İşsizlere Güzel bir dua

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
"Bismillahirrahmanirrahim ve kalelmelikü itüni bihi estahlishülinefsi felemmakellemehu kale innekel yevme ledeyna mekinün emin kalec alni ala hazainil ardi inni hafizün alim ve kezalike mekkennali yusüfe fil ardi yetebevveü minha haysü yeşaü nusibü bi rahmetina men neşaü vela nuziü ecrel muhsinin"

Bu duayı namaz kıldıktan sonra 5 defa okuyun ya da bir suya okuyup üfleyin kısa zamanda yanıt alacaksınız.

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
okudugumuz suyu içelimmi ?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Evet susadığınız zaman o okudugunuz suyu içiin. Hatta söyle bir şey de yapabilrsiniz. Bu duaları bir kağıda yazıp suyun içine bırakın. Sonra bu suyu susadıkça için. Göreceksiniz yakın zamanda hiç beklemediğiniz zaman veya yerlerden bir şeyler dönecek size.

zebill

Kayıtlı Üye
Süreklimi yapmak gerekiyor,bide namaz kılmayı bilmiyorsak ne yapabilirim.

artenas

Kayıtlı Üye
İş
üniversite ögrencisi
pratik ve söylendigine göre karsılıgına rahat ulaşılan bir dua neden denenmesin ki

@nemon

Kayıtlı Üye
Teşekkürler yule.Bu duayı hergün namazdan sonra okuyacağım ihtiyacım var işe :(

whbaby

Kayıtlı Üye
Bir kağıda yazın derken, Arapçasını mı yazmak gerekiyor, yoksa bu şekli ile yazmamız da mümkün mü?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Arapca yazacaksınız, arapca yazılışını veriyorum;

وَقَالَ الْمَلِكُ ائْتُونِي بِهِ أَسْتَخْلِصْهُ لِنَفْسِي فَلَمَّا كَلَّمَهُ قَالَ إِنَّكَ الْيَوْمَ لَدَيْنَا مِكِينٌ أَمِينٌ

قَالَ اجْعَلْنِي عَلَى خَزَآئِنِ الأَرْضِ إِنِّي حَفِيظٌ عَلِيمٌ

وَكَذَلِكَ مَكَّنِّا لِيُوسُفَ فِي الأَرْضِ يَتَبَوَّأُ مِنْهَا حَيْثُ يَشَاءُ نُصِيبُ بِرَحْمَتِنَا مَن نَّشَاء وَلاَ نُضِيعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِينَ

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı

Hükümdar da dedi ki: "Onu bana getirin, kendime müşavir yapayım." Bunun üzerine onunla konuşunca da: "Sen bugün yanımızda gerçekten bir mevki sahibi ve güvenilir bir kişisin." dedi. Dedi ki: "Beni ülke hazineleri üzerine memur et, çünkü ben iyi korur, iyi bilirim!" Ve işte böylece Yusuf'u o ülkede yerleştirdik; neresinde isterse makam tutuyordu. Biz rahmetimizi dilediğimize nasip ederiz. Ve iyi davrananların mükafatım zayi etmeyiz..

Kırmızı ile renklendirdigim cümleler belirleyici olandır.. ;)

Atelia

Banlı Kullanıcı
Kontejyan ben arapça yazı hiç yazmadım, bilmiyorum. Usulüne göre nasıl yazabiliriz? Mürekkep tercihi heralde normal tükenmez olmayacak değil mi? Bir de bu süslü yazı mı yani daha sade bilmeyenler için daha kolay bir yazım şekli var mı acaba?

kirlikedi

Kayıtlı Üye
namaz kılmayı bilmiyorum ama ezanlardan sonra günde 5 vakit suya okusak olur mu?

salvador54

Kayıtlı Üye
Bakalım biz sizi arıyacaz diyen yerlerden dönüş olucak mı :banghead: Allah herşeyin hayırlısını versin inşallah.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Acaba bu soldan sağa mı yazılmış ya da tam aksine mi? İlk satırı yazıp yarım kaldım.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Genelde sağdan sola yazılır diye biliyorum ama mutla bir bilene danışın yada kuranı kerimden bakın..

Ü

Üye silindi 56746

"Bismillahirrahmanirrahim ve kalelmelikü itüni bihi estahlishülinefsi felemmakellemehu kale innekel yevme ledeyna mekinün emin kalec alni ala hazainil ardi inni hafizün alim ve kezalike mekkennali yusüfe fil ardi yetebevveü minha haysü yeşaü nusibü bi rahmetina men neşaü vela nuziü ecrel muhsinin"

Bu duayı namaz kıldıktan sonra 5 defa okuyun ya da bir suya okuyup üfleyin kısa zamanda yanıt alacaksınız.
hemen bugün uygulamaya başlıyorum, Allah isteyen herkese hayırlı rızık kapısı açsın, amin.

nur_nur_nur

Kayıtlı Üye
Ben hem bu uygulamayı hemde bunun ihlas suresiyle olan başka bir uygulamayı yaptım. Birkaç hafta içinde 3 - 4 yerden aranmıştım ve işbaşı yaptım. Allah zor durumda olan herkesin yardımcısı olsun