Basit bir egzersiz (renkler)

Doganay

Kayıtlı Üye
Uyguladığım basit bir egzersiz;
Bir iskambil destesi alın, resimli kartları çıkartın (papaz, joker, kız,vale) sadece kırmızı ve siyah kartlar kalsın. Desteyi karıştırın ve ters çevirin. En üstteki kartı alın, gözlerinizi kapayın ve parmak uçlarınızla kartın üzerinde gezdirin, kırmızı renkler daha sıcaktır, siyah renkler daha serindir. Kartın kırmızı mı siyah mı olduğunu tahmin edin, gözlerinizi açın ve kontrol edin. İlk seferde başarılı olamayabilirsiniz ama pratik yapmaya devam ettiğinizde dokunarak renklerin yaydığı ısıya karşı duyarlılık kazanacaksınız. Sonrasında resimli kartlarıda desteye ekleyerek çalışmanızı geliştirebilirsiniz. Böylelikle kırmızı/siyah/resimli diye üç seçeneğiniz olur. Resimli kartların çok renkli olduğundan ötürü daha farklı bir titreşim yaydığını farkedeceksiniz

mecra

Kayıtlı Üye
Güzelmiş denemeyi düşünüyorum. Teşekkürler;)

Angel777

Kayıtlı Üye
İnanılmaz bir şey, kartlar sayesinde kendimi geliştiriyorum. Etkisi de gerçekten yüksek...

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Komik ama ben de jelibon yediğim zaman gözlerimi kapatıp seçerim. Ardından rengini bulmaya çalışırım. Genelde doğru çıkar. Belki pyrokinezi ile alakalıdır. Ben hiç pyrokinezi ile alakalı olabileceğini düşünmezdim halbuki. :D

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
:D:D Henüz elimdeyken yapıyordum ayırt etme işlemini. :D

38life

Kayıtlı Üye
Bu mantıklı renklerin sıcaklığı olduğu gibi ağırlıklarıda vardır fakat bukadar ince birşeyin farkına varmak çok pratik ister.

reidikonto

Kayıtlı Üye
Değişik birşey, ama iyi geliştirmek lazım paylaşım için teşekkürler..

Osiris

Kayıtlı Üye
Bunu tarot kartları ile uygulamanız sezgilerinizi çok güzel geliştirir =)

Nada

Banlı Kullanıcı
Ben bunu denedim! =))
Gerçi ben resimli kartları çıkarmıştım ama yine de kırmızı kartlar daha sıcak gibiler sanki bu tarz birşey ya da zaten %50 şansım olduğu için tutturdum bu da olabilir :D :D