etkilediğini tam anlamış değilim. Kendimce bir araştırma yaptım beni tatmin eden bir sonucada ulaşamadım. Bu konuda kendimce bir kaç arkadaşım üzerinde deney yapmaya karar verdim.

Not: Janet'in dediklerine hak veriyorum.

janet

Kayıtlı Üye
Biz doğal (yarıkıymetli ve kıymetli) taşlar satıyoruz. Ufak çapta da işliyoruz, kolye uçları falan üretiyoruz. Doğal taşların insan üzerindeki etkileri sadece psikolojik değil, fakat abartıldığı kadar da değil. Herşeye mantık çerçevesinden bakmaya çalışan bir insan olarak, bir çok hastalığın tedavisinde yardımcı olarak kullanıldığı zaman faydası kesinlikle oluyor. Kıymetli ve yarıkıymetli taşlar aslında kullanan kişinin toplumdaki statüsünün de göstergesidir. Eski çağlarda sadece asiller kullanırmış, onlar kullanmaya layık görülürmüş. mesela amatist taşı şans getiren taş olarak bilinir ve satılır genelde, halbuki kişinin stresini aldığı için kişi daha ılımlı ve rahat olur, bu da bazı fırsatları kaçırmamasını sağlar, yani taş şansı çekmez, kişinin agresifliğini alır. Son zamanlarda aragonit taşı çok revaçta.. Kalsit grubundan olan ve plastik yapımında kullanılan, tonu 15 tl (yanlış okumadınız!!) olan bir taş..... ve bunu yazan ben, 15 yıllık taş tecrübeme dayanarak yazıyorum...

3008

Kayıtlı Üye
Sayın Janet Hanım,
piyasada satılan bir taşın gerçek yada sahte olabileceğini nasıl ayırt edebiliriz sizce? Çünkü taş diye sert plastik çin malı şeyler (şey diyorum adlandıramadığım için) satılmakta ve biz de bilmeden aldığımızda bekle ki sana fayda sağlasın. Ufak ta olsa ipucu verseniz.

nsnnsn

Kayıtlı Üye
dün bende kaplangözü bir bileklik aldım... Akşam akan suda temizledim ve taktım... Birde dükkanda elime hangi ürünü aldıysam ağrı yaptı. Yüzük taktım parmağım aniden sızladı... Bilezik taktım bileğim ağrıdı...