Engima

Enigma

Kayıtlı Üye
Merhabalar... Rüyamda, sanırım İzmir'deydim. Sahilde, erkek kuzenimle ve 2-3 tanıdıkla oturup karşı kıyıları izlerken. Birden oraya gitmeyi istiyorum. Azıcık düşünsem de o kadar mesafeyi yorulmadan geçebilir miyim diye, gitmeye karar veriyorum. (Bu arada hava güzel ve deniz sakin, duru...) Denize girer girmez sanki bende bir motor varmışçasına denizi adeta yararak hızla geçiyorum ve kendimi karşı kıyıda buluyorum. Kolay ve çabuk gitmeme çok seviniyorum. Biraz kalıyorum ve tekrar karşı kıyıya döneyim diyorum. Bu sefer o kadar hızlı olmuyor kendimi sulara bırakıyorum sadece panik yapma, geçeceksin diyorum. Yolu yarılıyorum kolayca ve orada denizin içinde sütunlar görüyorum orada tutunarak dinleniyorum. Hatta 1-2 kişiyle sohbet edip yine kolayca kıyıya dönüyorum.Kendimi iyi hissettiğim bir rüyaydı yorumlayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler...

Pantea

Kayıtlı Üye
Bump:
Merhabalar... Rüyamda, sanırım İzmir'deydim. Sahilde, erkek kuzenimle ve 2-3 tanıdıkla oturup karşı kıyıları izlerken. Birden oraya gitmeyi istiyorum. Azıcık düşünsem de o kadar mesafeyi yorulmadan geçebilir miyim diye, gitmeye karar veriyorum. (Bu arada hava güzel ve deniz sakin, duru...) Denize girer girmez sanki bende bir motor varmışçasına denizi adeta yararak hızla geçiyorum ve kendimi karşı kıyıda buluyorum. Kolay ve çabuk gitmeme çok seviniyorum. Biraz kalıyorum ve tekrar karşı kıyıya döneyim diyorum. Bu sefer o kadar hızlı olmuyor kendimi sulara bırakıyorum sadece panik yapma, geçeceksin diyorum. Yolu yarılıyorum kolayca ve orada denizin içinde sütunlar görüyorum orada tutunarak dinleniyorum. Hatta 1-2 kişiyle sohbet edip yine kolayca kıyıya dönüyorum.Kendimi iyi hissettiğim bir rüyaydı yorumlayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler...
Yasantiniz icin hedeflediklerinize akilci ve planli hareket ederek ulasa bileceginizin bilincindesiniz ama kimi zaman gelecege dair korku ve endiselere de kapiliyorsunuz , basarisiz olmak endisesi duyuyorsunuz ama genel olarak kendinize guvenmeniz gerekdiginin farkindasiniz.

angelsinera

Kayıtlı Üye
Sevgili pantea banada yorum yapar mısın?Ben iki gece üstüste aslan ve kaplan gördüm bana yaklaşıyorlar ama zarar veremiyorlardı kaplan boynuma atladı boynum iki dişinin arasındaydı ama bir şey yapmadı tanımadığım çok heybetli bir adam sahibiydi önünde saygı ve korkuyla durduğum bir adam ama çok huzrluydum ve emin teşekkürler.

Enigma

Kayıtlı Üye
Yorumunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Pantea

Kayıtlı Üye
Rica ederim.

Bump: Rica ederim.

Enigma

Kayıtlı Üye
Merhabalar, Rüyam şu şekilde:
Ege Bölgesi’ndeki bir sahil kasabasında oturan teyzemlerin yazlığına yatılı olarak gitmişiz. Teyzemlerin evine geçici olarak başkaları da gelmiş misafirliğe. Bir ara evdeki kalabalıktan daralıyorum; babam da bir şeyler söyleniyor bana. Boynumda da bembeyaz bir atkı varmış (Bu atkı sanırım teyzeminmiş, güneşli bir bahar ya da yaz günü olmasına rağmen biraz üşümüşüm diye vermiş atkıyı, teyzem bana), babamla konuşurken, beyaz atkının püskülüne babamın sigarası değiyor ve atkının püskülü yanıyor. Teyzem de bize “neden dikkat etmediniz” diyor. Ben iyice sıkılıyorum ve dışarı çıkıyorum hemen. Güneşli bir gün ve ben sahilden yürüyorum. Küçük bir parkın içindeki bir banka oturuyorum, etraftaki yeşillikleri izliyorum. Bir süre sonra bir tren geliyor ve duruyor hemen önümde. Güya orası tren garıymış. Gelen trenin dizaynı filan bayağı değişik. Antik bir tren görüntüsünde ve içinden hep yabancı turistler iniyor. Tren bir süre hareket etmez diye düşünüyorum kendi kendime. Çünkü orası son durakmış. Trenin içini de merak ediyorum ve incelemek için içine giriyorum. Ben trenin içini incelerken, 5 dakika kadar sonra ten hareket ediyor ve ben şaşırıyorum.

Napacağım diye düşünüyorum bir yandan, tren de çok hızlı gidiyor.
Oradaki görevli genç bir çocuğa soruyorum napabilirim? diye. “benim trenden inmem lazım hemen. “Öylesine girmiştim içine bakmaya, ne çantam var yanımda ne de para diyorum” çocuğa. Çocuk da bana; “Ama bayan uzun süre durmayacak bu tren, hemen inemezsiniz diyor. İlk nerde duracak peki bu tren diye soruyorum. Ben tren Ege Bölgesinde bir yerlere gidiyordur diye düşünürken, çocuk bana Bartın'da diyor. (Gerçekte, Bartınlı biriyle ya da orayla ilgim yok.)
Çocuğa, “Ama benim param yok, öylesine yürüyüşe çıkmıştım. Nasıl döneceğim oradan?” diyorum o sırada bizi dinleyen genç kızın biri bana ” Anlatırsan belki durumunu, kaptan bulur bir çözümünü” diyor . Ben de son çare anlatıyorum kaptana durumumu, kaptan da gülümseyerek dinliyor olanları. Adam bana kağıt para olarak bir onluk bir de yine kağıt 5 lira veriyor.(Güya o kadarmış dönüş parası.) Adama teşekkür ediyorum, dönünce paranı hesabına yollarım diyorum ve telini filan alıyorum… Ve orada bitiyor rüyam.
Rüyamı yorumlayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler şimdiden

Pantea

Kayıtlı Üye
Ruyaniz icinde bnulundugunuz yasamin , isteklerinizin ve birtakim mecburiyetlerinizin yansimasi gibi , yasantinizda degisiklik olmasini istiyorsunuz , bu degisiklik icin size destek olacak birlerine yada bir imkana ihtiyaciniz oldugunu dusunuyorsunuz , babanizla gercek yasamdaki iliskiniz nasil bilmiyorum ama sanirim kendinizi elestirirken tipki babaniz gibi davraniyorsunuz , kisisel acidan kendiniz ve yasantiniz icin yapmak istediklerinizin engellendigini yada hak ettiginiz firsatlara ulasamadiginiz dusunuyor ve bundan cevrenizdekileri de suclu buluyorsunuz,kimi zaman bir takim degisiklikler icin kararlar aliyor hatta denemeye bile cabaliyorsunuz ama alisik oldugunuz duzenden farkli bir bicimde baslangic yapmak ve yasamak icden ice sizi korkutuyor, yanlizlik duygusu da sikca hissettiginiz bir duygu olmus durumda .

Enigma

Kayıtlı Üye
Rüyamda yeni bir eve taşınmışım arkadaşımla, bu ev şu an yaşadığım şehirden ve ülkeden biraz uzakta:) Taksiciye tarif etmeye çalışıyorum yeni evimi. Arkadaşım tutmuş evi, ben de ilk kez gidecekmişim oraya. Taksiciye sokağı tarif ediyorum ama küçük bir şehir olmasına rağmen bir türlü bulamıyor evi. Arabayla bir süre dolaşıp duruyoruz sokaklarda. En sonunda ben yakın olduğunu düşündüğüm bir noktada inerek kendi kendime buluyorum evi. Gidiyorum bişeyler atıştırıyorum mutfakta. Sonra odaya gidiyorum, içerde 3 adet küçük süs köpeği var. Köpeklerden biri bej renkli. 4tane de 40 yaş üstü kadın var. Köpekleri seviyorum, ne şirinler diye. Kirli gri gibi ya da siyah bilmiyorum tam kesin rengini; küçük bir süs köpeği benimle konuşuyor. Köpek bana; "Seni çok sevdim beni evine götürsene. Benim sahibim sen olsana" diyor bana. Biraz şaşırıyorum önce sonra ben de konuşuyorum onunla. "İsterdim ama senin sahibin var, hem ben bakabilir miyim?" diyorum köpeğe... Rüyam bu şekilde, rüya da olsa köpeğin konuşması tuhaftı:willy_nilly:

Pantea

Kayıtlı Üye
Ruyaniz hayatinizla ilgili dusunduklerinizi yansitiyor kimi zaman hayatinizi ne yonde devam ettireceginizi kestiremiyor yada bir takim degisiklikler yapmayi dusunuyor ama kontrolunu kaybetmekden korkuyor gibisiniz, sonucundan kesinlikle emin olacaginizi bildiginiz seyleri yapiyorsunuz ama bu seceneklerinizi kisitladigi icin kendinizi mutlu hissetmiyorsunuz , mutlu olmak ve guvende olmak arasinda secim yapmak zorunda oldugunuzu dusunuyorsunuz oysa akillica hedefler belirleyerek her ikisine ayni olcude sahip olmak mumkun , insanlarin elestirilerine hedef olmakdan duydugunuz cekince sizi kisitlayan diger bir etken , cevrenizde guvenebileceginiz kisilere ihtiyac duyuyorsunuz , karsi cinsle iliskilerinizde de guvensizlik yasiyorsunuz sosyal iliskileriniz cok guclu degil cevrenizde dost olarak sayabileceginiz az sayida insan var.Sanirim bir kendine guven sorunu yasiyorsunuz , bunun farkindasiniz ve bu durumdan kurtulmak istiyorsunuz.

Enigma

Kayıtlı Üye
Rüyamda eskiden kullandığım odayı gördüm. Arkadaşım bize gelmiş ve onunla odamdayız. Kitaplığımdaki tüm kitaplarım yerlere serilmiş. Odamın yeri adeta kitaptan gözükmüyor. Arkadaşım da yatağımda uzanmış ve bana "Neden toplamıyorsun odanı, çok dağınık" diyor. Ben de "toplamaya çalışıyorum işte" diye cevap veriyorum. Annem de bize mutfakta kek, poğaça yapıyormuş. Odamdaki yerdeki kitapları toplayıp, kitaplığıma yerleştirip arkama döndüğümde arkadaşımın yatağıma yatmış ve uyumuş olduğunu görüyorum. İçerden yiyecekleri alıp, odamdaki masayı hazırlıyorum. Kısa bir süre sonra masaya baktığımda aniden ölmüş olan dedemin, kim olduğunu göremediğim 2 kişiyle birlikte gelip masaya oturduklarını görüyorum. Şaşırıyorum önce "ama biz yiyecektik onları" diyorum şaşkınlıktan. Sonra toparlıyorum, "arkadaşım zaten uyumuş. Siz yiyin, ben yine hazırlarım, biz sonra yeriz" diyorum. Dedem de hiç bir şey yemeden yiyor yiyecekleri. Orada bitiyordu sanırım rüyam...
Teşekkürler...

Pantea

Kayıtlı Üye
Rüyamda eskiden kullandığım odayı gördüm. Arkadaşım bize gelmiş ve onunla odamdayız. Kitaplığımdaki tüm kitaplarım yerlere serilmiş. Odamın yeri adeta kitaptan gözükmüyor. Arkadaşım da yatağımda uzanmış ve bana "Neden toplamıyorsun odanı, çok dağınık" diyor. Ben de "toplamaya çalışıyorum işte" diye cevap veriyorum. Annem de bize mutfakta kek, poğaça yapıyormuş. Odamdaki yerdeki kitapları toplayıp, kitaplığıma yerleştirip arkama döndüğümde arkadaşımın yatağıma yatmış ve uyumuş olduğunu görüyorum. İçerden yiyecekleri alıp, odamdaki masayı hazırlıyorum. Kısa bir süre sonra masaya baktığımda aniden ölmüş olan dedemin, kim olduğunu göremediğim 2 kişiyle birlikte gelip masaya oturduklarını görüyorum. Şaşırıyorum önce "ama biz yiyecektik onları" diyorum şaşkınlıktan. Sonra toparlıyorum, "arkadaşım zaten uyumuş. Siz yiyin, ben yine hazırlarım, biz sonra yeriz" diyorum. Dedem de hiç bir şey yemeden yiyor yiyecekleri. Orada bitiyordu sanırım rüyam...
Teşekkürler...

Ic dunyanizda yada yasantinizda duzene koymaya halletmeye calsidiginiz seyler var gibi , bir seyleri yoluna koymaya gucunuz ve bilginiz var ama zaman eksikligi yada uygun firsati elde edememek gibi nedenlerle bir turlu gerceklestiremedikleriniz nedeniyle kinanmakdan cekiniyorsunuz,biraz fedakar yada kendinizi ikinci plana alan bir yapiniz var gibi bu da kendiniz icin istediklerinizi yapamamaniza ve mutsuz olmaniza sebep oluyor .