Enochian ı iyi bilenler varsa yardım edebilir mi??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kiaransalee

Kayıtlı Üye
bu konuda tecrübe sahibi olan ve iyi bilenler lütfen yardım edebilir mi? bu alfabeyle yazılmış dökümanları alfabetik olarak çevirmeye çalıştım ama anlamsız kelimeler ortaya çıktı. araştırmalarım sonucu bu alfabenin dili de olduğunu öğrendim. bilen birisi çok acil yardım edebilir misiniz??

onepiece

Kayıtlı Üye
İş
Danışman
sorunu tam anlamış değilim biraz daha açar mısın ?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
anlamsız derken nasıl anlamsız hangi dile göre ceviriyorsunuz

kiaransalee

Kayıtlı Üye
anlamsız derken nasıl anlamsız hangi dile göre ceviriyorsunuz

ya çeviriyorum derken harfleri normal latin alfabesine çeviriorum dile fln diil. konuyu açmak gerekirse, yazıları alfabeden bakarak bizim kullandığımız alfabeye çeviriyorum ama enochian anahtarları da çıkmıyo türkçe yada başka dilde kelimeler de. umarım daha açıklayıcı olmuştur... anlatamamışım tam sanırım

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
Peki bunları bir dile çevirirken ne bulmayı umuyorsunuz? Ben bu dilin pek çevirilebilen bir dil olduğunu düşünmüyorum. Anladığım kadarıyla kalıpsal bir yapıya sahip. Ayrıca bir dili başka bir dile çevrilebilmesi için hedef dilin canlı olması gerekir, yani belli bir kitle tarafından kullanılması gerekiyor. Bu dil zaten uhrevi ve ölü bir dil olduğunda (yeryüzünde kullanılmayan ve unutlumuş dile ölü dil denir) ve bir topluluk tarafından kullanılmadığından bu dile ait herhangi bir anlam grubu bulunmadığından (sözlük anlamında)bu dili bugünkü hiç bir dile çeviremezsiniz.

Saygılarımla

Not: Bu şahsi görüşümdür

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Enokyan Maji sistemi, 1580’li yıllarda Dr. John Dee ve Edward Kelley‘nin çalışmaları sonucunda elde edilen son derece karmaşık bir sembol ve dil sistemidir.enokyan majide yazı sitemi önemli olduğa kadar ses ve sesin kullanımına yönelik çalışmalar yürütülmüştür. 48 adet enokyan maji fonetik kullanışı vardır bu 48 enokyan ses anahtarından yine türetilmiş yüzlerce metod vardır.Yazı sistemi bu ses kullanışları ve bazı sembollerle davetler kovmalar büyüler ve diğer maji uygulamaları türetilmiştir.
(48 anahtar mevcut)
Örneğin:
a : a sesi
c : yumuşak k sesi
e : uzun i sesi
o : uzun o sesi
q : kalın k sesi
u : uzun u sesi

Deniliyor.
Benim size tavsiyem grçek anlamda bu işi yapmak istiyorsanız bir ekibe ihtiyacınız olacağıdır.Yüksek maji bilgisi ve deneyimi olan bir majisyen,bir kriptoloji uzmanı,bir sembol uzmanı bir de fonetik konusunda uzman bir kişi ile istediğiniz şekilde sonuç almanız belki mümkün olabilir.

kiaransalee

Kayıtlı Üye
Peki bunları bir dile çevirirken ne bulmayı umuyorsunuz? Ben bu dilin pek çevirilebilen bir dil olduğunu düşünmüyorum. Anladığım kadarıyla kalıpsal bir yapıya sahip. Ayrıca bir dili başka bir dile çevrilebilmesi için hedef dilin canlı olması gerekir, yani belli bir kitle tarafından kullanılması gerekiyor. Bu dil zaten uhrevi ve ölü bir dil olduğunda (yeryüzünde kullanılmayan ve unutlumuş dile ölü dil denir) ve bir topluluk tarafından kullanılmadığından bu dile ait herhangi bir anlam grubu bulunmadığından (sözlük anlamında)bu dili bugünkü hiç bir dile çeviremezsiniz.

Saygılarımla

Not: Bu şahsi görüşümdür

birşey bulmayı ummuyorum sadece neden ve ne amaçla yazıldığını bulmaya çalışıyorum. içinde bir anlam bulmayı ummuyorum. boşuna yazıldığını -en azından yazan kişi için söylüyorum- düşünmüyorum, mutlaka bir amacı olmalı diye düşünüyorum. amacım sadece ne olduğunu çözebilmek.

kiaransalee

Kayıtlı Üye
Enokyan Maji sistemi, 1580’li yıllarda Dr. John Dee ve Edward Kelley‘nin çalışmaları sonucunda elde edilen son derece karmaşık bir sembol ve dil sistemidir.enokyan majide yazı sitemi önemli olduğa kadar ses ve sesin kullanımına yönelik çalışmalar yürütülmüştür. 48 adet enokyan maji fonetik kullanışı vardır bu 48 enokyan ses anahtarından yine türetilmiş yüzlerce metod vardır.Yazı sistemi bu ses kullanışları ve bazı sembollerle davetler kovmalar büyüler ve diğer maji uygulamaları türetilmiştir.
(48 anahtar mevcut)
Örneğin:
a : a sesi
c : yumuşak k sesi
e : uzun i sesi
o : uzun o sesi
q : kalın k sesi
u : uzun u sesi

Deniliyor.
Benim size tavsiyem grçek anlamda bu işi yapmak istiyorsanız bir ekibe ihtiyacınız olacağıdır.Yüksek maji bilgisi ve deneyimi olan bir majisyen,bir kriptoloji uzmanı,bir sembol uzmanı bir de fonetik konusunda uzman bir kişi ile istediğiniz şekilde sonuç almanız belki mümkün olabilir.

çok teşekkürler ilginiz için. ben sadece şu an internette varolan kalıplara -sanırım enochian key deniyor- bakabildim, yazmayanlara ulaşamadım. muhtemelen benim bulamadıklarımdan biridir diye düşünüyorum.

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
Yazmaların orjinali Londra British Museum'da 3188, 3189, 3191, 3677, ve 3679 nolu dokümanlar olarak saklanmaktadır.

Saygılarımla

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
enochianalphabet.jpg

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
Pardon düzeltme yapmak istiyorum: Kalan yazmaların orjinali.....

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
Bu müzelerde neler neler var bir bilseniz ...

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
ben arada takıp ediyorum haklısınız gizli tarih gömü olmuş yatıyo ingiliz ve fransız muzelerınde

kiaransalee

Kayıtlı Üye
arkadaşlar yalnız düzeltme yapiim bendeki orijinal fln diil birisinden kaldı... artık bende merak ediyorum aslında onlarda ne olduğunu. şimdi bide yazan kişi nerden öğrenmiş onu merak etmeye başladım. konuyuda o yüzden açtım zaten...

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
Ave adlı melek tarafından Dr. John Dee'ye ve arkadaşı Edward Kelly'ye yazdırılmış. Bazıları öyle güçlüymüş ki bu anahtarların, Ave adlı melek bunları Dee'ye tersten yazdırmak zorunda kalmış.

kiaransalee

Kayıtlı Üye
Ave adlı melek tarafından Dr. John Dee'ye ve arkadaşı Edward Kelly'ye yazdırılmış. Bazıları öyle güçlüymüş ki bu anahtarların, Ave adlı melek bunları Dee'ye tersten yazdırmak zorunda kalmış.

evet dünya dışı psişik varlıklar tarafından yazdırıldığını ve insanlara ait bir dil veya alfabe olmadığını okumuştum daha önce... bir de bunların özel fonetiği varmış. peki bunlar yazı olarak durduğunda, yani okunmadığında da bir etkisi var mı sizce?

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
Kesinlikle olduğunu düşünmüyorum, çünkü bu gibi sese dayalı belgelerin seslendirilmedikçe bir etkisi olacağını sanmıyorum. Ses zaten en önemli varoluş sebebimiz. "OL"

kiaransalee

Kayıtlı Üye
anladım... peki bunu yazdıran varlıkla sadece bu john dee mi iletişim kurabiliyo birileri daha kurmuş olabilir mi? veya bu anahtarlar sabit mi karıştırılarak yenileri üretilebilen bi yapıda mı yoksa?

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
Artık kuramıyor maalesef, ama o varlığın kiminle iletişime geçeceğini ben de bilemem kusura bakmayın. Bütün anahtarların ne işe yaradığı zaten başında yazıyor. Eğer okuyamıyorsanız, site içinde verilen Enochian anahtarlariya karşılaştırınız.

http://www.gizlimabet.com/forumdisplay.php?f=109

Saygılarımla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...