arkadaşlar çok önemli (esnemek)

DNZ33

Kayıtlı Üye
arkadaşlar yeni birşey öğrendim ve çok dikkatimi çekti sizinlede paylaşmak istedim.Hepimizin sık sık yaptığı birşey esnemek.Kimse çok önemsemez ama aslınde bu büyük bir problemmiş.esnemek beyne yeterli oksijen gidemediğinin göstergesiymiş.Ve eğer gün içinde uyku saatiniz olmadığı halde çok sık esniyorsanız mutlaka bir uzmana başvurmanız gerekiyormuş. Sadece uyarmak istedim:Angel_anim:

samanyolu

Kayıtlı Üye
Teşekkürler Denizcim. Doğrugur. Ben de duymuştum buna benzer bir şey. Esnemek, derin nefes alma ihtiyacıymış diye. Bu da seni doğruluyor. Eline sağlık.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Teşekkürler.Küçük fakat faydalı bir bilgi.

awra

Banlı Kullanıcı
Tşk.ler:biggrinjester:

mecra

Kayıtlı Üye
bilgi doğrudur belki ama benim bir sorum olacak eğer oksijen eksikliğinden ise neden sadece uykumuz geldiğinde ve çok sıkıldığımızda esniyoruz...?şahsen bana böyle oluyor da:D

origanum

Yönetici
Beyin oksijensiz kaldığında dikkatini toplayamaz, bunun sonucunda da sıkılma hali olur, bir işe ilgimizi çekecek kadar dikkatimizi vermek istemeyiz. Beyin oksijenle beslenir, aç ayı oynamaz misali besin yoksa iş de yok. Uyku hali de tüm organların çalışmayı bırakıp dinlendiği zamandır, geceleri vücut bazı fonksiyonlarını yavaşlatır, beyin de çalışmayı azaltır, oksijen tüketimini de tabiki. Ne kadar ekmek o kadar köfte demişler.