İhlas Suresi'nin Havassı

SanGlade

Banlı Kullanıcı
İhlâs suresinin kadri celil olup, zikride meşhurdur. İhlâs sure sinin fazileti hakkında birçok hadisi şerif olup, bazı alimlerde bu surenin havassı celilesinden bahsetmişlerdir.

Peygamber efendimiz hazreti Muhammed s.a.v. İhlâs suresi hakkında şöyle buyurmuştur:

لِكُلِّ شَىْءٍ نُورٌ وَنُورُ الْقُرْآنِ قُلْ هُوَ اللهُ اَحَدْ

Li külli şeyin nûrun ve nûrul kurâni kul hüvallâhü ehad.
(Her şeyin bir nuru vardır. Kuran'ın nuru ise Kulhüvallâhü ehad'dır)

Yine İhlâs suresi hakkında peygamber efendimiz s.a.v. şöyle buyurmuşlardır: Kulhüvallâhü ehad suresini 1 defa okuyan kimse Kurani Kerimin üçte birini okumuş gibi olur.

Kulhüvallâhü ehad suresini üç (3) defa okuyan kimse Kurani Kerimin tamamını okumuş gibi olur.

Kim! Kulhüvallâhü ehad suresini on (10) defa okursa, Allah c.c. okuyan kimse için Cennet'te bir ev yapar.

Kim! Kulhüvallâhü ehad suresini elli (50) defa okursa, Allah kul hakkı ve büyük günahlar müstesna elli senelik günahını bağışlar.

Kim! Namazda yada namaz dışında 100 defa Kulhüvallâhü ehad suresini okursa, Allah Teala hazretleri ona Cehennemden kurtulma beratı yazar.

Yine sahih olan bir hadisi şerifte Peygamber efendimiz hazreti Muhammed s.a.v. şöyle buyurmuştur:

اِذَا اَخَذْتَ مَضْجَعَكَ مِنَ اللَّيْلِ فَاقْرَأْ سُورَةَ اْلاِخْلاَصَ وَقُلْ يَااَيُّهَا الْكَافِرُونَ ثُمَّ نَمْ خَاتِمَتِهَا فَاِنَّهَا بَرَاءَ ةٌ مِنَ الشِّرْكِ

İzâ ehazte madceake minel leyli fa'ra' sûretel ihlâse ve kulyâ eyyühel kâfirûne sümme nem hâtimetihâ fe innehâ berâetün mineş şirk.
(Gece uyuyacağı zaman, İhlâs ve Kâfurûn surelerini tamamlayıp okuduktan sonra, uyuyan kimse şirkten emin olur).

Yemeğe başlarken unutup, Besmele-i şerifi çekmeyen kimse yemeğini bitirince İhlâs suresini okusun. Peygamber efendimiz bir adamın böyle yaptığını, yani yemekten sonra İhlâs suresini okudu- ğunu işitince, ''Allah c.c. bu adamı bağışladı'' diye buyurmuştur.

Alimlerden bazılarıda İhlâs suresi hakkında şöyle demişlerdir: İhlâs suresini okumaya devam eden kimse her türlü hayra ulaşır ve her türlü şerdende emin olur. Dünyadada ahrettede bu böyledir. İhlâs suresini devamlı okuyan kimseye tecelli kapıları açılır. Allah c.c. rızkını genişletir, ömrünü uzatır ve bütün önemli işlerinde ona yeterli olur. İhlâs suresini devamlı okuyan kimse ölüm sekeratını tatmaz, kabir azabından kurtulur ve insanlar korktuğu zaman o korkmaz. İhlâs suresinin sayılamayacak kadar çok faziletleri vardır. İhlâs suresi 47 harf olup, cümeli ebced adedi 1002 dir.

1. Mühim bir dileği olupta bu dileğinin yerine gelmesini isteyen kimse güzelce bir abdest alıp iki rekat hacet namazı kılsın. Kıbleye karşı iki diz üzerine oturup 1000 defa İhlâs suresini okuyup, ellerini kaldırarak şu duayı okusun.

اَللَّهُمَّ اِنِّى اَسْأَلُكَ يَاوَاحِدُ يَااَحَدُ يَافَرْدُ يَاصَمَدُ يَامَنْ لَمْ يَتَّخِذْ صَاحِبَةً وَلاَوَلَدًا يَامَنْ لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ وَلَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُوًا اَحَدُ اَسْأَلُكَ بِحَقِّ اَسْمَائِكَ الْعِظَامُ وَاَنْبِيَائِكَ الْكِرَامْ اَنْ تُسَخِّرَلِ خُدَّامَ هَذِهِ السُّورَةِ الْعَظِيمَةِ عَبْدِكَ عَبْدُ الرَّحْمَنْ وَعَبْدِكَ عَبْدُ الصَّمَدْ وَعَبْدِكَ عَبْدُ الْوَاحِدْ يَكُونُونَ لِى عَوْنًا عَلَى قَضَاءِ حَوَائِجِى اَلْوَاحًا اَلْوَاحًا اَلْعَجَلَ اَلْـعَجَلَ اَلسَّاعَةَ اَلسَّاعَةَ بَارَكَ اللهُ فِيكُمْ وَعَلَيْكُمْ وَصَلَّى اللهُ عَلَى سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَعَلَى آلِهِ وَصَحْبِهِ وَسَلِّمْ

Allâhümme innî eselüke yâ vâhıdü yâ ehadü yâ samedü yâ men lem yettehız sâhibeten ve lâ veleden yâ men lem yelid ve lem yûled ve lem yekün lehü küfüven ehad. Eselüke bihakki esmâikel ızâmü ve enbiyâikel kirâm. En tüsahhıralî huddâme hâzihis sûretil azîmeti abdike abdurrahmân abdike abdüssamed ve abdike abdül vâhid yekûnûne lî avnen alâ kadâi havâicî elvâhan elvâhan elacele elacele essâate essâate bârakallâhü fîküm ve aleyküm. Ve sallallâhü alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellim.

Allah c.c. ın izniyle dilediğin şey en kısa zamanda yerine gelir.

Kaynak: Usulül bast fi sirril evfak vel havas

murat1977

Banlı Kullanıcı
syn mehmet şirin şirin bey
sizi tenzih ederek şunu söyliyeyim.insanlar bi davet yapıpta falanca surenin hadimini çağırmak ya da hadim edinmek istiyorlar.
ama maalsef bu tür girişimlerin sonucu felaket olabiliyor.öncelikle sure hadimleri ile görüşmemizin amacı nefsi değil allah için ve insanların hastalıklarının tedavisine vesile olabilmek içindir.yoksa cinlerle ya da hadimlerle aşk meşk işleri, define işleri vs vs gibi sebeplerden dolayı görüşmek istenirse baştan kaybetmiş oluruz.evvela
nefsi düzeltmek sonra bu işlerde mahir ve ehil olan bir kişiden ilim ve icazet talep etmek, sonra da nefsi terbiye etmek için riyazatlara girmek gerekir.ondan sonra mana alemi sizi uygun görürse davetlerinize icabet olur ve hadim sahibi olmuş olursunuz

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İhlas suresini günde 10 kez okumayı alışkanlık haline getirenlerin o gün işlediği günahlar affolunur diye okumuştum bir kitapta.
Dua kavramını gerçekten çok seviyorum,insana ayrı bi güç veriyor.Yalnız bazılarına kafam basmıyor.:)
Günah işle,ihlas oku affolsun.Böyle bir sürü dua var.Şunu şunu oku günahın affolsun diye.Günah işliyim dua okuyayım,olacak şey değil.Allah isterse dağ gibi günahıda affeder tabi,duasızda affeder yeter ki istesin.Ancak bu tip duaları anlayamıyorum ben.Umarım anlatabildim.:)

origanum

Yönetici
İhlas suresini günde 10 kez okumayı alışkanlık haline getirenlerin o gün işlediği günahlar affolunur diye okumuştum bir kitapta.

Dua kavramını gerçekten çok seviyorum,insana ayrı bi güç veriyor.Yalnız bazılarına kafam basmıyor.:)
Günah işle,ihlas oku affolsun.Böyle bir sürü dua var.Şunu şunu oku günahın affolsun diye.Günah işliyim dua okuyayım,olacak şey değil.Allah isterse dağ gibi günahıda affeder tabi,duasızda affeder yeter ki istesin.Ancak bu tip duaları anlayamıyorum ben.Umarım anlatabildim.:)

Doğrudur ama niye o zaman sayı veriliyor?

Arka arkaya tekrarlayınca okuyana bir faydası mutlaka vardır ondan olabilir sayısı. Belki günah silmek değilde okuyan kişiyi o gün günahtan uzak tutuyor birşey yapacağı varsada bir koruma gibi o dua onu sarıyor ve günaha yaklaşmasına mani oluyor olabilir.

Aynen günah işle şunu oku affolsun, mantık kabul etmiyor değil mi? Etmesin de zaten. İnsanlık en azından bu zamanda bu kadar saf değil, eskiden hakikaten olmadık şeylere inanabilenler çıkıyordu. Günümüzde bu gözükapalılar çok az neyse.
Burada hem birşey okuyunca günahların affolmayacağı hem de belirli sayıda okunması kısmına dikkat çekeyim. Havass okumaları yani bu ekole ait büyülerde birtakım dualar belirli usullere göre okunur malum, bunu bu sitede bilmeyen üye yoktur zaten, varsa da olmasın öyle bir üye.
Neden dualar okunuyor peki? Sebebi basit bir fizik kuralı, bazı sesler yaydığı titreşim nedeniyle molekülleri harekete geçirir.
Bu bazı sesler nedir? Titreşim gücü fazla olan sesleri oluşturan sözlerdir.
Nasıl diğer sözlerden daha fazla gücü oluyor bunların? Binlerce yıldır milyarlarca kişi tarafından onyüzmilyonbin kere okunarak enerji yüklendiği için.
Örneğin Ali Baba ve 40 haramiler bir mağara kapısına "açıl susam açıl" diyerek sesin titreşimi ile belirledikleri bir kayanın moleküllerini harekete geçirirler. İş tabi bu masaldaki kadar basit değildir ama özü budur.
Susam kelimesini ele alalım, öyle dua falan olmasına gerek yok yani bir kelimenin, buna dünya kurulalı beri her doğan insan hergün bir miktar okusa idi çok yüksek titreşime sahip olur ve bir numaralı büyü malzemesi olurdu. Duaların üzerine uzun zamandır çok sayıda kişi okur ve o kelimelerin titreşimi molekülleri hareket ettirecek hale gelir. Bunu bilen büyücüler çok ileride kullanabilmeleri için ya da gelecek nesillerde kullanılması için bilerek bazı sözleri zikir şeklinde tekrarlatırlar, kimse anlamasın niyetlerini diye de duaları zikrettirirler. Dergahlar bunu yüzlerce yıl yaparlar. Sonuçta o sözler enerji yüklenir ve şeyhlerin kullanımlarına uygun hale gelir. Etraftaki enerjiyi de toplayıp kendilerine kullanırlar şeyh kısmı. Mürit kısmı da dua ettiğini sanır ve bizim şeyh çok güzel dualar ettiriyor diye hava basar. Tavan yapmış ego ile gerçek mürit olunamayacağından bihaber. Gariban vatandaşın ne zannettiğine hiç girmiyorum bile. Eskiden sohbetlerde gelen kişilere ve onların etrafındakilere ulaşılabilirken okuma yazma oranının artışıyla kitaplara dökülmüştür. Çok sayıda okumalarını sağlamak için de teşvik edici ifadelerle ikna etme yoluna girmişlerdir. Şu kadar şundan okunursa sevap kazanılır, günahlar affolur, şu muradın olur vs. İnsanların saf duyguları büyü mafyasına kurban gider ama alan razı veren razı, kimse itiraz etmediği gibi kanmayı seçer. Pembe gözlük çekicidir, insanlar birşeylerin hoop diye istedikleri gibi olacağına inanmak ister. Her türlü pisliği yapmasına rağmen sadece okuduğu için günahlarının silineceğini, kimseye hayrı dokunmayan bir nemrutken okuduğu için sevap kazanacağını hayal eder, umutlanır.
Sanırım neyin ne olduğu konusunda büyü okulu sitesi üyeleri olarak biraz daha farkındalığınız artmıştır.

Pesimistanbul

Banlı Kullanıcı
Seyhler buyucu gibi tanitmisin ama isin ozu baska anlasiln sen hic tarikat ne bilmezsin allah dostlari bilmez sin ogren derim zikirlerin sayili olmasi bazi kapilarin acilmasi icindir mertebenin yukselmesi icindir buyu olsa peygamberimiz sayi vermez sayi kuraldir nasil bi kural ornek aciklama istersen dunya neden 6 gunde yaratildi kün emri var ken ol dese olur du amma bir kanun var bir dizen var dunya neden yedi katman neden gunes 24 saatte bir doguyor 10 saatte dogmiyor hergun farkli olmuyor demekki bir duzen bir sistem var allah dusunup tutalim die ogutler veriyor az dusunuyoruz