Kişilik Belirleme Testi

papu

Kayıtlı Üye
KİŞİLİK BELİRLEME TESTİ
Prof. Özcan Köknel, " Çatışan Değerlerimiz " adlı kitabında
şöyle bir örnek vermiş:
Soru: " Erkek kedi bir ağaca çıkmış ve inmek bilmiyor. Kediyi o ağaçtan indirmek için ne yaparsınız? "
Seçenekler:
1) Ağaca Tırmanırsınız.
2) Merdiven dayayıp tırmanırsınız.
3) "Gel pisipisi" diye seslenirsiniz
4) Dişi bir kedi getirirsiniz.
5) İtfaiyeyi çağırırsınız.

Değerlendirme:
1) Ağaca tırmandıysanız; cesur ve girişkensiniz. İyi bir "satış temsilcisi" olursunuz.

2) Ağaca merdiven dayadıysanız; hedefe hangi yöntemle ulaşacağınızı planlayabiliyorsunuz. İyi bir "halkla ilişkiler müdürü" olursunuz
3) "Gel pisipisi" diye seslendiyseniz, saflık derecesinde iyimsersiniz. Ne yaparsanız, yapın, sakın kendi işinizi kurmayın.
4) Dişi bir kedi getirdiyseniz; kendi işinizi kurup çok başarılı ve ünlü olabilirsiniz.
5) İtfaiye gibi kurtarıcı görevlileri aradıysanız; sorumluluğu başkalarına atmayı beceren "iyi bir üst düzey yönetici" olursunuz.

Bu alıntıya ek yapanların önermeleri:
6) Ağacı kesersiniz, böylece başka kedilerin çıkmasını da engellemiş olursunuz: Sizden mükemmel bir " kamu yöneticisi " olur.

7) "Bana ne" deyip yolunuza devam edersiniz. Sizden çok iyi bir yurdum insanı olur.
8) Kendiniz dişi kedi kılığına girip ağacın altında cilve yaparsınız. Magazin medyası peşinizi bırakmaz, şöhret olursunuz.
9) Kediyi silahla vurursunuz ve ağaçtan düşer. Amaç kediyi ağaçtan indirmek değil miydi? Sizden çok iyi "vadi" de bir kurt olur.
10) Yüksekçe bir yere çıkıp çevrede biriken topluluğa kedileri ne kadar sevdiğinizi anlatırsanız. Siz sosyal demokrat bir partiye örnek bir başkan olabilirsiniz
11) Kediye bağırıp çağırıp hakaret ve tehdit ederek indirmeye kalkarsanız
siz hangi partiye başkan olacağınızı zaten çok iyi biliyorsunuzdur.
(Allahtan kedinin ne dedikleri aleyhine delil teşkil etmiyor)

Alıntıdır...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Eğlenceli.Bu arada üst düzey yönetici oldum.Eh doğrudur. ;)

likeufo

Kayıtlı Üye
İş
inşaat mühendisliği
3) "Gel pisipisi" diye seslendiyseniz, saflık derecesinde iyimsersiniz. Ne yaparsanız, yapın, sakın kendi işinizi kurmayın.

Aman Tanrım :Angel_anim: :):):)

ByShissa

Kayıtlı Üye
1) Ağaca tırmandıysanız; cesur ve girişkensiniz. İyi bir "satış temsilcisi" olursunuz.
Kesinlikle :D (H) :willy_nilly::euro::hurray:

PUNKY

Kayıtlı Üye
İtfaiye çağırırım tabiiki ağaçlara tırmanmayalı 15 sene oldu:)

azrael

Kayıtlı Üye
Dişi kediş getirmiştim ben :biggrinjester:

cibabu

Kayıtlı Üye
merdiven dayadım. Üniversiteyi bitirdikten sonra Açık öğretim halkla ilişkiler bölümü okumaya başlamıştım ama devam etmedim sanırım bırakmamalıymışım :)

Ursula

Kayıtlı Üye
3) "Gel pisipisi" diye seslendiyseniz, saflık derecesinde iyimsersiniz. Ne yaparsanız, yapın, sakın kendi işinizi kurmayın.:biggrinjester: