gizem kara

gizem kara

Kayıtlı Üye
bende bir rüyamı anlatmak istedim bir ay oldu galiba, rüyamda büyük anfi tyatroya benzer bir yer var bir sürü insan var tam ortada havuza benzer bir yer var ve orda bir adam bir şeyler yapıyor gösteri gibi.. sonra o havuz gibi olan yere dört tane çocuk çıkıyor ve bir anda suyun içinde debelenmeye başlıyorlar hiç kimse bir şey yapmıyor ve ben kalabalık arasındayım ve koşarak kalabalığı yara yara oraya geliyorum suyun kenarına diz çöküp elimi uzatarak üçünü kurtarıyorum ama biri ölüyor sudan çıkarıp uğraşıyorum ama geç kalmışım çok üzülüyorum ve kendimi suçluyorum biraz daha hızlı olsam onuda kurtarabilirdim diye.Diğer kurtardığım çocuklardan biri çok ağlıyor ölen onun kardeşi imiş kırmızı bir okul çantası var sırtında...
ve bu rüyayı gördüğümün günün ertesi günü yine rüyamda üç tane kız çocuğu oturmuş bir kadında onların saçını tarıyor saçları öyle uzun ki ben kadına bunlar dört tane değilmiydi biri nerde diye soruyorum kadın onları kötü adamlar diyeyim kaçırdığını üçünün kurtulduğunu birinin kurtulamadığını söylüyor..bu rüyadan sonraki günleri takip eden 2-3 gün içindede tekrar rüyamda havuz gibi bir yerdeyim susyun içinde su o kadar berrak ki dibi görünüyor birileri daha var yanımda ama hatırlamıyorum o sudan çıkınca banyo yapıyorum ama suyun temiz olduğu halde niye banyo yaptığımı anlamıyorum ama bu havuz içinde yani suda olan rüyayıda iki kere gördüm bir iki gün arayla ama rüya aynı değildi tabi farklı şekilde ama sudaydım...
yorumu hakkında bilgi istesem...

Pantea

Kayıtlı Üye
Bir seyler icin cok cabaladiginiz halde istediginiz sonucu alamadiginiz yada tum cabaniza ragmen istediginiz sonuca ulasmamis olan seyler sizde sucluluk duygusu yaratiyor bazi seylerin sizin disinizda gelisebilecegi yada hayatin her zaman istedigimiz gibi olmadigini bilmelisiniz , gercekden yapabileceginizin en iyisini yaptiysaniz ve yinede bazi seyler istediginiz gibi olmadiysa kendinizi suclamamalisiniz surekli kendinizi suclayarak bu sucluluk ve yetersizlik hissiyle yasayamazsiniz bunalim gecirmeniz kacinilmaz olacakdir, her seyin dort dortluk olmasini istiyor olabilirsiniz ama bu her zaman mumkun olmayacakdir.

Ruyaniz bana icinden cikamadiginiz bazi duygulari yasadiginizi dusundurdu , sucluluk , yetersizlik , mukemmeliyetcilik , belkide kendinizle kisiliginizle ilgili eksik buldugunuz yada baskalarinin sizin icin yapmalari gerekdigi halde yapmadiklari eksik kalan bir seyler var gibi.
Kendinizi huzurlu, arinmis ve guvende hissetmeye ihtiyaciniz var .

gizem kara

Kayıtlı Üye
Bir seyler icin cok cabaladiginiz halde istediginiz sonucu alamadiginiz yada tum cabaniza ragmen istediginiz sonuca ulasmamis olan seyler sizde sucluluk duygusu yaratiyor bazi seylerin sizin disinizda gelisebilecegi yada hayatin her zaman istedigimiz gibi olmadigini bilmelisiniz , gercekden yapabileceginizin en iyisini yaptiysaniz ve yinede bazi seyler istediginiz gibi olmadiysa kendinizi suclamamalisiniz surekli kendinizi suclayarak bu sucluluk ve yetersizlik hissiyle yasayamazsiniz bunalim gecirmeniz kacinilmaz olacakdir, her seyin dort dortluk olmasini istiyor olabilirsiniz ama bu her zaman mumkun olmayacakdir.

Ruyaniz bana icinden cikamadiginiz bazi duygulari yasadiginizi dusundurdu , sucluluk , yetersizlik , mukemmeliyetcilik , belkide kendinizle kisiliginizle ilgili eksik buldugunuz yada baskalarinin sizin icin yapmalari gerekdigi halde yapmadiklari eksik kalan bir seyler var gibi.
Kendinizi huzurlu, arinmis ve guvende hissetmeye ihtiyaciniz var .
Teşekkürler Pantea,
evet haklısın malesef öyle kendimi suçlarım yaptığım yanlış seçimlerden dolayı, karşımdakini kendim gibi gördüğümden çok suistimal edildim sonradan keşkelerde işe yaramıyor tabiki ama bunu değiştiremiyorum. Birdaha böyle yapmıyacağım diyorum ama aynı veya benzeri bir olayda yine aynı davranıyorum.Bu genellikle aile ve çocuklar,eş söz konusu olduğunda geçerli. Kendimi fazla önemsemeden herşeyin önüne onları koyuyorum ama beklediğim taktir ve teşekkürü alamayıncada tabiki kırgınlıklarım alınganlıklarım oluyor....

Pantea

Kayıtlı Üye
Teşekkürler Pantea,
evet haklısın malesef öyle kendimi suçlarım yaptığım yanlış seçimlerden dolayı, karşımdakini kendim gibi gördüğümden çok suistimal edildim sonradan keşkelerde işe yaramıyor tabiki ama bunu değiştiremiyorum. Birdaha böyle yapmıyacağım diyorum ama aynı veya benzeri bir olayda yine aynı davranıyorum.Bu genellikle aile ve çocuklar,eş söz konusu olduğunda geçerli. Kendimi fazla önemsemeden herşeyin önüne onları koyuyorum ama beklediğim taktir ve teşekkürü alamayıncada tabiki kırgınlıklarım alınganlıklarım oluyor....
Bir seyleri duzene sokmak yada dengede tuttmak icin herkesden cok cabalayan kisilerin bilinc altinda onemli iki duygu yatar , birincisi farkedilmek takdir gormek ve onemli oldugunu hissetme ihtiyaci , digeri ise baskalarini yetersiz bulduklarindan dolayi onlara sans tanimadan olaya kendilerinin hakim olmak istemeleri ve sabirsizlik.
Kendinizi bir dinleyip inceleyin bakalim neden bu denli cok caba gosteriyorsunuz bu sizden bekleniyor mu yoksa her zaman sizmi cabalamak icin gonullusunuz ? Bunun nedenini anlarsaniz gerekenden fazla cabalamakdan vaz gecer baskalarininda sorumluluklari sizinle paylasmalarina izin verirsiniz boylece cevrenizdekiler sizin cabalarinizin degerini ve onemini farkedebilirler.