Borçtan kurtulmak için

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Size vereceğim duayı hergün sabahları 7 defa okuyun.Dua allahım beni senden başkasına muhtaç olmaktan kurtar diyor.

" Allahümme ekfini bi haramike ve egnini bi fadike an men sivake"

Unutmayın ki arkadaşlar niyet etmek en önemlisidir. Bu dua ile de niyet ediliyor bir nevi.

selene7777

Banlı Kullanıcı
şu an kendime göre ciddi bir borç içindeyim bu duaya bugün itibariyle başlıyorum bunun için abdest gerekli midir ve tavsiye edilen bir saati var mıdır?teşekkürler

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
dua saatlerini hesaplamak zordur. eğer hesap yapmayı bilmiyorsanız cumartesiyi pazara bağlayan gece okumaya başlayabilirisiniz. abdest yani su ile benin temizlenmesi tabiki çok iyidir. negatif enerjin atılmasına ve aorunun temizlenmesine sebep olur. su arınmadır. abdet yada yıkanma ne olduğu önemli değil ama uygulamlardan önce hatta sebepli sebepsiz su ile bedeninizin tamamını ada bir kısmını arındurabilirisniz. abdes yöntemi çok güzel bir uygulama yapılması uygundur.

SanGlade

Banlı Kullanıcı
paylaşım için teşekkürler

gila

Kayıtlı Üye
Size vereceğim duayı hergün sabahları 7 defa okuyun.Dua allahım beni senden başkasına muhtaç olmaktan kurtar diyor.

" Allahümme ekfini bi haramike ve egnini bi fadike an men sivake"

Unutmayın ki arkadaşlar niyet etmek en önemlisidir. Bu dua ile de niyet ediliyor bir nevi.

Sayın yule bu duada eksiklik var,doğrusunu ben yazıyorum.Allahümme ekfini bi halalike an haramike ve ağnini bi fadlike ammen sivak.Bu duayı sabah erken saatlerde yada gün içerisinde sayısız çekmelisiniz rızık bereketinizin artığını farkında olmadan borçlarınızın düzenli bir şekilde ödediğinizi göreceksiniz.ALLAH kabul etsin dualarınızı.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Allah Rasûlü Sallallahü Aleyhi ve Selem sıkıntı ve borç içindeki bir ashabına, "Söylediğin zaman, Allah'ın: üzüntünü ve borçlarını gidereceği bir söz, bir duâ öğreteyim mi sana?" deyince, Buyur öğret Yâ Resûlallah!"dedi. Bunun üzerine Efendimiz Aleyhisselâm, sabah akşam okumasını tavsiye ettiği şu duâyı öğretti.

"Allahümme innî eûzü bike mine'l hemmi ve'l hazen ve eûzü bike mine'l aczi ve'l kesel ve eûzü bike minel cübni vel buhli ve eûzü bike min galebeti'd–deyni ve kahri'r–ricâl" Bu Ashab diyor ki: Rasûlüllâh'ın öğrettiği bu duâyı sabah akşam okumaya devam ettim. Allah Celle Celaluhu, kısa sürede bütün gam ve kederimi giderdi ve borçlarımı ödetti."

Revolution01

Kayıtlı Üye
Konuyu hortlatmak istemem fakat yule nin yazdığı dua nın eksik olduğunu belirtmiş arkadaşımız.sevgili yule de tarafımızca çok güvenilir biridir? Şimdi yanlış anlaşılmasın fakat bu dua nın aslı hangisidir??

kıvep

Banlı Kullanıcı
Sayın yule bu duada eksiklik var,doğrusunu ben yazıyorum.Allahümme ekfini bi halalike an haramike ve ağnini bi fadlike ammen sivak.Bu duayı sabah erken saatlerde yada gün içerisinde sayısız çekmelisiniz rızık bereketinizin artığını farkında olmadan borçlarınızın düzenli bir şekilde ödediğinizi göreceksiniz.ALLAH kabul etsin dualarınızı.[/QUOTE

Konuda yazan sözlerde muhtaç olmaktan kurtar diyor ama gelen yorumda halalike an haramike yazıyor muhtac ve bır sey olmaktan daha kurtar dıyor ama arapçam burda bıtıyor mantıken ıkısıde dogrudur heralde :)