Varlık Sihirlerinin Nevileri

SanGlade

Banlı Kullanıcı
VARLIK SİHİRLERİNİN NEVİLERİ
Bir süre önce hizmetinde bulunduğum Kral ifrit Dehmuşu elde etmiştim. Bana sayısız meselelerde hizmet veren bu varlıkların meliki olan ifrit Dehmuşa bir gün sihir yapılmış kişinin alametlerinden sordum. Bana: Sihir otuz gurupta kendini gösterir dedi.
Bana bunları, Allah c.c. a ve Süleyman peygamberin ahitlerine yemin ederek yalan söylemeyeceğini söyledikten sonra say dedim. Kral ifrit Dehmuş şöyle karşılık verdi.
Kendisinde sihir olan kimse kapısı kapalı bir ev gibidir. O eve anahtarla açıp girmekten başka yol varmıdır? dedi. Bende: Hayır dedim. Şöyle devam etti.
Bir insanın vücuduna diken veya ok saplansa, o diken veya ok çıkmadan ağrısı gidermi? Bende: Hayır gitmez. dedim.
Kral ifrit Dehmuş dediki: Ey İbnil Hac! Bu guruplar için en geçerli ve gerekli olan haktır ve en yükseğide ciddiyettir. Sana bunların hepsini tek tek anlatacağım.
1. Gurup: Kocaya yaparlar. Kocaya öyle hükmederki, bu erkek karısına buğuz edip nefret etmeye başlar. Halbuki o erkek sihir yapılmadan önce karısını çok severdi.
2. Gurup: Kadına yaparlar. Kadına hükmeder, kocasına buğuz edip, nefret etmeye başlar. Kocasını gördüğü zaman, düşman ve ya domuz görmüş gibi olur.
3. Gurup: Kadına yaparlar. O kadını evlenmemesi için sihir yaparlar. Bu kadını istemeye gelenler isteklerinden vazgeçerek geri dönerler. ( Dolayısıyla kısmetleri bağlanmış olur ).
4. Gurup: Bakire kızlara yaparlar. O kız hırçınlaşır ve dışarıya çıkmaz. O kızı istemek için hiç kimse kapısını çalmaz. Çalmış olsalar bile süratle geri dönüp giderler.
5. Gurup: Erkek aile reisine yaparlar. O erkek çoluk cocuğuna, ailesine hakaret eder ve döver.
6. Koyunlara yaparlar. Koyunların karnındaki cenini öldürürler. Bu nasıl olur? dedim. Dehmuş bana şöyle cevap verdi: Göğü direksiz ayakta tutan Allah'a yemin ederimki, sihir yapılıpta koyun sürüsü üzerinden geçtiği zaman, bu amele müvekkel olan şeytanlar bu sürünün hayvanlarına havale edilirler. Bunlarda koyunların yavrularını öldürürler.
7. Evcil hayvanlara yaparlar. Bu evcil hayvanların eklemlerinde hastalık yaparlar.
8. Koyunlara yaparlar. Bu amele müvekkel kılınan şeytanlar, koyunların rahimlerine darb edip cenini düşürürler.
9. İneklere yaparlar. O ineklerin sütü kesilir ve hiç sağılmaz. İfrit Dehmuş dediki: Eşeğe, Katıra, Ata ve bunların dişisine sihirle müvekkel olan şeytanlar sihrin hükmünü icra ettiremezler. Eğer, bu saydığımız hayvanlarda böyle bir belirti olursa nazardandır. Bu ise Allah korusun döl verecek kısraklara doğum anında arız olur.
10. İnsan çocuğunun ölümü için yaparlar. Sihir yapılan kadının çok az çocuğu hayatta kalabilir. Hamile bir kadın sihrin üzerinden geçse, sihirle görevlendirilen şeytanlarda, o kadının beline, makadına ve karnına vurarak cenini düşürürler.
11. Küçük çocukları öldürmek için yaparlar. Sihirle müvekkel olan şeytanlar çeşitli darbelerle çocuğa vururlar. Daha kötüsü; Bahrı ezrak (mavi deniz) denen malum yerdeki bir kaynaktan getirdikleri suyu içirirler, çocuk aniden hastalanarak ölür. Bu sudan yetişkinlere içirildiği zaman karınları şişer ve su toplar.
12. Devamlı kız çocuğu doğurması için yaparlar. Salı veya Cuma günü tali-ın Sünbüle burcunda iken bir kadın sureti yaparlar, kadında bunun üzerinden geçerse, o kadın sadece kız çocuğu doğurur. Bunun üzerine: Ey Dehmuş! Nasıl olur da erkek çocuk doğurabilecek bir kadın, sihir yapıldıktan sonra yalnızca kız çocuk doğurur hale gelir? dedim. Dediki: Hazreti Muhammed s.a.v.i alem lere peygamber ve rasul olarak gönderen Allah a yemin ederimki, sana sadece gerçeği söyledim. Gerçek dışı bir şey konuşmadım Mağrib (Batı) in sonu olan denize yakın bir yerde bir bitki yetişir. Sihirle müvekkel olan şeytanlar bu bitkiyi alırlar ve kadına yedirirler. O kadın bundan sonra sadece kız çocuğu doğurur.
13. Erkeğe yaparlar. O erkeğin erkekliğini bağlarlar.
14. Geline yaparlar. Gelin damattan nefret eder.
15. Kadına yaparlar. Kocası ile münasebetten tiksinti duyar ve kocasına ilişkiden nefret ettiğini söyler.
16. Erkeğe yaparlar. Erkek mafsallarının ağrısından duramaz.
17. Kadına yaparlar. Kadının karnında ve başında su toplanır.
18. Kadına yaparlar. O kadının güzelliği kaybolup gider.
19. Kadına yaparlar. O kadını kısırlaştırırlar. İnsanlar o kadını kısır zanneder. Kısır olan kadın kendisinden kan gelmeyendir.
20. Malların telef olması için yaparlar. Yaptıkları zaman mal, eşya ve hayvanlar telef olur.
21. Karı kocayı ayırmak için yaparlar.
22. Ev halkına fitne sokmak ve buğuz etmek için yaparlar.
23. Erkeklere ve kadınlara yaparlar. Cinlerden olan bu kavim o kişinin bedenine darb eder. O kişide giderilmesi zor bir illet kalır.
24. Kadınlara ve erkeklere yaparlar. O kişinin insanlar yanında hiçbir değeri kalmaz. Hiç kimse böyle kişilere değer vermez.
25. Erkeğe yaparlar. O erkek makamından aşağıya düşer.
26. Erkeğe yaparlar. O kişinin elinde mal ve para cinsinden ne varsa gider, iflas eder.
27. Kadına yaparlar. Bu kadın evlenir ama çabuk boşanır. Bir kararda duramaz. Evlilik hayatı kararsız olur.
28. Erkeğe yaparlar. O erkek beldesinde duramaz ve sürekli yer değiştirmek ister.
29. Güzel kadınlara yaparlar. O kadının insanların yanında hiç bir güzelliği ve değeri kalmaz. Güzelliği ve mutluluğu mutsuzluğa dönüşür.
30. Erkek ve kadınlara yaparlar. Bu kişinin rengi sararır, aklı gider ve hastalanır.
Ey Dehmuş! Bunların ilaçları nasıldır? diye sordum. Dehmuş başını salladı. Bende ona: Bunların ilaçlarını bana tarif et ve bildir dedim. Dehmuş dediki: Sihrin tedavisi ve bozması yazı iledir. Bunların ilaçlarıda şöyledir. Devam edecek.

Kaynak: Şumusul envar ve kunuzul esrar