eczalin-beczalin

tuba_6033

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba

eczalin-beczalin ne demek bilen yada daha önce bu kelimeleri duyan varmı ?

yardımınız için teşekkürler

kermit

Kayıtlı Üye
aslında şu anda (yani geçmişten günümüze uzun bir zaman dilimi) anlamını tam çıkartmak zordur. Berhetiyye denilen süryanice olan Allahın isimlerinin kombine halidir. Fazla çekilmesi bünyelere göre değişik etki yapar, çok kuvvetlidir

silwer

Kayıtlı Üye
Bu kelimelerin sahip olduğu etki hakkında bilginiz var mı? Hangi konuda etki ve güç sağlamaktadırlar?

weeshne

Kayıtlı Üye
:smash: Bu iki isim" berhetiye" isimli duanın iki esması imiş. Bilenler, daha detaylı anlatsınlar sana

kermit

Kayıtlı Üye
genelde dilek, ama beczalin esmasını hiç duymadım, duymuşsam bile umursamadıım hiç de çekmedim, sana tavsiyem kitapçılarda berhetiyye diye bir kitap var onu arayıp bulman, içerisinde tüm berhetiyye isimleri ve faydaları yazıyor

silwer

Kayıtlı Üye
Peki belli bir sayısı ya da ritüelli (gün,saat vs) var mıdır? cevap için ayrıca teşekkürler

kermit

Kayıtlı Üye
hepsinin ebced değeri vardır, fakat belirlenmiş rakamlarıyla çekmen daha iyi olur, ritüel abdest alıp kıbleye karşı oturup çekmendir, gün ve saat olarak ise senin niyetine göre değişir, fakat en güzeli yatsı namazından 1 - 2 saat sonrasında yada yatmadan önce çekmendir. Asıl ben teşekkür ederim biraz berhetiyye yi araştırmam gerek sanırım :)

silwer

Kayıtlı Üye
Peki bu sadece aşk,sevgi gibi durumlar için mi geçerlidir? benim niyetim maddi mevzularla ilgili. Her konu için etkilimidir? bir de ebced değerini kendim hesablamam cok zor öğrenebileceğim bir kaynak tavsiye edebilirmisiniz? Tekrar teşekkürler....

kermit

Kayıtlı Üye
bak, eczalin hangi esmalara karşılık bunu öğrenmeliyiz, ordan ebced çıkar ama Süryanice ebcedde hesaplana bilir, fakat pek tavsiyem değil süryani ebcedi tarihte biraz değişikliğe uğramış durumda. Her dilek bildiğim kadarıyla ama tam bir araştırayım öyle yazayım, tabi beklemen lazım

AkeLdan

Kayıtlı Üye
Berhetiye esmaül hüsnanın anlamını içinde barındırır ancak arapça değil Süryanicedir.Her isim tıpkı esmaül hüsna'da olduğu gibi değişik işler için kullanılabilir ayrıca bazı isimler birkaç tanesi bir araya gelerek bir berhetiye ismi oluştururlar bu nedenle bence süryanicesi Arapçasından daha etkilidir ancak kendi adıma Arapçasını okumak ve öğrenmek daha fazla haz veriyor..Saygılar..

silwer

Kayıtlı Üye
Madem süryanicesi daha etkili onu denemekte fayda var. O zaman Kernit sizden haber bekliyorum. Araştırıp bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

AkeLdan

Kayıtlı Üye
Öğrenmek istediğiniz nedir tam olarak?

silwer

Kayıtlı Üye
Tam olarak esma nın etkisinin ve gücünün neyle ilgili olduğu, tekrarlanması gereken sayı varsa ritüeli
teşekkürler

amanita_a

Kayıtlı Üye
O isimler berhetiyye den evet ama eczalin diye birşey yok baktım elimdeki kitaba da.Mezcelin,Bezcelin olmasın onlar?Mezcel:Esma ül hüsna dan karşılığı Ya Kayyüm , Ya Kaim
Bezcel:Ya Vedüd ,Ya Allah,Ya Kahir,Ya Ehad,Ya Vahid isimleridir.Mezcel,Bezcel 66 kere bir suya okunursa yapılan büyü bozulur.Diyor elimdeki kaynak(Dua ve havas ans.)

tuba_6033

Kayıtlı Üye
amanita_a ben birinden evliliğim ile ilgili yardım aldım (medyumdan) 6 aylık evliyim severek isteyerek evlendik ama herşey bir anda tersine döndü . bu kişi üstümüzde büyü olduğunu söyleyerek bana bir tuz verdi ve dediğin gibi tuzun üstüne bu sözleri 66 kez okuyup duş alınırsa büyünün bozulacağını söyledi ama sözler eczalin-beczalin ona eminim ama yanlış mı bilemiyorum tabi . bu arada hala bir değişiklik yok , böyle durumlarda sabırlı olmak gerekiyormuş ama daha ne kadar sabredebilirim bilmiyorum.eşim dün boğazıma sarılp beni boğmaya kalktı ve evi terketmemi istedi . bilmiyorum kafam öyle karışık ki :(

amanita_a

Kayıtlı Üye
Çok üzüldüm ben elimdeki kaynakta bulamadım eczalin diye bişey yok ama burada çok tecrübeliler var urum a bir sor bence. Bu arada birde benim tarifi dene istersen..Ama şunuda söyleyeyim her medyuma güvenme benim ne paralarım gitti bi bilsen bir sonuç alamadım sonra burayı keşfettim..Allah yardımcın olsun inşallah düzelir

tuba_6033

Kayıtlı Üye
yardıma o kadar çok ihtiyacım var ki :( kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim.ne yapıyorum ne yapıcam ne yaşıyorum hiç bişey bilmiyorum,koskoca bir boşluk çünkü elimden hiç bişey gelmiyor.yuvam elimden kayıp gidiyor ben sadece bakıyorum :(

nükü

Kayıtlı Üye
benim arkadaşımın işleri çok kötüye gittiği bir zamanda birisi bize 7 avuç tuza 66 kere besmeleyle mezcalin bezcalin oku suya karıştırıp 1 bardak iç ve sonra yıkan ve bu tuzlu suyu üstüne dök hiç bir büyü tutmaz demişti arkadaşımda yaptı biz çok faydasını gördük bu şekilde bir kullanılışı var ama başka nerede kullanılır bilemiyorum

zenithmx

Kayıtlı Üye
benim fikrimce zaten Esmaül Hüsna isimlerinin hepsini biliyoruz ve biçoğunun nasıl tesbih edileceğinide biliyoruz. hangi dilde olduğu bence çok muhim değil. Suryanice Arapça yada İbranice okunuşunun yada zikredilişinin bir farkı varsa üstadlardan açıklama bekleyebiliriz. Selametle Kalın.

Asema

Kayıtlı Üye
İş
Parapsikoloji,Psikoloji,Medyumluk,farkındalık,kişisel gelişim
abdest alip 7 avuç tuza 66 kere besmeleyle mezcalin bezcalin diyin kullanilmamiş bir büyük kaba su doldurup okuduğunuz tuzu suya atip kariştirin 1 bardak için yarabbi içimi temizle diyin sonra banyoya girip çok güzel bir şekilde yikanip boy abdesti alip en son okunmuş suyu başinizdan aşaği döküp yarabbi üzerimdeki büyülerden beni temizle diyip banyodan çikin

daha başka su kullanmayin bunu daha evvel yapanlarda benim dediğim şekilde yaparsa şifa bulur inşaallah, mide bulantisi ishal olursa korkmayin temizleniyorsunuz.

-Asema
(Tecrübe Edilmiştir)