suyun üstünde yürümek için

medy

Banlı Kullanıcı
40 gün güneş dogmadan evradı bahiye duası okunur ve bu dua mis safran mürekkebi ile yazılır boyunda taşınır 40 gün sular seni kabul etmeyip icine almıcaktır yanlız bunu yapan kişi basiretten olmalıdır yani ulvi sulvi ile haşır neşir olmalıdır ve devamlı şu harfleri okumalıdır elif lam mim ya rahman ya rahim ya zahir allah yardım etsin sorusu olan arkadaşlara daha ayrıntılı yazarım ve eyer bunu yaparsa bi kişi artık onun için bu konuda bütün kapılar acılmış olcaktır allahın izniyle tecrübe edilmiştir haşa allahın ayetleri hak ve gercektir gaflete düşmekse büyük bi hatadır allaha emanet olun

kadir16

Kayıtlı Üye
arkadaşım senden bunu bulduğun kitabın ismini alabilirmiyim

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Medy Arkadaşım tecrübe ettim derken suyun üzerinde yürüdügünüzü ima ettiniz sanırım, diyecek bir söz bulamıyorum ancak size bikaç sorum olacak...
1.''haşa allahın ayetleri hak ve gercektir gaflete düşmekse büyük bi hatadır allaha emanet olun'' demişsiniz tamam Allah'ın ayetleri öyledir ancak sizin yazınız ayet degil dileyen inanır dileyen inanmaz sizin yazdıgınıza inanmamak insanı gaflete düşürmese gerek..
2.''tecrübe ettim'' demişsiniz dolayısı ile Ulvi ve sufli alem ile haşır neşir olmalısınız.. Güzel peki bu alemlerde ki varlıklar size Allah kelimesinin özel ve kutsal ad oldugunu bildirmedi mi? Ki siz küçük harfle yazmışsınız..
3.sulvi alem diye birşey yoktur sanırım kastınız sufli alemdi...
4.Yaşadıklarını genelle paylaşan insanların elinde tüm tecellilerin alındıgını bilmiyorsunuz sanırım yani su üzerinde yürüdügünüzü iddia etmişsiniz ama bunu yapan üstelik ulvi ve sufli alemle haşır neşir olanların hayatlarında ki herşeyi gizledigini, gizlemek zorunda olduklarını bilmiyorsunuz herhalde.. Bu alemde ki varlıklarla tekrar görüşün birçok şeyi yeniden ögretsinler size..
5.Paylaşımlarınızda mutlaka kaynak belirtin..

KARAKAM

Kayıtlı Üye
siz yinede yakında bir arkadaşınızı bulundurun da sizi boğulmaktan kurtarsın

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Hz. Peygamberler, ulvi kişiler-zatlar, erenler, ermişler vb. ulvi, ruhani kişiler bu gibi eylemlerde bulunmuşlardır. Hz. İsa ölüyü dirilmiştir.
Hz. Sülayman'a Allah'ın yaratım gücüne işaret eden 100. ismi bildirilmiş ve kendisi bununla bir çok şey elde etmiştir. Yani demek istediğim Allah'ın izniyle çok şey olmaktadır. O nedenle su üstünde de yürünebilir, toprak altında da yürünebilir, havaya da uçulabilinir.
Ha bu arkadaşımız deneyimlemiştir ya da bildiği bir kişi deneyimlemiştir bilemem beyanında bu olmuştur diyor. Bu tip eylemler ego için zaten yapılamaz ego devreye girdiğinde bu eylem zaten gerçekleşmez yoksa bu bu eylemin yapılamayacağından, gerçekleşemeyeceğinden değil.
İnsana Tanrı ruhundan üflemiştir. bu ne demektir? Bu, çok büyük bir olaydır.
Syg.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
enteresan... kime ne hayrı var ?
Bu konunun bilgilenmek ya da eylem açısından birçok kişiye faydası var diyelim de, sizin bu mesajınızın kime ne faydası var? Kirli görüntüye sebep olabilecek mesajların yazılması, hem bizi gereksiz yere meşgul edip yararlı olmamızı engelliyor ve vaktimizi çalıyor, hem de bilgi arayan insanların vaktini çalıyor. Hiç bir yararı yok ve olmadığı gibi de zararı var çünkü buraya ayırdığım dakikaları başka birine yardımcı olarak harcayabilirdim.
Bir daha tekrarlamamanızı öneririm.

Psişik

Kayıtlı Üye
Bunu yapabilen bir insan zaten kalkıpta yapıyorum demez
Sırdır bazı olaylar ve bu herkese nasip edilmez

nediyeyim

Banlı Kullanıcı
Bu konunun bilgilenmek ya da eylem açısından birçok kişiye faydası var diyelim de, sizin bu mesajınızın kime ne faydası var? Kirli görüntüye sebep olabilecek mesajların yazılması, hem bizi gereksiz yere meşgul edip yararlı olmamızı engelliyor ve vaktimizi çalıyor, hem de bilgi arayan insanların vaktini çalıyor. Hiç bir yararı yok ve olmadığı gibi de zararı var çünkü buraya ayırdığım dakikaları başka birine yardımcı olarak harcayabilirdim.
Bir daha tekrarlamamanızı öneririm.

merhaba bu konunun bilgilenme kısmının farkındasınız da benim de bilgilenmek istediğimi neden farkında değilsiniz acaba? bilmiyorum. madem öğrenmek istediniz bilgi vereyim. bu mesajın kime faydası var söyleyeyim. önce bana faydası var. benim gibi düşünüp de düşüncesini dile getirmeyenlere yazmayanlara ama öğrenmek isteyenlere suda yürümenin kime ne hayrı olacağını öğrenmek isteyenlere faydası var. daha sayayım mı ? sayın,,, editör ? vaktinizi nasıl harcadığınızı anlatmaktan ziyade madem biliyorsunuz madem varmış eylem açısından birçok faydası ,hayrı; faydanın bazılarını bilgi arayan insanlarla neden paylaşma gereği duymuyorsunuz acaba? kirli görüntüye gelince bence benim değil sizin bu mesajınız yeterince sebep görüntü kirliliğine ve bence insanları gereksiz yere meşgul eden vakitlerini çalan bizzat sizsiniz. madem okuma platformu burası isterseniz önce şunu belirtin bir yönetici olarak doğru yönlendirmeye çalışın insanları bunca gereksiz mesaj bolluğunda böylesine haklı mesajıma bu tepkiniz abeste iştigaldir."Mâlâyâniyi (boş, gereksiz şeyler) terketmesi kişinin olgun mü'min olduğunu gösterir". (hadis) düz yolda yürümeye ayakta kalmaya çalışıyor insanlar. . herşey bitti suda nasıl yürüyecek diye mi dua edecek aç karnıyla? denizde gölde yürümek için ne yapacaklar onun için mi okuyacak? benim mesajımdan çok kendi yazdığınıza dikkat etmenizi bir daha böyle bir hatayı tekrarlamamanızı tavsiye ederim. gerçekçi olun lütfen biraz. her kesimden insan okuyor formunuzu. biri çıkıcak okuma yaptıktan sonra başlayacak suda yürümeye çalışmaya boğulmaya ... bu dini böyle şeylerle ne hale gtiriyorsunuz. millet aya marsa venüse nasıl gider ne yapmalı onun bilimsel çalışmasını yapıyor siz hala suda nasıl yürünürün tarifini verene çanak tutuyorsunuz. oldu bi de nasıl uçarız onun tarifini isteyin de tam olsun. suda yürünüyormuş ya uçulur da... Hasbünallah. ayrıca insanlara yardımcı olmak istiyorsanız mesajları daha dikkatli okuyarak bunu yapabilirsiniz bence.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Hz. Peygamberler, ulvi kişiler-zatlar, erenler, ermişler vb. ulvi, ruhani kişiler bu gibi eylemlerde bulunmuşlardır. Hz. İsa ölüyü dirilmiştir.
Hz. Sülayman'a Allah'ın yaratım gücüne işaret eden 100. ismi bildirilmiş ve kendisi bununla bir çok şey elde etmiştir. Yani demek istediğim Allah'ın izniyle çok şey olmaktadır. O nedenle su üstünde de yürünebilir, toprak altında da yürünebilir, havaya da uçulabilinir.
Ha bu arkadaşımız deneyimlemiştir ya da bildiği bir kişi deneyimlemiştir bilemem beyanında bu olmuştur diyor. Bu tip eylemler ego için zaten yapılamaz ego devreye girdiğinde bu eylem zaten gerçekleşmez yoksa bu bu eylemin yapılamayacağından, gerçekleşemeyeceğinden değil.
İnsana Tanrı ruhundan üflemiştir. bu ne demektir? Bu, çok büyük bir olaydır.
Syg.
Elbette ki bu imkansız degildir bunu tartışmıyoruz kaldı ki bu konuda bizzat bunu örnegi yaşamış kişi Malik Bin Dinar Hz.leridir ki hayatını çok iyi bildigim birisidir ben su üzerinde yürüyüp yürümemeyi degil denedim yaptım oldu denmesini eleştirdim, zira bunu başaran kişiler zaten gelip burda bunu anlatacak kadar bilgisiz olamaz, havas öyle bir şeydir ki ucunu anlatsanız tamamını kaybedersiniz...

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Markos İncil'inden Hz. İsa'nın su üzerinde yürümesiyle ilgili bir bölüm.

Mar 6:45 Bundan hemen sonra İsa, öğrencilerine, kayığa binip kendisinden önce karşı yakada bulunan Beytsayda'ya geçmelerini buyurdu. Bu arada kendisi halkı evlerine gönderecekti.
Mar 6:46 Onları uğurladıktan sonra, dua etmek için dağa çıktı.
Mar 6:47-48 Akşam olduğunda, kayık gölün ortasına varmıştı. Yalnız başına karada kalmış olan İsa, öğrencilerinin kürek çekmekte çok zorlandıklarını gördü. Çünkü rüzgâr onlara karşı esiyordu. Sabaha karşı İsa, gölün üstünde yürüyerek onlara yaklaştı. Yanlarından geçip gidecekti.
Mar 6:49 Onlar ise, gölün üstünde yürüdüğünü görünce O'nu hayalet sanarak bağrıştılar.
Mar 6:50 Hepsi O'nu görmüş ve dehşete kapılmıştı. Ama kendisi hemen onlara seslenerek, «Cesur olun! Ben'im, korkmayın!» dedi.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
merhaba bu konunun bilgilenme kısmının farkındasınız da benim de bilgilenmek istediğimi neden farkında değilsiniz acaba? bilmiyorum. madem öğrenmek istediniz bilgi vereyim. bu mesajın kime faydası var söyleyeyim. önce bana faydası var. benim gibi düşünüp de düşüncesini dile getirmeyenlere yazmayanlara ama öğrenmek isteyenlere suda yürümenin kime ne hayrı olacağını öğrenmek isteyenlere faydası var. daha sayayım mı ? sayın,,, editör ? vaktinizi nasıl harcadığınızı anlatmaktan ziyade madem biliyorsunuz madem varmış eylem açısından birçok faydası ,hayrı; faydanın bazılarını bilgi arayan insanlarla neden paylaşma gereği duymuyorsunuz acaba? kirli görüntüye gelince bence benim değil sizin bu mesajınız yeterince sebep görüntü kirliliğine ve bence insanları gereksiz yere meşgul eden vakitlerini çalan bizzat sizsiniz. madem okuma platformu burası isterseniz önce şunu belirtin bir yönetici olarak doğru yönlendirmeye çalışın insanları bunca gereksiz mesaj bolluğunda böylesine haklı mesajıma bu tepkiniz abeste iştigaldir."Mâlâyâniyi (boş, gereksiz şeyler) terketmesi kişinin olgun mü'min olduğunu gösterir". (hadis) düz yolda yürümeye ayakta kalmaya çalışıyor insanlar. . herşey bitti suda nasıl yürüyecek diye mi dua edecek aç karnıyla? denizde gölde yürümek için ne yapacaklar onun için mi okuyacak? benim mesajımdan çok kendi yazdığınıza dikkat etmenizi bir daha böyle bir hatayı tekrarlamamanızı tavsiye ederim. gerçekçi olun lütfen biraz. her kesimden insan okuyor formunuzu. biri çıkıcak okuma yaptıktan sonra başlayacak suda yürümeye çalışmaya boğulmaya ... bu dini böyle şeylerle ne hale gtiriyorsunuz. millet aya marsa venüse nasıl gider ne yapmalı onun bilimsel çalışmasını yapıyor siz hala suda nasıl yürünürün tarifini verene çanak tutuyorsunuz. oldu bi de nasıl uçarız onun tarifini isteyin de tam olsun. suda yürünüyormuş ya uçulur da... Hasbünallah. ayrıca insanlara yardımcı olmak istiyorsanız mesajları daha dikkatli okuyarak bunu yapabilirsiniz bence.

Öncelikle şöyle izah etmeye çalışayım. Benim de bilgilenmek istediğimin neden farkında değilsiniz demişsiniz… Mesajınızı hatırlatırım (enteresan.. Kime ne faydası var) Bu mudur bilgilenmek amacıyla soru sorma biçiminiz? Yoksa kişinin bu alanla ilgilenenler için açmış olduğu konuyu küçümsediğinizden mi o şekilde bir soru sordunuz? Suda yürümenin ne hayrı olacağını öğrenmek isteyenler diye bir tabir kullanmışsınız; kimin neyi öğrenmek yahut hangi konu üzerinde çalışmak istediğine ne biz başkaları adına karar verebiliriz, ne de küçümseyebiliriz; ne de siz. Bize düşen bilgiyi vermek ve akabinde sorulan sorulara yardımcı olabilmektir. Burada konu ayırmadan, alan ayırmadan her konuda ve her görüşteki soruları yanıtlamak bizim görevimizdir; ki zaten sizin böyle bir mecburiyetiniz yoktur. O sebeple ilgilenmiyorsanız, gidin ilgilendiğiniz konuları okuyun. “düz yolda yürümeye ayakta kalmaya çalışıyor insanlar. . herşey bitti suda nasıl yürüyecek diye mi dua edecek aç karnıyla?” demişsiniz. Bunu bırakın da, bireyler kendileri düşünsünler.. Siz uzaktan ahkam kesip, dini bu hallere getiriyorsunuz diye bizleri zan altında tutamazsınız. Sizi uyardım ve tekrar uyarıyorum, kimsenin seçimini eleştiremezsiniz. Bir uyarı da az sonra özel mesaj kutunuza gelecektir. İyi Forumlar dilerim.

ntflx

Banlı Kullanıcı
Benim bildiğim şu güne su üstünde yürüyen ancak ve ancak Hızır (A.S)'dır.
Her ne kadar Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V)'in her türlü gücü ve yeteneği olmasına rağmen yürümemiştir belki de istememiştir... Her neyse konuya dönecek olursak bence bu dua seni denizde boğulmak yada denizdeki zararlı canlılardan korur. Ama kesin konuşmamak lazım.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Benim bildiğim şu güne su üstünde yürüyen ancak ve ancak Hızır (A.S)'dır.
Her ne kadar Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V)'in her türlü gücü ve yeteneği olmasına rağmen yürümemiştir belki de istememiştir... Her neyse konuya dönecek olursak bence bu dua seni denizde boğulmak yada denizdeki zararlı canlılardan korur. Ama kesin konuşmamak lazım.

Su üstünde yürüyen ancak ve ancak HIZIR as degildir.. Malin Bin Dinar hz. okumanızı öneririm.. Su üstünde yüremek dua ile olmaz arkadaşlar.. Özel yeteneklerdir, kimisine göre psişik yetenek kimisine göre keramet mucize ama bu kişiye özel yetidir adı ne olursa olsun dua yada uygulama ile elde edilemez...