Hüddam tutmak için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

medy

Banlı Kullanıcı
bir cumartesi sabahı oruca niyet edilir ama oruca niyet ederken hayvansal gıdalar alınmaz örnek et süt vesayre hatta mümkünse sadece patates tomates yada arpa ekmeyi zeytin ve halvate girilir okuma zamanında azda olsa öd agacı ak günlük yakılır ve devamlı bu isim okunur ya vedud tabi bu aşamada 5 vakit namaz tekbir edilir ve mümkünse devamlı vedud okunur ve birinci gün perde sallanır ikinci gün ulvi acılır ücüncü gün dagılır ve ortam sakinleşir ama sen devam edersin tam yedi gün yedinci gün bu ismin hadimi gelir ve sana ne istedini sorar sen ondan ben ömür boyu senden bi yardıcı isterim dersin ve sana selam eder gider sonra sen riyazetten cıkarsın ve 3 gün beklersin ve öyle sırası bu ismi 100 defa cekersin sonra sana huddam gelir ve şartlarda anlaşma yaparak devamlı baglantı kurulur saygılar

MaHaRa

Kayıtlı Üye
Selâmlar;

Bu Hüddamı elde etmek
için, yedi günde tamam
diyorsunuz yani. .
Ee kolaymış(!)

Lâkin,gelenin ismini
yazmamışsınız.

Bu esmâ'nın hizmetlisi midir
yoksa öylesine da'vet'e icabet
edenlerden birisi midir?:)
Bunu nasıl anlarız?

Böyle kesin bir uslup
ileyazdığınıza göre sizin
bu da'vet'izaten tecrübe etmiş
olmanız gerekir, değil mi?

Öyle ise sorularıma yanıt verip
sonuçlarını da paylaşır mısınız?

Ne oldu? Aranızda nasıl bir
bağ kuruldu? Bu usul ile neden
üç gün beklediniz kasem almak
için.Ved'ud kasemini nasıl
hazırladınız ve ne yaptınız?
Halvet'e hangi usul ve niyet
ile girdiniz? Halvet süreniz
boyunca manevi olarak nasıl
bir destek ve yardım aldınız?

Kafir afarit ve cenni'den kendinizi
hangi usul ve terkip ile korudunuz?
Uykusuzluğunuzu nasıl yendiniz vs.

Bunları da paylaşırsanız bizim
ile inanıyorum ki tecrübe etmek
isteyen kardeşlerimiz gönül rahatlığı
içinde tecrübe ederler belki.

A'ma "Yok bu benim terkibim değil,
ben de internet de buldum" derseniz.
O zaman kardeşim. kaynagini bilmiyorsaniz
bile " Arkadaşlar bu terkip benim değil,
internette buldum sonuçların vebali
benim değildir. Zaten sadece bu esma ile
ve usulsuz olarak halvete kendi başımıza
tecrübe veya izin olmadan girilmez,
haberiniz olsun demek " düşer değil mi?:)

V'esSeLâm

kermit

Kayıtlı Üye
MaHaRa tebrikler :) doğru söze ne denir :) ben konuda huttam diye görünce bile açıkçası şüphelerle girdim konuya

medy

Banlı Kullanıcı
evet
tecrübe ettim ve bu esmanın huttamıdır zaten senle konuşan baş hadimdir isim var ama sen bunu ondan duy atarit bu bir görüntüdür sen ondan korkarsan ilmin yenik düşer sadece oku başka bişi yapma ve sana ey evlat diyenle konuş ve bu konuyu sadece esmanın hadimidir huttamda onun huttamıdır selammlar

sontur

Kayıtlı Üye
hüddam degilmiydi o ya arkadaşlar hüttam başka bişeymi...

onurcuk

Banlı Kullanıcı
harbiden hüttam ne ya hüddam veya hadim dir o :D

medy

Banlı Kullanıcı
sen huttam desende aynı hüddam desen de sorun sen bu ilimde nekadar alimsin

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
sen huttam desende aynı hüddam desen de sorun sen bu ilimde nekadar alimsin
Benim botanik ilminde alim olmamam,çileğin latince adının 'Fragria vesca' olmasına engel değilse birinin de bu ilim de alim olup olmaması adının 'hüddam' olmadığı anlamına gelmez. İnsanlar nasıl bilirse onu öyle sorarlar Sayın Medy.

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
cevaba koptum :) katılıyorum

ayaz

Kayıtlı Üye
slm arkadaşlar. vedüd ismi allahın azametli adlarından biridr.bunun hizmetlisi(Hihyal)dır cebrail a.s ,a bağlıdır.halvet süresi 40 gün gizli sayısı 20x20=400 dür.günlük ve cavi,de tütsüleridir.bundada diğerleri gibi devamlı rizayet ve zikir gerektirir..öylesine ben yaptım,ben ettim,de falan filan olmaz.hüddam hüddam,dır başka isimlerle hitap ne kadar doğru tartışılır.tabiki her şey gizlilikle oluşur,doğrusuda budur zati.Allah daha doğrusunu bilir.ayaz hoca sevgilerle kalın kardeşlerim.bu arada önünüze gelen her terkibi yapmayın zira kötü sonuçlarada yol açabilrsiniz.sevgilerimle ..

medy

Banlı Kullanıcı
sen botanik te olabilirsin kapilusta her göz görenden net olamaz sevgili kardeşim sen bu konuyu tecrübe ettinmi acaba
ozaman sen bu işi bilene bırak çünkü tecrübe etti sayın
kardeşim

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
sen botanik te olabilirsin kapilusta her göz görenden net olamaz sevgili kardeşim sen bu konuyu tecrübe ettinmi acaba
ozaman sen bu işi bilene bırak çünkü tecrübe etti sayın
kardeşim
Acaba kime istinaden yazdınız?

Pantea

Kayıtlı Üye
Konuyu bolmek istemezdim ama bir iki gundur duzeltilmedigini gorunce belirtmek istedim " huttam" yanlis bir yazilisdir dogrusu " huddam"dir huddam hizmetli hizmet eden anlamindadir yani her insanin sag ve solunda bulunan rehberlerine verilen isimdir .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evet doğrusu budur, konu da bu zaten. Evet çok kaldı; bu şekilde hatalı olanı silmeden görerek konuştuk, düzeltelim.

SanGlade

Banlı Kullanıcı
ewet sayın arkadaşlarım konuya icabet etmemek için zor tuttum ama kendime yenik düştüm egerki bilgi yanlış ise yada mazur gören niyet ukalalık değil bir müdavim hüddam görevli vs elde etmek için gerekli irfan ilim demişsin konuyu açan güzel kardeşim de senin belirttigin ilim ya yanlış yada eksik bu kanaate şurdan varart özürlerimide ekleyerek yazmak istiyorum birincisi hüddam dediğiniz şey yoldan geçen bir adam değilki gel diyince gelsin dur diyince dursun bunu yapmanın şartları vardır riyezet demişşin onuda düzeltelim riyazattır doğrusu tüm hayvani gıdalardan arınmışlıktır hüddam belirli bir tehbih sayısına hürmeten gelir ve bunun şartlarıda salih bir kalp temiz bir mekan dır + dediğine göre korkarsan ilminle ezilirsin demişsin ehbe güzel kardeşim bunu söylüyorsunda karşındaki 15 yaşındaki üstünlük taslayabilecegin bir çocuk değilki ilminle ezmeye çalışasın saygı göstermediğin takdirde geri dönüşü olmayan olaylara sebebiyet verirsinki senin bahsettigin neredeyse hüddamların en yükseklerinden biri sayılabilir cennet-ül esma ile birlikte ismi anılan hüddamdan bahsediyorsan kusura bakma kardeşim tecrübe ettim dedigin şey bana göre yanlış anlama ya bir rüya yada bir sanılgı dır bu gibi şeyler bakkaldan 3 elma 5 portakal almaya benzemez bir açıklama yapıyorsan lütfen yazıtlara imla lara nizamlara ve duaların özüne göre yazarsan sevinirim tekrar eleştirimden bir alınganlık olduysa özürlerimi iletirim
tşk ederim....

medy

Banlı Kullanıcı
yolları tartışmak birbirinize laf sokmanız sizi geriye götürür eyer tartışan varsa kendi arasında olayı çözsün ama ben bubu yapmak istiyorum diyen kardeşime yardımcı olucam teçrübe edilmiştir

• Beğendim
Tepkiler: ebi

origanum

Yönetici
yolları tartışmak birbirinize laf sokmanız sizi geriye götürür eyer tartışan varsa kendi arasında olayı çözsün ama ben bubu yapmak istiyorum diyen kardeşime yardımcı olucam teçrübe edilmiştir

Üzerinden 2 seneden fazla geçen bir konuya yorum mu yapıyorsunuz hala?
Üstelik konunun yanlış olduğunu ilimin alimleri kibarca söylemişken. Ayrıca bu kadar zamandan beri hala imla hatalarınızı ve üslubunuzu değiştirmemişsiniz.
Konu kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...