Telepati için soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

amargi

Kayıtlı Üye
CAN: Elementlerin latif titreşimleri kutuplarının elektrik ve manyetik akımları aracılığıyla can, akaşa ilkesinden yani daha latif esiri titreşimlerden çıkmıştır. Can elementlerin maddi bedendeki işlevlerine benzer bir şekilde davranır. Dört kutuplu mıknatıs(toprak elementi) kendi özel nitelikleriyle canı bedene bağlar. Bu birleşme elementlerin elektromanyetik etkileriyle gerçekleşir.Astral matrise,hayata,elementlerin bu etkin davranışına canın elektromanyetik akımı denir.astral matris(elektromanyetik akım) beden ile can arasındaki bağlantıdır.Ateş ilkesinin yapıcı,su ilkesinin canlandırıcı,hava ilkesinin dengeleyici,toprak ilkesinin yeşertici kıldığı herşey canda bileşik halinde bulunup orada muhafaza edilir.Astral beden maddi bedenle aynı işlevleri görür.İnsanın beş elemente karşılık beş duyusu vardır.Can bedensel duyuların yardımıyla bizim fiziksel dünyamızdaki izlenimleri almamızı sağlar.Ayrıca ruhun elektrik ve manyetik titreşimleri canda kendini dört mizaç olarak gösterir.Egemen elementlere göre:
Choleric,sanguine,melankolik,plegmatik.Uzmanlara göre mizacın etkilerinin toplam sonucu dışa yayılımı aurayı oluşturur.Ve bu auranın bilgisine sahip olan bir usta,canın titreşiminin kutbunu görerek onu etkileyebilir.

Bu açıklamadan sonra telepatinin nasıl yapılacağını daha kolay anlayabiliriz

Telepati telkine benzer.Bir majisyenin kendi düşüncelerini başka insana benimsetmesi çocuk oyuncağıdır.Tek dikkat etmesi gereken şey,düşünceleri,öznenin bedenine veya ruhuna değil canına (spirit) transfer etmesidir.
Majisyen maddi ve astral bdenlerini göz ardı ederek, öznenin söz konusu düşünceyi düşündüğünü imgeler. Aktarılan düşüncenin özneye kendi düşüncesi mi yoksa majisyenin veya başka birinin düşüncesi mi olarak hissettirileceği tümüyle majisyene kalmıştır.Sadece fikirler değil, duygular da yakına veya uzağa aktarılabilir.Majisyen majikal güçleri yardımıyla sadece soylu ve iyi düşünceler aktarmalıdır. Doğal olarak insanın kendi iradesi dışında düşünceler de transfer edilebilir. Elementlere hakim olan bir majisyen,telepati yoluyla etkilenecek olan öznenin düşüncelerini silebilir ve yerine kendine daha iyi görünen düşünceleri koyabilir.
Alıntıdır.

Yukarıda bahsedilen telepati örneğinde cana transfer işleminin nasıl yapılacağını tam olarak anlamış değilim. Düşündüğünü imgelemememiz söleniyor ama elementler yardımıyla diye ekliyor ardından. Herhangi birinin düşüncelerini, korkularını vs. silmek ve yerine yeni düşünce koymak için.
Aura ile ilgili olabir mi? Tam olarak nasıl bir uygulama yapmalıyız?

Arkadaşlar bu telapati uygulaması için, bir kişiyi herhangi bir yerde hayal ettikten sonra, ne istiyorsam onu kendi kendine düşündüğünü görüyor ve bunu hissediyorum. Ama ayrıca başka bir yol olarak can'a transfer işleminde elementlerden mi faydalanıcağız? Yoksa bu mu sadece? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar, görüşlerini yazarlarsa çok sevinirim...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Şimdi yazacaklarım bir şeyi yermek veya yüceltmek maksatlı olmayıp,tamamen benim görüşümdür.Yanlış anlaşılmasın,baştan belirteyim.
Bana gelip,elinizde de yukarıda alıntı yaptığınız yazıyı bir kağıtta getirseniz çöp kutusuna atar sonra buyurun konuşalım derim.Bana göre yukarıda yazanlar bir kaç uzmanlık alanından derlenip birleştirilmiş ardından da süslenmiş bir yazı bütünüdür.Gereksiz bir karışıklığa sahiptir.Öncelikle yukarıda belirtilen alıntı nereden alınmış tahmin edebiliyorum ve açıkçası bu konuda çok yanlıyım.Antipatim var ve karşıyım. Sorunuza gelince kendi üslubumla yukarıda anlatılmak isteneni doğru ve basit bir biçimde yeniden açıklayıp cevap vermeye çalışacağım.
Telepati yok can yok canan meselelerine girmeden direk beyinle ve sizin gücünüzle alakalıdır.Bütün paranormal yeteneklerde olduğu gibi,ruh tabir edilen ana enerjinin yaydığı dalgalara da yan enerjiler diyelim ve bu enerjilerin beyin süzgecinden geçerek algıladığımız boyuta uyarlanmasına da paranormal yetenkler diyelim.Şimdi siz beyninizle yaptığınıza göre bu işi,bir nevi programlama yoluna gidebilirsiniz.Neyin üstünde çalışıyorsanız onu önce beyninize tanıtın ardından işlmeye başlayın.Kendi beyninizdeki dalagaları tanıdığınız ve işlemeye başladığınız hedefin dalgalarıyla entegre hale getirin.Daha sonra bu dalgalara kendi dalganızı siz bilinçli halde kullandığınızdan,sabotaj uygulayarak dominant hale gelin.Gerisi amacınıza göre çeşitli yollarla anlatılabilir.Bu arada size verdiğim cevap okuduğunuz şeyden daha anlaşılır ve basittir.Onları okuduğunuza göre belli bir evreye gelmiş olduğunuzu varsayıyorum.Size bütün bunlardan öte kişisel bir önerim var;o kaynaktan birşeyler pek okumayın.İşleri zorlaştımış olur ve hatta yanlış ilerleyebilirsiniz.

amargi

Kayıtlı Üye
Yorum ve açıklama yaptığınız için çok teşekkür ederim Chillout. Anladığım şu; önce beyine tanıtılmasını, benim kişide değiştirmek istediğim konu olarak, kendi beynimdeki dalgaları; işlemeye başladığım hedefin dalgalarıyla entegre etme kısmını ise hedefin düşüncelerine eklemek olarak anlıyorum. Bunun amacıma göre çeşitli yollarla yapılacağını belirtmişsiniz kullandığım teknikten başka teknikleri denemek isterim..Örneğin ilişkideki aldatmakla ilgili bir düşünce var hedefin beyninde ve erkeğin aldatmasının çok normal olduğunu savunuyor bu düşüncenin silinmesini ve evren boşlukları sevmediğinden yerine başka bir düşünce yerleştirme işleminindeki tekniğin uygulama kısmında yardımcı olursanız çok sevinirim...Yani bu tekniklerden uygulama olarak kısa bir örnek verir misiniz?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yorum ve açıklama yaptığınız için çok teşekkür ederim Chillout,anladığım şu:
önce beyne tanıtılmasını benim kişide değiştirmek istediğim konu olarak, kendi beynimdeki dalgaları; işlemeye başladığım hedefin dalgalarıyla entegre etme kısmını ise hedefin düşüncelerine eklemek olarak anlıyorum.Bunun amacıma göre çeşitli yollarla yapılacağını belirtmişsiniz kullandığım teknikten başka teknikleri denemek isterim..örneğin ilişkideki aldatmakla ilgili bir düşünce var hedefin beyninde ve erkeğin aldatmasının çok normal olduğunu savunuyor bu düşüncenin silinmesini ve evren boşlukları sevmediğinden yerine başka bir düşünce yerleştirme işleminindeki tekniğin uygulama kısmında yardımcı olursanız çok sevinirim...yani bu tekniklerden uygulama olarak kısa bir örnek verirmisiniz?
Hayır beyine tanıtılması gereken önce kişi ve kişinin kendi beyin dalgaları ve sistemi. Sonra istediğiniz olayı işleyerek, beyine tanıtılmış hedef sisteme entegre edeceksiniz. Karşınızdakinin sizi aldatıp aldatmamasına gelince, bütün sistemi yakmanız gerekir ki bu çok sakıncalıdır ya da oturup tek tek nedenlerini bulacaksınız ki bu da evlenmediğiniz sürece o kişi kim olursa olsun değmez. Zira çok zahmetli ve uzun bir süreç bunu yapmak. Neden sistemi toptan yakmak? Aldatmanın nedenlerine bakın önce.
-Cinsellik konusundaki karmaşıklıklar ve hasarlar. Bu karmaşıklıklar bile kendi arasında birçok yöne gider.
-Duygusal anlamdaki karışıklıklar ve hasarlar. Buna girmiyorum bile.
-Çocukluğundan kalan hasarlar. Bilinçaltı devreye giriyor burada.
-Sosyal ilişkilerdeki karmaşıklık ve hasarlar.Bu ayrı bir uzmanlık alanı.
Yani daha da sayabilirim. Buradaki mesele ''aldatmak'' mutlaka bir bozukluktur olayını anlamak. Bir hasar vardır mutlaka. Çünkü aldatmak, kişinin kendisine ağır zarar verir önce. Muhteşem bir savunma mekanizmasıyla doğan insan, kendine ağır zarar veriyorsa, sistemdeki bir hasar ve bozukluktur bu. Yani önce bu hasarı bulacaksınız, bunu düzelteceksiniz, yerine de birşey koyacaksınız. Bütün bu anlattıklarım, şu masallardaki süper sadık eş yaratmak için geçerlidir. Unutmayın ki günümüzde herkes bir birini bir şekilde aldatıyor. Eyleme dönüştürmese bile fikren aldatıyor ne yazık ki. Tabii ki sizin bahsettiğiniz eylem haline getirmemesini sağlamak. Ben size bütün bunları bir kenara bırakın derim. Böyle bir şüpheniz varsa, enerjinize yazık, uğraşmayın. ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...