Goşa

goşa

Kayıtlı Üye
Aslında bu rüya benim ilkokul 1.sınıfta iken gördüğüm bir rüya.Evimizin bahçesinde topraktan kocaman büyük bir elin çıkıp evimizin çatısını fırlatıp uzaklara savurduğunu görmüştüm.Hoş bugüne kadar gerçekten çok şey değişti o rüyadan sonra.
Yanlız geçenlerde bir arkadaşım yakın bir tanıdığının başına gelen ilginç bir olayı anlattı ve bu olaydan sonra topraktan çıkan el ne olabilir diye kara kara düşünmeye başladım.Arkadaşımın tanıdığına neden topal olduğu sorulmuş,bunun üzerine arkadaşı olayı anlatmış.Genç iken mezarlıkta içki içtiklerini ve bir süre sonra sarhoş olunca eğlence olsun diye (nasıl bir eğlence anlayışı ise) bir mezarı kazıp iskelete içki içirmeye çalıştıkları sırada topraktan kocaman bir elin çıktığını,oradan arkadaşları ile kaçışırken bu arkadaş en arkada kaldığı için arkasından vurup yere düşürmüş ve adam o gün bugündür topalmış.
Arkadaşım bu olayı anlattıktan sonra akabinde yıllar önce gördüğüm rüya aklıma geldi.Yani onların hatası sonrasında topraktan çıkan büyük el ile benim rüyamda gördüğüm el aynı el mi? Eğer öyle ise rüyayı görme sebeplerimi keşke bilebilseydim,çünkü rüyamdan sonra hayatımızda pek çok şeyin değiştiği gerçek arkadaşlar. :(
Sevgiler...

Pantea

Kayıtlı Üye
Bazi seyleri cocuk yaslarda gordugunuz bir ruyayla bagdastirip hayatinizin akisini etkiledigini dusunmeniz buyuk yanlis , ruyalar asla yantimizi direkt olarak etkilemezler sadece bize icinde bulundugumuz psikolojik durumu ve ve psikolojik yonden ne gibi ihtiyaclarimiz oldugunu yansitirlar yani kisacasi ruyalar bir cesit erken uyari mekanizmasi gibi islerler , gelecekden haber veren yada bazi bilgileri bildiren ruyalar ise sadece Allah'in uygun gordugu yuce kullari ile arasindaki vahiylesme yoludur ve biz siradan kisiler icin gecerli degildir , ayrica yurume engelli o kisinin anlattiklari asla akla uygun ve gercek seyler olamaz sanirim engelli olmasini bir bicimde ilgi cekmek amaci ile bu tur bir hikayeyle anlatiyor olabilir yada eskiden yaptigini qnlattiginiz seyin verdigi vicdani rahatsizlikla kendisini bir sekilde cezalandirmaya calisiyor sebebi her ne olusa olsun anlattiklari kesinlikle gercekdisi seyler bunlari dikkate almamalisiniz.

Cocukken gordugunuz bu ruya o zaman icinde bulundugunuz ruh hali ile gorulmus bir ruyadir , sanirim ailenizin butunlugu yada birlikdeligi ile ilgili endiselerinizin oldugu bir donem gecirmissiniz , aile ici huzursuzluk maddi sorunlar anne baba kavgalari kolaylikla o yasda bir cocugun boylesi bir ruya gormesine neden olabilir.

Bump: Bazi seyleri cocuk yaslarda gordugunuz bir ruyayla bagdastirip hayatinizin akisini etkiledigini dusunmeniz buyuk yanlis , ruyalar asla yantimizi direkt olarak etkilemezler sadece bize icinde bulundugumuz psikolojik durumu ve ve psikolojik yonden ne gibi ihtiyaclarimiz oldugunu yansitirlar yani kisacasi ruyalar bir cesit erken uyari mekanizmasi gibi islerler , gelecekden haber veren yada bazi bilgileri bildiren ruyalar ise sadece Allah'in uygun gordugu yuce kullari ile arasindaki vahiylesme yoludur ve biz siradan kisiler icin gecerli degildir , ayrica yurume engelli o kisinin anlattiklari asla akla uygun ve gercek seyler olamaz sanirim engelli olmasini bir bicimde ilgi cekmek amaci ile bu tur bir hikayeyle anlatiyor olabilir yada eskiden yaptigini qnlattiginiz seyin verdigi vicdani rahatsizlikla kendisini bir sekilde cezalandirmaya calisiyor sebebi her ne olusa olsun anlattiklari kesinlikle gercekdisi seyler bunlari dikkate almamalisiniz.

Cocukken gordugunuz bu ruya o zaman icinde bulundugunuz ruh hali ile gorulmus bir ruyadir , sanirim ailenizin butunlugu yada birlikdeligi ile ilgili endiselerinizin oldugu bir donem gecirmissiniz , aile ici huzursuzluk maddi sorunlar anne baba kavgalari kolaylikla o yasda bir cocugun boylesi bir ruya gormesine neden olabilir.

goşa

Kayıtlı Üye
Haklısın pantea.Bilinçaltım o zamanlar içinde bulunduğum duruma göre tasvir etmiş olabilir rüyamı.Yıllar sonra arkadaşımın anlattığı olayda varlığın laneti şahsa dokunmuş ise bizim haneye de bir sebepten dokunmuş olabilir mi gibi bir fikre kapıldım nedense.Beni aydınlattığın ve içimi ferahlattığın için çok teşekkür ederim.
Pantea umarım sıkılmazsın sana iki rüyamdan daha bahsetmek istiyorum.Bu rüyalarda benim bu siteyi keşfetmeden önce gördüğüm rüyalar.Yorumların insanın içinde bulunduğu durumu aydınlatır nitelikte ve rüyanın nasıl bir rüya olduğunu açıklayacak kadar net,bunun içindir ki beni etkileyen rüyalarımı bilen birine danışma ihtiyacımı mazur gör lütfen.
Bir gece bir kayığın içerisinde durgun yeşil mavi renkli gölde kıyıda olan bir mezara doğru ilerledim ve önünde durdum.Üç ihlas bir Fatiha okurken havaya yükseldim bitince kayığa geri döndüm.
Diğer rüyamda ise kafir cinlerin müslümanlarla savaştığını gördüm.Her önüme gelene ayetel kürsi okuduğum zaman olduğu yerde taş kesiliyordu.Gözlerimi açtığımda ayetel kürsi okumaya devam ediyordum epey etkilendiğim için.
Saygılar ve Sevgiler...

Pantea

Kayıtlı Üye
Ilk ruyaniz olum ve yasam temalarini yansitmis yani sizin yasam ve olume bakis acinizi , yasami manevi yonden huzurlu olarak gecirmeyi arzuluyorsunuz genel olarakda cok fazla kesmekes icinde olmayan bir yasantiniz var , maneviyatin sizi Allah'a yakinlastiracagina inaniyorsunuz, olumunuzden sonrada huzur icinde olmak en buyuk arzunuz, ikinci ruyaniz sizin dini duygu ve dusuncelerinizin bilinmeyenleden ve bunlarla ilgili yaygin hurafelerden cok etkilendigini yansitiyor .