başarı günlüğü - 1

angeldream

Kayıtlı Üye
Kendi kendiniz keşfetmenin en önemli yollarından biri Başarı Günlüğü tutmaktır.Günlük kelimesi bir yolculuk sırasında yaşananların yazılı bir kaydını tutmak anlamına gelir.Başarı arayışı insanın kendi içinde bir yolculuktur ve yazılı kaydınız sizi buradan alıp ulaşmak istediğiniz en son noktaya götürür.Bu süreç yol boyunca birçok kez durmanızı gerektirecektir. Kayıtlarınız sizi gittiğiniz yolda tutan ve amaçlarınıza doğru yönlendiren kişisel bir yol haritası işlevi görür.Buarada Başarı Günlüğünüze yazmanız gerekenlerle ilgili bir çok öneriyle karşılaşacaksınız.Ama yapmanız gereken ilk kayıt nerede durmak istediğinizle ilgili.O hade şimdi isteklerinizin listesini çıkarmak , arzuladığınız her şeyi yazmak için biraz zaman ayırın. Dileğiniz ister bir trilyon , ister yeni bir ev , ister aşk , ister mutlu bir ilişki , ister terfi isterse de tamamen yepyeni bir kariyer olsun , bütün hayallerinizi tek tek yazın. Özlediğiniz başka bir şey aklınıza geldiğinde listenize eklmaya devam edin.

Başarı günlüğünüze aşağıda yazdığım soruların yanıtlarını yazın. Bilincinizin yaratıcılığını düzenli olarak incelemek için bu yanıtları sık sık gözden geçirin.

* Genel olarak en çok neyin bilincindesiniz? En çok neyi düşünme eğilimindesiniz?Sahip olduklarınızın mı eksikliklerinizin mi farkındasınız?

* En önemli kariyer amacınız nedir ? Bu başarıya odaklanmka için her gün bilinçli olarak ne kadar zaman harcıyorsunuz?

* Hayatınızda en çok yer kaplayan alışkanlığınız yada bağımlılığınız nedir? Gününüzün ne kadarını bu alışkanlıkla geçiriyorsunuz ? Bunu yapmadığınız zamanlarda alışkanlığınızın bilincinde misiniz?

* Gününüzün olumlu olaylarına mı , karşınıza çıkan problemlere mi daha çok odaklanıyorsunuz? Düşünceniz daha çok olumlu mu yoksa olumsuz bir seyir mi izliyor?

Bu soruların cevabı bilinç yönetiminizin önemli göstergeleridir.Kaderinizi istediğiniz şekilde yönlendirme gücüne sahipsiniz, şu anda bu konuda çalışıyorsunuz. Ama nasıl ki bir mimar gözleri kapalı olarak bina tasarlıyamazsa siz de gözlerinizi seçimlerinize açmadığınzı sürece hayallerinizin mimarı olamazsınız....

Hiç ne düşündüğünüzü fark etmek için durdunuz mu? Seçimlerinizi gerçekleştirmeden önce sonuçlarını ne sıklıkta göz önünde bulunduruyorsunuz ? Yaptıkları şeyi neden yaptıkları , hatta bunların ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikri olmayan birçok insan vardır.Yıllar boyunca aynı şekilde hayata bilinçsiz ve yorgun bir halde yürüyen insanlardır. Alışkanlıklarını izler , duygusuz tepkiler verir gerekenden fazlasını da asla yapmazlar. Bahsettiğimiz davranış şekli eğer geçmişteki yaklaşımınızı andırıyorsa üzülmeyin. Yaşayan ölüler sınıfından kurtulma gücünüz var. Farklı , daha yüksek , daha parlak bir bilinç düzeyini seçebilir ve daha önce yaşamadığınız hatta belki hayal biel etmediğiniz daha iyi bir hayata terfi edebilirsiniz.

Bilinçlilik her zaman bir tercihtir. Farkındalığınızı şimdiki ana taşıma seçimidir.Neyin gerçekten önemli ve onurlu olduğunu , hayatınıza neyin değer kattığını görme ve ona öncelik tanıma kararıdır. Kendinize sürekli şu soruyu sormalısınız "Bilincimi şimdi nereye odaklıyorum ?" Ardından soracağınız soru ise şu olmalı " Bu bilinç durumu bana ne getirir?

Kendi oluşum kaderinizi kontrolünüz altına alabilirsiniz. Bilinç yaratma sürecini değiştirmek için olumsuzdan çok olumlu olanların değerinizin ve öncelikelrinizin farkına varmalısınız. Zaten sahip olduğunuz iyi şeyleri ve istediklerinizi düşünmeye odaklanın . Amaçlarınıza doğru giderken bilinçsiz tepkilerle meşgul olmak ve dalgınlık yerine her zaman düşünerek hareket edin.Yarattığınız şeyden hoşlanmıyorsanız bilincine vardığınız şeyi değiştirmeniz gerektiğini unutmayın . Kendinizi olumsuz şeylere odaklandığınızda zihninizin olumsuz sonuçlar yaratacağını bilmeniz gerekir. İlgi odağınızı olumluya doğru değiştirin böylece iyimser bir bilincin ne kadar güçlü ve olumlu getiriler yaratcağını göreceksiniz....

Oluşumu güçlendirmek için olumlamalar...

*Her gün neye öncelik verdiğimin ve neye odaklanmaya eğilimli olduğumun daha çok farkına varıyorum. Amaçlarıma öncelik veriyorum. Önem vermem gereken şeylere odaklanıyorum.

* Hayatımda takdir etmem gereken şeyler konusunda giderek bilinçlenmeyi tercih ediyorum.

* Becerikliliğimin , yaratıcılığımın ve harika bir kader yaratma gücümün bilincindeyim.

* Bilincimin gerçekliğimi yarattığını biliyorum. Her zaman iyimser bir düşünce şeklini tercih ediyorum.

* Günlük hayatımda bilinçli olarak neşeyi ,memnuniyeti ve huzuru seçiyorum.

TÜM SEVGİMLE...

biglewo

Kayıtlı Üye
evgili angeldream çok güzel yazıların var ilgiyle taip ediyorum