Ölü Falı

azrael

Kayıtlı Üye
Ölü Falına; "Fincan Falı" , "Ruh çağırma" , "Nekromansi" de denir.
Antik Çağlardan beri ölülerin ruhlarını çağırıp, onlar aracılığıyla geleceği öğrenmeye çalışmak oldukça yoğun bir yöntemdir. Heredot'un da sözünü ettiği bu yöntem, XV. yüzyılda İspanya'nın bazı kentleri (Sevilya, Toledo, Salamanke) dışındaki mağaralarda öğretilmiştir!..
Bu iş için önce, boyutları eşit 29 tane kağıt kesilir. Her birine Alfabe'deki harflerin biri yazılır sonra bu kağıtlar üzerinde yeşil örtü olan mesela daire şeklinde yerleştirilir. Tam orta da normal boyutlarda bir fincan yüzüstü konur.
Soru sormak isteyenler masanın çevresindeki sandalyelere otururlar. Sağ ellerinin işaret parmaklarını fincanın üstüne bastırmak şartıyla koyarlar. Ancak, solak olanların sol el işaret parmaklarını koymaları gerekir.

Bu işlemler yapılacağı sırada tam bir sessizlik olmalı, sigara ve benzerleri içilmemelidir, hatta ışıklarda mümkün olduğu kadar az olmalıdır. Masada bulunanlardan sadece birinin tek bir soru sorma hakkı vardır. Soruyu soracak olan isterse bunu diğerlerine açıklamaz. Herkes fincanın üzerine doğru düşüncelerini yoğunlaştırır. Bir süre sonra fincan harflere doğru gider. Gittiği her harf yazılır. Sonuçta bir kelime veya cümle meydana gelir.
Arzu edilirse harfler yazılmaz, sadece fincanın bir tarafına "Evet" , diğer tarafına "Hayır" yazılır soru ona göre sorulur cevabı alınır. Fincanın hareketi masanın etrafında oturanların inancına ve ve sezme güçlerine bağlıdır. Bunun için fincan falı bazen gerçekleşmeyebilir, ama sabırla devam edilirse bir gün mutlaka sonuç alınır.
Fincanla ruh çağırıldığı zaman cinler gelir, ölüler değil!
Gelen cinler ya yalan söyleyerek orada bulunanlarla alay ederler, ya da kendi istediklerini söylerler. Çünkü cinlerden kafir olanlar, ellerine geçirdikleri bu fırsatı kaçırmak istemezler!

alıntıdır.

DNZ33

Kayıtlı Üye
O zaman buna ruh çağırma değil cin çağırma seansı demek daha doğru olmaz mı? Çünki islam inancına göre ruhlar bizimle temasa geçmezler.

azrael

Kayıtlı Üye
Haklı olabilirsiniz. Ben paylaşımda bulundum sadece.

mecra

Kayıtlı Üye
ben de bir kaç kere denedim ama bne gele var ne giden:Dbu arada o resim ne öyle yaa insanın okuyacağı varsa da bu resimle bu paylaşım biraz zor okunur:D

oksana

Kayıtlı Üye
Azrael son derece önemli bir konuya değinmişsin ve çok haklısın.Sadece eğlenmek için, birkaç soru soralım diye ruh çağırıp başına dert alanlar var.

tuuuce88

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ablam küçükken cin çağırma seasına katılmış ama cine inanmadığını yalan söylediğini söyleyince cin beni kızdırma sana musallat olurum demiş. Bu konu orda kaldı cin hiç rahatsız etmedi ablamı ama zaman zaman fallarında böyle bir şey çıkıyor. O cinin işine ket vurduğu , nasibini bağladığı filan.. Sizce böyle birşey olabilir mi? Seneler sonra bile cin hiç sıkılmadan ablamla uğraşıyor olabilir mi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ablam küçükken cin çağırma seasına katılmış ama cine inanmadığını yalan söylediğini söyleyince cin beni kızdırma sana musallat olurum demiş. Bu konu orda kaldı cin hiç rahatsız etmedi ablamı ama zaman zaman fallarında böyle bir şey çıkıyor. O cinin işine ket vurduğu , nasibini bağladığı filan.. Sizce böyle birşey olabilir mi? Seneler sonra bile cin hiç sıkılmadan ablamla uğraşıyor olabilir mi?
Evet olabilecek bir durum.Değil seneler sonra hayatının tümünde uğrayabilir.

DNZ33

Kayıtlı Üye
ben 16 yaşımdaydım bir denemem oldu arkadaşlarımla başta eğlence olsun diye yaptık. inanmayabilirsiniz ama daha sonra yaptığımız odada bir kız görünmeye başladı.bana ve kız kardeşime.daha sonra anneme söyledik çok kzdı .Hasan hüseyin amca vardı bu işlerle ilgilenen onu çağırdı.Birkaç gün geldi gitti. Ve sonra görmedik.Ama bize bilmeden cin çağırdığımızı bunun tehlikeli olabileceğini söyledi bizi korkuttu ve gitti.:(Bir dahada denemem.

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
bunu çok denedim nedense hemen geliyo ben cagırınca kimseler yollayamayıncada beni cagırıyolar yollamak için ama kendim için soru sormamaya gayret ediyorum.yinede yanlız degiliz bunu biliyorum

Bump: arkadaşlar gelen cin ruh degil bence bunu bilin

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
belki sana denk gelmiştir ama yinede dikkatli olmak lazım şaşırtma marifetleri var

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
ruh degil tabiki cin
ama cinlerinde kendi aralarında vasıfları vardır bizim gibi
iyiside var kötüsüde hatta dinleri farklı olanlar bile vardır
demem şu ki bilincsizce baglantı kurmak iyi degildir

damlacık

Kayıtlı Üye
efet kesinlikle katılıorum zaten niyet edip cagırrken ona göre dawarancksınn:D

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
lütfen yazım kurallarına dikkat edelim arkadaşlar

corpus

Kayıtlı Üye
bir konuda kusura bakmassanız necromati ile ilgili kelimede üzetme yapmak istiyorum ruh yada cin çağırmak özellikle bu şekildeki seanslarda farklı bir adla anılır buna değişik bir ad verilir fakat necromansinin alanı çok daha farklıdır ve farklı ritüller içerir necromansinin bir dalında ölüyü kaldırmak için mezarlıkta ölü ile birlikte olmanız her açıdan gereklidir.Akaju tahtasında kullanılan medyumik teknikleri necromansi ile karıştımamak daha uygun olur sanırım

saygılar

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
evet biraz daha dikkat etmen kişilerin yazılarını daha iyi anlamasına faydalı olacaktır.

corpus

Kayıtlı Üye
kopyala yapıştır yapmadığım için anlama eşiğinizde bir sıkıntı oluşabilir üzgünüm

damlacık

Kayıtlı Üye
k.bkmasın kimse el alışkanlıgı işte yazarken kısaltmalar harf degişiklikleri oluyor farkında olmadan elimden geldigince dikkat edecegimm arkadaşlarr...:hurray: