Varlıklar En Çok Neyi Sever?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selenim

Banlı Kullanıcı
Cinler kabile ve gruplar halinde yaşarlar, o kabile nereye yerleşmişse, üyeleri de orada toplanabilirler, cinler de. biz insanlar gibi yer içer, biz insanlar gibi uyur. yatıp kalkar ve ölürler. Bunlar en çok neyi seviyor derseniz, pirinci çok severler, erik gibi, kemik gibi şeyleri severler. Ama bütün menüleri bu kadar değildir. Mesela bazı insanların lokmasından, tabaklarından da faydalanırlar. İnsanlar tuvalete giderken dudaklarını oynatmadan besmele çeksinler, yemek yerken de besmele çeksinler, aksi takdirde Şeytanî cinler sofralarından faydalanır.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Selam bikaç dipnotta ben yazayım.. cinn taifesi, hamam pazar mezbahane gibi ortamlarda sıkca bulunur özellikle mezbahanelerde.. asli boyları 80 cm pek geçmeyen varlıklardır.. ömürleri biizim zaman kavramıza göre 1400 seneyi bulabilir.. şuan mevcut cinn taifesi içinde hükümranlık EBA YUSUF isimli bi cinn sultanındadır ki aslında buna şükretmek lazım çünkü Eba Yusuf ifritleri dizginleyen bi padişahtır.. ancak Eba Yusuf son dönemlerine girmiştir yaş itibari ile.. Eba Yusuftan sonra tahta Tımıryat isimli yine iyilerden olan bir padişahın geçmesi bekleniyor.. Ülkemizde cinn taifesinin çogunlukla yaşadıgı il Kahramanmaraş ve Mardin illeridir.. dünyada ise İran'dır.. eskiden Irak bölgesinde yerleşen cinn nüfusu artık azalmıştır..
cinn bayan isimleri bizde ki arabi isimler gibidir.. erkek isimleri ise arabi ve tenrat isimleri olarak ikiye ayrılır, tenrat isim kategorisinde olanlar genelde ifritlerdir..örnegin en azılı cinnlerden biri olarak hala yaşayan EFKALİŞİN dir.. cinnlerde bizim gibi ibadet yaparlar. hatta köy camilerinde sabah namazlarında hazır bulundukları bilinir..

semy

Kayıtlı Üye
neden hep tenha yerleri ve tuvalet gibi yerleri seçerler....

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
neden hep tenha yerleri ve tuvalet gibi yerleri seçerler....
tenhaları seçerler evet ama tuvalet duymadım.. tuvalate girerken destur çekilmesi orda olduklarından ziyade bitür önlemdir. wc de insan mahremdir ve sonuçta sag ve solunuzda melekler vardır bu destur perde içindir.. tenha yerleri seçmek ise illa orda yaşadıklarından orda olduklarından degil.. nasıl bizim insanlarımızın kimi sessizligi sever köyde oturur dag evinde oturursa onlarında kendince nedenleri vardır.

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
benim bidigimde sogan kabuklarının soba gibi benzeri şeylere atılmaması ve özellikle evde yumurta kırdıktan sonra kabuklarını bir kez daha ezmemiz gerektigi ve yakılmaması tabiki

mecra

Kayıtlı Üye
ben de akşam vakti sıcak suyun dışarı dökülemeyeceğini duymuştum.doğruluk payı var mı?

bonussimo

Kayıtlı Üye
ben de akşam vakti sıcak suyun dışarı dökülemeyeceğini duymuştum.doğruluk payı var mı?

Bizim felsefe hocamız bir yakının başına gelen bir olayı anlatmıştı. Bu hocamızın bir yakını mustakil bir evde kalıyormuş. Çok çocuklu fakir sayılabilecek bir aileymiş. Neyse birgün bu şahsın annesi aksam vakti kaynar makarna suyunu bahçeye gelişi güzel dökmüş. 1 gün sonra kalktıklarında şahsın kardeşlerinin birinin ağzı burnu eğilmiş olarak görmüşler. Hemen doktora götürmüşler ama tıbbı açıdan yapılacak bişey yokmuş. Bir hocaya götürdüklerinde hoca bir cinin carptığını anlamış. Güya kadın kaynar suyu besmelesiz dökünce bir cinin çocuklarından birine zarar vermiş. Cin de kendi çocuğuna karşılık kadının çocuklarından birini çarpmış.

Artık ne kadarı doğru bilemem ama olay öğretmenimizin yakının olunca inanmamak elde değil işte.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
sıcak yada soguk su fark etmez balkondan yada yüksek bi yerden su dökülmemesi söylenir... ama söyleyenler kimdir bilinmez sahih kaynak degildir.. onlar ateşten yaratıldı su zarar verir derler oysa bu saçmalıktır çünküü deniz diplerinde yaşayan cinn taifesi vardır... ayrıca bizlerde topraktan yaratıldık o zaman bizde duşa girince çamur olmamız lazımdı.. lakin cinnler kediler gibi suyu pekte sevmez buda bi gerçek ancak zarar görmezler..

kermit

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, cinler tenha yerleri seçer kısmı artık hikaye oldu, metropolitlerin en kalabalık yerlerinde de yaşayabilirler, Kudsi dine inanları hariç diğerleri pis yerleri sever. Destur demek cinden izin almaktır, o varlığa müsaade ediniz burada işim var demektir, soğan kabukları bir çok cin için simya yolu ile altına çevrilebilir bu sebeple soğan kabuklarını dışarı bırakmak en iyisidir.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Destur demek cinden izin almaktır, o varlığa müsaade ediniz burada işim var demektir.
destur kelimesi sadece cinnden degil hertürlü varlıktan hatta insandan izin istemektir.. destur kelime manası zaten müsade izin manasındadır.. wclerde cinn yaşıyor demek saygısıklıktır.. koskaca evrende onların wc yi pislik yeri seçmesi düşünülemez.. arkadaşlar cinnlerle bizim farkımız yok onlarda kul bizde onlarında bizimde inaçlarımız peygamberimiz ibadetimiz kabemiz aynı.. kafir olanlarıda var elbet.. onlara fazladan bazı özellikler verilmiştir hepsi bu.. bizim onlara onların bize artıları vardır.. onlar kardeşlerimizdir.. Resul-ü ekrem efendimiz öyle buyuruyor.. onları aşagılarcasına yakıştırmalar yapılagelmiştir yıllardır.. dikkatli olunuz..

kermit

Kayıtlı Üye
:) haklısın sadece konu cinlerle alakalı olduğu için öyle yazdım

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
:) haklısın sadece konu cinlerle alakalı olduğu için öyle yazdım
degerli arkadaşım ben sana demedim ki öle yazdın diye genel insanlarımızn fikri zaten o yönde, burda kimseyi uyarmak hata düzeltmek haddim degil, ben sadece kesinkez bildigimi yazıyorum. sakın yazdıklarıma kimseler kırılmasın özellikle sen.. hatalısın degilsin demek harcım degil karakterime uymaz zaten... saygılarımı sunarım..

Hayrunnisa1

Kayıtlı Üye
Cinler de insanlar gibi ırk ırk lardır. Yani boyları 80 cm i geçmez gibi veya ayakları terstir tırnakları uzundur gibi tarifler hepsini kapsamaz..Kafirleri neyi severse müslüman olanları da tam tersini sever mesela kafir cin dediğimiz ifritler sirkeden hoşlanmazken müslüman olan Huddamlar sirkeyi severler, Çok güzelleri de vardır tıpkı insan suretinde.. çok azametli veya insan zihnine algısına göre çok acayip görünümde olanları da vardır.. Dediğim gibi genelleme yapmak doğru değil yani cinler neyi sever derken de kafirleri mi yoksa müslüman olanlarını mı kastediyoruz bu önemli. Sonuçta tıpkı insanlar gibi mü'min bir kimse nasıl ki meyhaneden içkiden hoşlanmaz sa onların da müslümanları için oralar evleridir demek yanlış olur bu ayrımı belirtmek istedim

BUYUMUSALLAT

Kayıtlı Üye
Cinler kabile ve gruplar halinde yaşarlar, o kabile nereye yerleşmişse, üyeleri de orada toplanabilirler, cinler de. biz insanlar gibi yer içer, biz insanlar gibi uyur. yatıp kalkar ve ölürler. Bunlar en çok neyi seviyor derseniz, pirinci çok severler, erik gibi, kemik gibi şeyleri severler. Ama bütün menüleri bu kadar değildir. Mesela bazı insanların lokmasından, tabaklarından da faydalanırlar. İnsanlar tuvalete giderken dudaklarını oynatmadan besmele çeksinler, yemek yerken de besmele çeksinler, aksi takdirde Şeytanî cinler sofralarından faydalanır.
bu yazmış olduklarınız cinlerden sadece hubs ve hübeynid grubu olan ve yaşamları insanlara benzeyen sadece bir gurup için geçerlidir 7 farklı gurup ve cinsleri vardır..mesala suda yaşayanlar suyun enerjisi ile beslendiği gibi element ci,nleri ise elementlerin yaydığı enerji ile beslenmesi vb..

Doganay

Kayıtlı Üye
Bilgi amaçlı soruyorum.. Element cinlerinden kastınız, batı kronolojisindeki elementer ler midir?

BUYUMUSALLAT

Kayıtlı Üye
Selam bikaç dipnotta ben yazayım.. cinn taifesi, hamam pazar mezbahane gibi ortamlarda sıkca bulunur özellikle mezbahanelerde.. asli boyları 80 cm pek geçmeyen varlıklardır.. ömürleri biizim zaman kavramıza göre 1400 seneyi bulabilir.. şuan mevcut cinn taifesi içinde hükümranlık EBA YUSUF isimli bi cinn sultanındadır ki aslında buna şükretmek lazım çünkü Eba Yusuf ifritleri dizginleyen bi padişahtır.. ancak Eba Yusuf son dönemlerine girmiştir yaş itibari ile.. Eba Yusuftan sonra tahta Tımıryat isimli yine iyilerden olan bir padişahın geçmesi bekleniyor.. Ülkemizde cinn taifesinin çogunlukla yaşadıgı il Kahramanmaraş ve Mardin illeridir.. dünyada ise İran'dır.. eskiden Irak bölgesinde yerleşen cinn nüfusu artık azalmıştır..
cinn bayan isimleri bizde ki arabi isimler gibidir.. erkek isimleri ise arabi ve tenrat isimleri olarak ikiye ayrılır, tenrat isim kategorisinde olanlar genelde ifritlerdir..örnegin en azılı cinnlerden biri olarak hala yaşayan EFKALİŞİN dir.. cinnlerde bizim gibi ibadet yaparlar. hatta köy camilerinde sabah namazlarında hazır bulundukları bilinir..
boyları 80 cm dediğin varlıklar madde değildir ki bir kalıp uygulanabilsin şekli olan bir enerjidir ki yoğunlaşma küçülme ve yayılma gücüne sahip olan bir enerjidir cinler.. 10 metre boyunda da gözükme yeteneği olduğu gibi bir nokta kadar da küçülebilecek enerjisel bir yapıları vardır hareket esnasında dururken veya hız alıp sürat-i hareketlerine göre farklıdır.. bunu görmek incelemek ise bizzat onların boyutuna girebilen aynen ve mislen görüp konuşabilen bazı kişiler haricinde cetvelle boy ölçmek mümkün değildir..:)

BUYUMUSALLAT

Kayıtlı Üye
Bilgi amaçlı soruyorum.. Element cinlerinden kastınız, batı kronolojisindeki elementer ler midir?

element cinleri elementlerin yaydığı enerjiler ile beslenen cinlerdir(örneğin yeraltı hazinelerine sahiplenenler gibi) ve en güçlü olanlardan bir guruptur cinlerde..

ayaz

Kayıtlı Üye
slm.bende birkaç şey eklemek ihtiyacını duydum.sıcsk su olayı doğrudur ama besmele çekildikten sonra dökülürse bir şey olmaz.banyoya gelince,banyo veya hamamlarda avam cini diye tabir edilen cinler genellikle olur.unutmamak lazımki banyoya girilince burdaki niyetin önemliliğidir,ki bunda girmeden evvel besmele çekmek ziyadesiyle iyidir.ma birde şunu belirtmek isterimki banyoda küçük abdest olayı kesinlikle yanlıştır ve zararlıdır.

ALEVV

Banlı Kullanıcı
hmm... peki kendilerine inanmayanlara bir zararları dokunurmu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...